PDA

Zobacz pełną wersję : Zoom gallery - blad w panelu admina



kmr
31-03-2006, 20:25
Witam, zainstalowalem przed chwila komponent zoom media gallery 251rc1, pomijam fakt ze byly male problemy z instalacja (komponent mial problemy z tworzeniem folderow - ale problem rozwiazalem zainstalowal sie poprawnie).

Problem jest dopiero gdy chce w panelu admina dodac kategorie galerii aby zaladowac foto.

Po kliknieciu w opcje dodania nowej kategori wyskakuje biala strona z takim bledem:

"Parse error: parse error, unexpected $ in /var/www/vhosts/xxxxx.pl/httpdocs/components/com_zoom/www/admin/new.php on line 271"

Sprawdzilem plik new.php o w lini 271 jest znacznik php "?>"

Tak wiec przyznam szczerze ze zgłupiałem, jak rozwiazac ten problem?

Bardzo zalezy mi na tej galeri jednak jesli by nie bylo solucji to bede musial szukac innej zaawansowanej galeri (przyznam ze pare znalazlem ale nie az tak zaawansowanych), a zalezy mi przede wszystkim na tym aby byl do galeri modul najnowszych zdjec i losowy obraz.

Ale to juz w ostatecznosci...

Ma ktos moze jakas solucje jak naprawic zoom media gallery?

Okej znalalzem juz na forum ktos podal ze problem tkwi w Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: OFF (wyłączone) ktore jak widac u mnie jest na OFF przez co komponent nie dziala prawidlowo :/

Teraz znow mam dylemat czy mozna bezpiecznie przelaczyc znow Short Open Tags na ON mimo ze joomla! zalecala na OFF??

Czy znow bede musial instalowac joomle od nowa?

stone
01-04-2006, 11:43
http://www.forum.joomla.pl/forum/announcement.php?f=4&a=2 :)

zwiastun
01-04-2006, 23:20
Oj, oj, oj! KMR!

Gdybyś zamiast tego wielkiego posta spojrzal 2 linijki wyżej, to zobaczyłbyś w 269 ten krótki znacznik: <?
dopisałbyś php
żeby było
<?php
i napisałbyś tu wszystkim, że jak kto ma problemy, to trzeba to tak właśnie porawić.

zguben
12-04-2006, 02:56
Witam
mam podobny problem
u mnie przy wejsciu do menu w ktorym dodaje sie pliki w zoom gallery(w panelu admina)wyswietla mi sie komunikat

Warning: chdir(): No such file or directory (errno 2) in /..../www/components/com_zoom/lib/UnixPlatform.class.php on line 99

wszedlem w ten plik i mam:
linia98 function chdir($path)
linia 99 { return chdir($path);




I ktos moze mi powiedziec o co chodzi??

Powiem tez ze niem oge dodac zadnego pliku:mad:
wyskakuja mi inne errory
ale moe to przez ten blad!!
Plizzz help

mslonik
11-04-2007, 21:10
Przyłączam się do tematu. Mam dokładnie ten sam problem co 'zguben'. Co robić?

Ponadto przy każdej próbie otarcia panelu administracyjnego ZMG wyskakuje mi coś takiego:
Notice: Trying to get property of non-object in /home/users/mslonik/public_html/components/com_zoom/lib/zoom.class.php on line 1902

Komponent ZMG pobrałem bezpośrednio ze strony autorów (2.5.1 RC4). Garść informacji o moim systemie:
PHP działa na:: Linux 2197.v.tld.pl 2.6.17.11.p4smp.47 #1 SMP Wed Dec 13 11:40:59 CET 2006 i686
Wersja MySQL:: 5.0.24-Debian_1tld-log
Wersja PHP:: 5.0.5-2.1tld Serwer WWW:: Apache/2.0.54 (Debian GNU/Linux) PHP/5.0.5-2.1tld mod_ssl/2.0.54 OpenSSL/0.9.7e
Interfejs serwera PHP:: apache2handler
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.12 Stable [ Sunfire ] 25 December 2006 01:00 UTC
Przeglądarka:: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.3) Gecko/20060601 Firefox/2.0.0.3 (Ubuntu-edgy)


Pozdrawia
Maciej (mslonik)