PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.13 utf do iso + krzaczki



darecki
09-02-2008, 04:37
Witam.
Problem z krzaczkami po upgradzie z J 1.0.11 do 1.0.13 utf. Jak się domyślam, to przez to, że nie doczytałem, że przy wgrywaniu nowej wersji trzeba wybrać J na iso a nie na utf, na które się połakomiłem.

Pytanie:
Czy mogę teraz wgrać J 1.0.13 iso na obecną J 1.0.13 utf? I czy to rozwiąże problem?

(w tej chwili MySQL v5 na utf-8)

darecki
18-02-2008, 12:21
Do kolejnych rozwiązań możemy dopisać następujące postępowanie:
1. Wgrałem Joomlę 1.0.13 z autoinstalatora na serwerze (serwer zagraniczny), ponieważ wszystkie wgrywane manualnie nie dawały rozwiązania.

(1.1. No i oczywiście wszystkie potrzebne komponenty i pliki)

2. Przekonwertowałem bazę, żeby nie było w niej krzaczków i wgrałem pod nową Joomlę.

inkos
18-02-2008, 13:07
Przekonwertowałem bazę, żeby nie było w niej krzaczków i wgrałem pod nową Joomlę.
Czy można prosić o bardziej szczegółowe opisanie Twojego problemu a także sposoby jego rozwiązania (także z nawą dostawcy hostingu) jakie udało Ci się wdrożyć. Na tym forum nie płaci się za słowa jak na pocztowym telegramie. W tej chwili Twój wątek jest średnio zrozumiały dla innych osób no może poza Tobą.

lordpio
19-02-2008, 22:14
Proszono mnie bym nie pisał na jakim serwerze hostującym znajduje się strona, ale z obserwacji innych stron na tym serwerze wydaje się, że serwer jest dobrze skonfigurowany.

Podczas migracji zostało namieszane w bazie danych więc trzeba było ją przekodować. Aktualnie w bazie danych znajdują się dane zakodowane w standardzie iso-8859-2.

Nie jestem natomiast w stanie rozwiązać problemu z określeniem kodowania w pliku wynikowym html. Próbowałem już zamieścić na sztywno w pliku index.php używanej templatki linijkę:

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=ISO-8859-2" />
jednak wciąż w finalnym dokumencie joomla wstawia następujący znacznik zamiast powyższego:

<meta http-equiv="Content-Language" content="pl" />

inkos
19-02-2008, 22:27
Proszono mnie bym nie pisał na jakim serwerze hostującym znajduje się strona, ale z obserwacji innych stron na tym serwerze wydaje się, że serwer jest dobrze skonfigurowany.
Niestety jeżeli liczysz na pomoc to musisz podać te podstawowe dane czyli link, dostawce hostingu, informacje jaka to wersja Joomla oraz podstawowe dane na temat konfiguracji tylko te które mają związek z Joomla nikt nie prosi Cię o podawanie tutaj żadnych haseł itp.

Jeśli natomiast dostawca hostingu "wstydzi się" Was lub własnych serwerów które oferuje klientom to po prostu zmieńcie dostawcę na takiego "normalnego".