PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.1



yama
08-02-2008, 01:56
Panie i Panowie, użytkownicy Joomla! 1.5 na śniadanie sugeruje wersje 1.5.1. Pełna paczka i patch aktualizujący z 1.5 do 1.5.1 na stronie projektu.

ziomekkk
08-02-2008, 02:09
Jak :) podminic te pliki bezposdrednio na serverq , czy poprzez panel admina

Extensions > Install/Uninstall

dzieki wielkie

yama
08-02-2008, 02:12
nadpisanie przez ftpa

inkos
08-02-2008, 02:16
Panie i Panowie, użytkownicy Joomla! 1.5 na śniadanie sugeruje wersje 1.5.1. Pełna paczka i patch aktualizujący z 1.5 do 1.5.1 na stronie projektu.
A w patchu poza poprawkami znajdziemy m.in. 5 zaktualizowanych plików językowych...

kurtz
08-02-2008, 02:20
[...]

inkos
08-02-2008, 02:27
jak tak dalej pójdzie, do wakacji bedziemy mieli 1.6.0 :P, no chyba, że pójdą w v.1.5.xx to będzie 11 ;P
Tak. Tym sposobem to i jest szansa na taką wersje i to szybko ale "przy okazji" naszą grupę tłumaczy trafi sz... od tych kolejnych poprawek plików językowych. ;)

WojT
08-02-2008, 09:12
Tak. Tym sposobem to i jest szansa na taką wersje i to szybko ale "przy okazji" naszą grupę tłumaczy trafi sz... od tych kolejnych poprawek plików językowych. ;)

Oj trafi trafi :p jeszcze nie zdążyli wydać pełnego spolszczenia wersji 1.5.0 a tu już trzeba tworzyć dla 1.5.1 - i co muszę przyznać ze smutkiem - trzeba to wykonać bo 1.5.1 różni się trochę od 1.5.0

pioruncr
08-02-2008, 13:47
Tak. Tym sposobem to i jest szansa na taką wersje i to szybko ale "przy okazji" naszą grupę tłumaczy trafi sz... od tych kolejnych poprawek plików językowych. ;)
Wydaje mi się że grupa joomla.pl ma nieco zbyt idealistyczne podejście do sprawy. Rozumiem że dążycie do jak najlepszego przetłumaczenia wszystkiego i chcecie wydać tłumaczenie gdy będzie skończone od A do Z. Jednak tylko garstka ludzi korzystać będzie z funkcji takich jak LDAP-a czy pełnej dokumentacji. Jeszcze przy ciągle zmieniających się wersjach chyba tłumaczenia szybko się nie doczekamy :(
Z drugiej strony jak dobrze pamiętam gdy wychodziła joomla 1.0 to stosunkowo szybko zostały wydawane kolejne wersje i takich opóźnień z tłumaczeniem nie było. Chociaż jestem laikiem to wydaje mi się mimo wszystko że tłumaczy się joomlę 1.5 znacznie prościej niż starą joomlę.
Na zakończenie życzę żeby jednak krew nie zalewała naszych tłumaczy i by joomla 1.5 PL jednak szybko się pojawiła.

inkos
08-02-2008, 14:20
Poprawki są nieuniknione. W samym kodzie nie ma sprawy gorzej jeśli zmieniane są pliki językowe - tutaj 5 sztuk przeszło modyfikację.

Rozumiem że dążycie do jak najlepszego przetłumaczenia wszystkiego i chcecie wydać tłumaczenie gdy będzie skończone od A do Z.
Status oficjalnego translatora zobowiazuje do pewnego poziomu. :)

Chociaż jestem laikiem to wydaje mi się mimo wszystko że tłumaczy się joomlę 1.5 znacznie prościej niż starą joomlę.
Chcesz aby tłumaczenie pojawiło się szybciej wejdź do tego wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=15369)wybierz sobie jakąś pozycję z wolnych przetłumacz i opublikuj w nim. To z pewnością mocno przyspieszy prace.

Na zakończenie życzę żeby jednak krew nie zalewała naszych tłumaczy i by joomla 1.5 PL jednak szybko się pojawiła.
Jeśli będzie mniej pytań kiedy się pojawi i mniej odpowiedzi ze strony grupy tłumaczy to z pewnością szybciej. Czas stracony na odpowiedzi typu "za tydzień" to czas stracony na tłumaczenia i testy. ;)

WojT
08-02-2008, 14:53
Poprawki są nieuniknione. W samym kodzie nie ma sprawy gorzej jeśli zmieniane są pliki językowe - tutaj 5 sztuk przeszło modyfikację.

Status oficjalnego translatora zobowiazuje do pewnego poziomu. :)

Chcesz aby tłumaczenie pojawiło się szybciej wejdź do tego wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=15369)wybierz sobie jakąś pozycję z wolnych przetłumacz i opublikuj w nim. To z pewnością mocno przyspieszy prace.

Jeśli będzie mniej pytań kiedy się pojawi i mniej odpowiedzi ze strony grupy tłumaczy to z pewnością szybciej. Czas stracony na odpowiedzi typu "za tydzień" to czas stracony na tłumaczenia i testy. ;)
I tu Ikos trafiłeś do celu - nie należy się spieszyć i tłumaczyć dobrze - no i szkoda czasu na utarczki z niecierpliwymi użytkownikami.
A dla przykładu - proszę bardzo - sam tłumaczę moduł joomleague i tłumacząc sam czysty tekst dawno miałbym już skończone, lecz niestety testując już tłumaczenie wychodzą różne głupoty, które nijak mają się rzeczywistości. Zaznaczam, że oryginalna wersja joomleague wywodzi się z niemieckiego, tłumaczona na angielski przez twórców. Tu przypuszczam, że jest podobnie - zresztą wiele zdań z angielskiego w różnym kontekście mają różne znaczenia

zwiastun
08-02-2008, 19:50
Byłby jeszcze wdzięczny Panom, którzy dobrze wiedzą, jaki jest stan, gdyby uspokoili trochę na podstawie tego, co otrzymali do testów.

Tłumaczenie jest gotowe, w trakcie testów i korekt. W to, że będzie idealne, to nawet my nie wierzymy, ale rzecz w tym, żeby przynajmniej to co jest widoczne gołym okiem nie wymagało już potem żadnych zmian, żeby można się było skupić spokojnie na systemie pomocy, a nie poprawkach.

Niestety, nie pracuje się łatwiej. To nie jeden a 140 plików językowych, na dodatek powtórzone klucze językowe (zdaje się, że Core ciągle jeszcze jest w trakcie porządkowania). Wspomniany LDAP to ważny, ale drobiazg, choć lepiej żeby i tam byczków nie było).

Z tekstów przykładów: nieprzetłumaczone jeszcze i niepodjęte przez nikogo:
Legenda o Buca i Beppo, 1 milion uśmiechów (powodów do radości), Jesteśmy wolontariuszami.

inkos
08-02-2008, 21:10
Tłumaczenie jest gotowe, w trakcie testów i korekt.
Potwierdzam słowa Zwiastuna. ;) W chwili obecnej tłumaczenie które otrzymaliśmy do testów jest już gotowe aktualnie zajmujemy się wychwytywaniem wszelkiego rodzaju literówek/błędów/niejasności w tłumaczeniu.

Naprawdę polska wersja Joomla 1.5 jest już na ukończeniu.

Jak napisałem w innym poście - status oficjalnego tłumacza wymaga aby zachować pewien poziom. :)

W paczce którą mam do testów do uzupełnienia są jeszcze m.in. przykładowe treści które częściowo zostały już przetłumaczone ale jeszcze nie wszystkie. Stąd też prośba do Was o pomoc. Brakujące teksty to wymienione przez Zwiastuna:

Z tekstów przykładów: nieprzetłumaczone jeszcze i niepodjęte przez nikogo: Legenda o Buca i Beppo, 1 milion uśmiechów (powodów do radości), Jesteśmy wolontariuszami.
Polska Joomla pojawi się już niebawem - choć ostatnia poprawka 1.5.1 zmusza do sprawdzenia tych 5 plików językowych i wyszukania zmian oraz ich uzupełnienia.

Publius
08-02-2008, 22:41
Czy z Joomla 1.5 RC3 można spokojnie przejść do 1.5.1 przez podmianę plików?

Seavolv
08-02-2008, 23:13
Ściągnąłem paczkę do update z 1.5 na 1.5.1 podmieniłem wszystkie pliki FTP-ie a w PA nadal pokazuje że posługuję się wersją 1.5 Coś powinno się jeszcze zrobić poza podmianą plików?

pioruncr
08-02-2008, 23:45
Cieszę się że wersja PL jest już na ukończeniu i jestem naprawdę daleki od narzekań. Jestem pełen podziwu dla wolontariuszy wszelkiej maści. Co do pomocy przy tłumaczeniu chętnie bym pomógł, ale... praca po 12 godzin dziennie to uniemożliwia, a nie lubię się zobowiązywać do czegoś a potem tego nie zrobić. Dlatego życzę wszystkiego najlepszego wszystkim tłumaczom.

pioruncr
08-02-2008, 23:48
Czy z Joomla 1.5 RC3 można spokojnie przejść do 1.5.1 przez podmianę plików?
Z tego co wiem to dla RC3 konieczna jest również aktualizacja bazy danych przez odpowiedni skrypt chyba diff_rc3_to_rc4.sql znajdujący się w katalogu instalacyjnym. Dla wersji RC4 wystarczy tylko podmienienie plików.

WojT
09-02-2008, 00:03
Byłby jeszcze wdzięczny Panom, którzy dobrze wiedzą, jaki jest stan, gdyby uspokoili trochę na podstawie tego, co otrzymali do testów.

Tłumaczenie jest gotowe, w trakcie testów i korekt. W to, że będzie idealne, to nawet my nie wierzymy, ale rzecz w tym, żeby przynajmniej to co jest widoczne gołym okiem nie wymagało już potem żadnych zmian, żeby można się było skupić spokojnie na systemie pomocy, a nie poprawkach.

Niestety, nie pracuje się łatwiej. To nie jeden a 140 plików językowych, na dodatek powtórzone klucze językowe (zdaje się, że Core ciągle jeszcze jest w trakcie porządkowania). Wspomniany LDAP to ważny, ale drobiazg, choć lepiej żeby i tam byczków nie było).

Z tekstów przykładów: nieprzetłumaczone jeszcze i niepodjęte przez nikogo:
Legenda o Buca i Beppo, 1 milion uśmiechów (powodów do radości), Jesteśmy wolontariuszami.
Również potwierdzam, że polska edycja joomli 1.5 jest na ukończeniu. Brakuje oczywiście tekstów dodatkowych, no i do poprawy są zmiany wprowadzone w wersji 1.5.1 (dotyczy np. spolszczenia w PA okienka z informacjami po prawej stronie - w wersji 1.5.0 jest spolszczone).
Tak więc idąc dalej i pisząc za naszych tłumaczy powstrzymajcie się od wymuszeń i niepotrzebnych postów dotyczących polskiej wersji. Jeżeli Zwiastun i jego grupa skończą swoją morderczą pracę - to na pewno przedstawią szerszej publiczności swoją wersję.

A przy okazji - ktoś sprawdzał czy inne nacje wypuściły pełną wersję joomli z tekstami czy tylko czystą joomlę ?

kurtz
09-02-2008, 00:08
[...]

inkos
09-02-2008, 00:17
angielska jest w 100% zrobiona :P
A ja już myślałem że oryginalna Joomla jest wydawana w języku plemienia XYZ z wschodniej afryki zachodniego brzegu a nie po angielsku. :P

bogdan
09-02-2008, 00:35
Ja również potwierdzam, że naprawdę ogromna praca została wykonana na profesjonalnym poziomie, warto było czekać. Jako użytkownik który szukał wcześniej jakiegoś CMSa widziałem różne systemy kilka zainstalowanych miałem na serwerze . Joomla! 1.5 w polskim języku jest wspaniały!

pozdrawiam bogdan

inkos
09-02-2008, 01:24
Joomla! 1.5 w polskim języku jest wspaniały!
Bogdanie m.in. gdyby nie Twoja pomoc i przetłumaczenie tych przykładowych tekstów które umieściłeś w innym wątku na tym forum prace nie posunęłyby się tak szybko do przodu. Dziękujemy. ;)

WojT
09-02-2008, 01:51
Przez to mam teraz wielki zgryz :) nie wiem którą joomlę zainstalować na serwerze :), niby joomleague przeznaczona jest dla 1.0.x ale również dobrze działa na 1.5.x w trybie zgodności.
I bądź tu teraz mądry i wybierz co lepsze.

Oczywiście zapomniałbym nadmienić iż oprócz zwiastuna i jego bandy tłumaczy ;) nieoceniona jest praca ojca i syna oraz pozostałych co dorzucili swoją cegiełkę tłumaczeń.
W związku z tym mam propozycję aby napisać post pochwalny dla tych osób (oczywiście dotyczy to wszystkich tłumaczy) i dołączyć do oficjalnego wydania polskiej wersji joomla 1.5.1.
Zwiastun może się lekko wkurzyć :D ale będzie musiał podać przynajmniej nicki tych wszystkich wspaniałych.
Tak że ogłaszam konkurs na najfajniejszy post o tej tematyce. Głównych sędziów proponuję bandę z zaczerwienionymi oczami od niewyspania i wlepiania gał w monitory tłumaczy. Ten post, który wygra powinien znaleźć się w wydaniu oficjalnym (gorzej jak wrzucą wszystkie)

bogdan
09-02-2008, 02:04
Witam

Żartujcie sobie dalej http://forum.joomla.pl/images/icons/icon12.gifhttp://forum.joomla.pl/images/icons/icon7.gif

Chłopaki jest dobrze coraz więcej uśmiechniętych mordek w postach a nie jakieś czerwone oburzone http://forum.joomla.pl/images/icons/icon14.gif

pozdrowionka dla wszystkichhttp://forum.joomla.pl/images/icons/icon7.gif

bogdan

WojT
09-02-2008, 21:31
Żarty zaczęły przyjmować wymierne korzyści :) - ogłaszam że dostałem już jedno opowiadanie - nawet niezłe :) tak, że pozostali powinni się bardziej postarać :)

veren
09-02-2008, 22:04
Co zrobić aby zainstalować templatkę.
Robie to tak:
Plugin Manager/System - Legacy/ opcja włączona
zakładka:
Unable to find install package/Upload Package File/Package File:/
Potem problem:
Warning! - Failed to move file

Jak go rozwiązać ?

WojT
09-02-2008, 22:19
Co zrobić aby zainstalować templatkę.
Robie to tak:
Plugin Manager/System - Legacy/ opcja włączona
zakładka:
Unable to find install package/Upload Package File/Package File:/
Potem problem:
Warning! - Failed to move file

Jak go rozwiązać ?
Najprostsze rozwiązanie - wyrzuć wszystko do kosza - i nie zapomnij o swoim poście !!!

Zwiastun oraz pozostali admini i moderatorzy już nieraz pisali co trzeba zawrzeć w poście aby można było cokolwiek pomóc. Ten twój post jest w 90% zgodny z innymi postami na tym forum, na które nikt nigdy nie udzieli odpowiedzi - powód banalny aż się płakać chce.
Tak trudno napisać o jaką templatkę chodzi ??, bez tego nawet jakikolwiek guru joomli nawet nie będzie wiedział o co ci biega.
Popraw post, zastanów się 3 albo więcej razy co chcesz napisać i opisz problem dokładnie a nie w ten sposób.
Twój post można zakwalifikować do tego typu:
"Słuchajcie potrzebuję pomocy jechałem samochodem i mi się zepsuł - pomóżcie".

veren
09-02-2008, 22:28
WojT ok masz racje.

Joomla 1.5.1, Templatka: siteground-j15-19

Problemjest przy wczytywaniu templatki i jest informacja:
Warning! - Failed to move file

Co robiłem:
1. Plugin Manager/System - Legacy/ opcja włączona -->ktoś pisał na forum i tak zrobiłem.

Ponownie ten sam błąd

A robiłem to tak:
Extensions/Install/Uninstall/

Kojejny krok:
Upload Package File/Package File: wybrałem i Upload File & Install

Proszę o podpowiedz

inkos
09-02-2008, 22:47
Proszę o podpowiedz
Veren czy możesz sie zdecydować w którym wątku chcesz uzyskać pomoc? W tym czy też w tym wątku: http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=61858#post61858 . :mad:

veren
09-02-2008, 23:06
w tym tu

veren
09-02-2008, 23:12
Rozwiązałem problem.

Wgrałem rozpakowaną templatke na server przez ftp i działa.

Zastanawiam się dlaczego tak zadziałało a z panelu administratora nie ?

inkos
09-02-2008, 23:13
w tym tu
OK. Mam nadzieję iż następnym razem napiszesz w tej samej sprawie tylko jeden wątek a nie będziesz jej dublował w kilku.

A wracając do tematu. Przed chwilą zainstalowałem u siebie na J! 1.5.1 ten szablon z linku który podałeś w tym drugim wątku. Wszystko przebiegło bez problemu przy wyłączonym trybie Legacy gdyż ten szablon jest stworzony dla Joomla 1.5.x :) Stąd też moim zdaniem twój problem może leżeć gdzie indziej.

WojT
09-02-2008, 23:18
WojT ok masz racje.

Joomla 1.5.1, Templatka: siteground-j15-19

Problemjest przy wczytywaniu templatki i jest informacja:
Warning! - Failed to move file

Co robiłem:
1. Plugin Manager/System - Legacy/ opcja włączona -->ktoś pisał na forum i tak zrobiłem.

Ponownie ten sam błąd

A robiłem to tak:
Extensions/Install/Uninstall/

Kojejny krok:
Upload Package File/Package File: wybrałem i Upload File & Install

Proszę o podpowiedz
Właśnie zainstalowałem sobie bez problemu tą templatkę - wynik www.okoncup.info, ściągnąłem ją ze strony http://www.bestofjoomla.com/component/option,com_bestoftemplate/task,detail/id,1165/

Moja joomla to 1.5.1 (upgrade do 1.5.0) - Legacy mam włączony ale z innego powodu - ta templatka jest przeznaczona dla joomli 1.5.x
Tak więc moje przypuszczenie nie masz wszystkiego wrzuconego na serwer z joomli (brak jakiegoś pliku), przez to Ci się sypie.

benio07
11-02-2008, 14:28
Aktualizowałem wersje 1.5.0 na 1.5.1 przez ftp nadpisałem pilki teraz mam problem z instalacją czegokolwiek otrzymuję komunikaty

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file (http://www.gaudium.yoyo.pl/administrator/function.move-uploaded-file)]: open_basedir restriction in effect. File(/tmp/phpSsWiVz) is not within the allowed path(s): (/var/www/sites:/var/www/tmp:/var/www/advertisements/) in /var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 344

Warning: move_uploaded_file(/tmp/phpSsWiVz) [function.move-uploaded-file (http://www.gaudium.yoyo.pl/administrator/function.move-uploaded-file)]: failed to open stream: Operation not permitted in /var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 344

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file (http://www.gaudium.yoyo.pl/administrator/function.move-uploaded-file)]: Unable to move '/tmp/phpSsWiVz' to '/var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/tmp/mod_joomleague_next_match.zip' in /var/www/sites/yoyo.pl/g/a/gaudium/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 344
oraz
Warning! - Failed to move file

veren
11-02-2008, 19:29
WojT mam pytanie za 100 punktów.
Wiesz dlaczego nie wyświetla się grafika w przeglądarce Mozilli a w innych tak po prawidłowym zainstalowaniu joomla 1.5.0 lub 1.5.1.
np. teraz sprawdzam ten link http://www.okoncup.info/ i w przeglądarce Opera jest widoczny tylko tekst, a w IE wogóle tej strony nie widać.

WojT
11-02-2008, 22:07
WojT mam pytanie za 100 punktów.
Wiesz dlaczego nie wyświetla się grafika w przeglądarce Mozilli a w innych tak po prawidłowym zainstalowaniu joomla 1.5.0 lub 1.5.1.
np. teraz sprawdzam ten link http://www.okoncup.info/ i w przeglądarce Opera jest widoczny tylko tekst, a w IE wogóle tej strony nie widać.

Sprawdziłem moją stronę - w każdej przeglądarce otwiera mi się dobrze :).
Co mogę Ci doradzić jeżeli chodzi o FF - pewno masz zainstalowane AdBlock do niego - i to niekiedy powoduje blokowanie pewnych obrazków i najczęściej dotyka to również joomli - klasyczny przykład to chyba blokada obrazka domyślny w PA. Więc posprawdzaj sobie czy czasami nie masz zablokowanych grafik ze strony