PDA

Zobacz pełną wersję : Domyślne wyszukiwanie tylko po nazwie produktu



st24
08-02-2008, 11:26
Cześć!
Tak jak w temacie - od jakiegoś czasu próbuję wykombinować jak zrobić by formularz wyszukiwania domyślnie wyszukiwał produkty tylko po nazwie (zależy mi by dało się tak wyszukiwać przez formularz dostępny w VirtueMart Module). Szukam i szukam i nie mogę zmusić tego modułu by przy wyszukiwaniu korzystał np. z określonego bota (rozwiązałoby problem gdybym np. podczepił bota Extended SearchBot).
Czy ktoś ma jakiś pomysł? Będę wdzięczny za pomoc.

st24
10-02-2008, 22:24
Hmm, czy nikt nie ma pomysłu?

zwiastun
10-02-2008, 23:47
A na co ma być ten pomysł? Bo jeśli dobrze czytam, to jakiś pomysł już masz, choć go zupełnie nie rozumiem.

st24
11-02-2008, 00:12
Przykładowa sytuacja: w sklepie mam kilka produktów które w swoim składzie (czyli w opisie) zawierają mąkę, ponadto w ofercie mam też mąkę jako oddzielny produkt. Teraz gdy wyszukiwarka wyszukuje w opisach jak i w nazwie to gdy klient chce wyszukać mąkę - w wynikach pojawiają się także produkty które mają nieszczęsną mąkę w składzie (opisie). Stąd konieczność by wyszukiwarka szukała jedynie po nazwie produktu. Oczywiścię wiem o istnieniu np. extendet search bot ale on działa tylko dla wyszukiwarki ogólnej a ta z kolei wyświeta wyniki z niekorzystej formie graficznej. Niestety nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu.

zwiastun
11-02-2008, 00:53
Zmodyfikuj lub zleć modyfikację wyszukiwarki produktów w module VirtueMart. Najkrócej mówiąc zapytania do bazy danych trzeba usunąć przeszukiwanie innych pól.

st24
11-02-2008, 01:07
Dzięki, a mógłbyś może podpowiedzieć który/e plik/i jest/są odpowiedzialny/e za tenże moduł? Czy jest to virtuemart_parser.php czy może coś innego?