PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze stroną startową



greggor78
08-02-2008, 09:54
Witam wszystkich.
Od pewnego czasu bawię się trochę joomlą i pojawił się u mnie pewien problem. Od pewnego czasu przy ładowaniu strony startowej następuje przekierowanie do jednego z artykułów. W module strona startowa wogółe go nie umieściłem. Żeby było śmieszniej to w dwóch miejscach na mojej stronie umieściłem przyciski wywołujące stronę startową i jeden wywołuje ją poprawnie, a drugi wysyła mnie ponownie do wspomnianego artykułu. Gdzie jest mój błąd. Pomożcie.Moja strona to www.mzs1.gorlice.pl

greggor78
08-02-2008, 21:26
Czy jest to faktycznie aż tak duży problem, że nikt nie wie jak mu zaradzić?

Może ktośz Was miał podobny problem? Będę wdzięczny za pomoc

yama
08-02-2008, 21:33
Usun ten zle dzialajacy start i dodaj go ponownie ale wybierajac z opcji komponent a tam Strona startowa

greggor78
08-02-2008, 21:46
OK, to by nie było pewnie nic trudnego (zwłaszcza, że przed momentem tłumaczyłeś mi jak anologicznie zrobić coś takiego z "kontaktem"). Problem polega na tym, bo może mało jasno się wypowiedziałem, że od razu po WPISANIU adresu w przeglądarce www.mzs1.gorlice.pl następuje przekierowanie do konkretnego artykułu. Przycisk więc pewnie działa poprawnie, bo dla niego odwołanie się do tego artykułu jest właśnie odwołaniem do strony startowej. Pytanie dlaczego ten artykuł traktowany jest jako strona startowa ?

inkos
08-02-2008, 21:50
Pytanie dlaczego ten artykuł traktowany jest jako strona startowa ?
Na liście artykułów na zapleczu prawdopodobnie masz zaznaczoną opcję publikuj na stronie głównej.

yama
08-02-2008, 21:59
zrob to co napisalem ze startem a mysle ze posuniesz sie do przodu ;)

greggor78
08-02-2008, 22:05
Na liście artykułów na zapleczu prawdopodobnie masz zaznaczoną opcję publikuj na stronie głównej.

No i pewnie wyjdzie teraz jaki ze mnie nowicjusz bo przeglądam menu i nie widzę nigdzie pozycji Artykuły-zaplecze. :(

Naprowadzisz mnie?

yama
08-02-2008, 22:09
gregg zacznij od tego idaj znac ze zrobiles, pozniej ewentualne nastepne kroki:
Usun ten zle dzialajacy start i dodaj go ponownie ale wybierajac z opcji komponent a tam Strona startowa

inkos
08-02-2008, 22:14
Naprowadzisz mnie?
Logujesz się do zaplecza. Następnie menu górne "Materiały" pozycja "Wszystkie artykuły" pojawia się lista artykułów - szukasz kolumny "strona frontowa" i patrzysz czy wszedzie masz czerwone zamiast zielonych V.

Jeśli to nie pomoże to zastosuj sie do propozycji yama.

greggor78
08-02-2008, 22:17
zrobiłem :-) "Nowy" start działą poprawnie, problem mam natomiast dalej z pojawianiem się jednego artykułu zamiast strony startowej po wpisaniu adresu do przeglądarki :-(

greggor78
08-02-2008, 22:22
Logujesz się do zaplecza. Następnie menu górne "Materiały" pozycja "Wszystkie artykuły" pojawia się lista artykułów - szukasz kolumny "strona frontowa" i patrzysz czy wszedzie masz czerwone zamiast zielonych V.

Jeśli to nie pomoże to zastosuj sie do propozycji yama.

Na "dzień dobry" już leżę, bo nie mam pojęcia jak się zalogować do zaplecza :-( . Jedyne pozycje z adnotacją "zaplecze" w menu znalazłem w kontekstach "szablony" i "moduły"

inkos
08-02-2008, 22:38
Na "dzień dobry" już leżę, bo nie mam pojęcia jak się zalogować do zaplecza :-( . Jedyne pozycje z adnotacją "zaplecze" w menu znalazłem w kontekstach "szablony" i "moduły"
Ufff. Zaplecze to po prostu panel administracyjny Joomla czyli "twojastrona.pl/administrator" :)

greggor78
08-02-2008, 23:08
ok, dzieki inkos. Problem rozwiązany. Wielkie dzieki dla Ciebie i dla yama