PDA

Zobacz pełną wersję : problem z oglądaniem witryny



greggor78
08-02-2008, 16:49
Ostatnio uruchomiłem na swojej stronie topmenu dodając tak banalne pozycje jak kontakt, start itp. Zdziwiłem się jednak trochę gdy wchodząc na stronę i wciskając np. "kontakt" zobaczyłem infomrmacje "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować." Ja przecież nigdzie nie ustawiałem konieczności logowania do obejrzenia niektórych elementów witryny. A już napewno nie zorbiłem tego celowo. Czy ktoś wie jak mogę sobie poradzić z tym problemem, tak aby wszystkie elementy witryny były dostepne ?

yama
08-02-2008, 16:59
na poczatek w pliku configuration.php zlikwiduj / z konca adresu strony, to nie rozwiaze problemu ale unikniesz innych w przyszlosci byc moze.
Co do uprawnien sprawdz na poczatek nazwe kategorii kontaktu, sam kontakt i kontakt jako element menu czy gdzis nie masz ustawionej dostepnosci innej niz public. Jezeli wsio ok sprobuj dodac go jeszcze raz i zobacz czy dzieje sie to samo. Jak dodajesz kontakt? jako komponent czy jako link do konkretnego kontaktu?

greggor78
08-02-2008, 18:39
- a gdzie znajdę ten plik configuration.php? Nie ja instalowałem joomlęna serwerze więc mogę tylko przypuszczać, że chodzi Ci o jakiś plik instalacyjny.
- co do uprawnień to sprawdziłem to o czym mówiłeś i wszędzie jest Public. Kontakt dodawałem jako Łącze-URL do artykułu który jest też dostępny w innej częsci witryny i tam działa bez zarzutu.

yama
08-02-2008, 19:46
- configuration.php jest w glownym katalogu joomla
- dodaj kontakt do menu jako Dodaj komponent, albo w prawej kolumnie mas zopcje Dodaj link - kontakt

greggor78
08-02-2008, 21:23
- znalazłem faktycznie tak wpisany adres w konfiguracji globalenj w zakładce "serwer" z podpisem "URL witryny", ale nie mam możliwości go wyedytować. Jak to mogę zrobić?

- z "kontaktem" to zadziałało po Twoich wskazówkach, bardzo dziękuję

yama
08-02-2008, 21:26
musisz wyedytowac plik configuration.php znajdujacy sie w katalogu joomli np przez klienta ftp, znajdziesz tam linijke :
$mosConfig_live_site ......
i tam bedzie ten adres gdzie trzeba usunac / z konca adresu

greggor78
08-02-2008, 21:48
ok, już rozumiem, powinienem już sobie z tym dać radę, dziękuję