PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł "Nowości"



Rhun
09-02-2008, 14:05
Witam serdecznie.

W niedalekiej przyszlosi mam zamiar uruchomic pewien serwis. Z Joomla przyznam szczerze nie mialem zbyt wiele do czynienia dlatego szukam rozwiazania mego problemu wlasnie w tym miejscu.

Juz pisze o co chodzi.

Serwis bedzie posiadal kilku urzytkownikow na poziomie "Autor" ktorzy beda mogli edytowac odpowiednio przypisane im artykuly. I moje pytanie brzmi: czy modul nowosci moze przedstawiac ostatnio zmodyfikowane artykuly? Z tego co pamietam to on przedstawia ostatnio dodane (czyli sprawdza pole "data stworzenia artykulu")? Jezeli jest mozliwosc edycji tego modulu to czy ktos bylby w stanie pomoc mi w tym? A moze jest jakis inny modul albo inny komponent ktory umozliwia takie rzeczy?

Wersja Joomli na ktorej bede to robil to 1.0.13_JIE-pl-utf.
Apache 2.0
MySQL: 5.0.32

Z gory serdecznie dziekuje za pomoc.

inkos
09-02-2008, 14:15
W niedalekiej przyszlosi mam zamiar uruchomic pewien serwis. Z Joomla przyznam szczerze nie mialem zbyt wiele do czynienia dlatego szukam rozwiazania mego problemu wlasnie w tym miejscu.
Jeśli się jeszcze nie zapoznałeś to polecam lekturę stron demo.joomla.pl oraz pomoc.joomla.pl. Jest tam wiele informacji potrzebnych na początku przygody z Joomla. Znajdziesz tam także odpowiedzi na Twoje wątpliwości.

Rhun
11-02-2008, 11:20
Przyznam szczerze ze przez weekend posiedzialem na stronkach o ktorych inkos pisal w poprzednim poscie i faktycznie jest tam wiele ciekawych artykulow (choc demo.joomla.pl mial wiele linkow niedzialajacych), ale nie znalazlem jednak odpowiedzi na moje pytanie. Faktycznie bardzo ladnie opisany szczegolowo jest modul "Nowosci" lecz odpowiedzi na moje pytanie tam nie bylo. Podejrzewam ze nalezy pogrzebac w pliku .php ktory odpowiada za ten modul, ale co tam trzeba zrobic to niestety juz nie wiem. Moze ktos z Was pomoze?

Rhun
21-02-2008, 14:13
Rozwiazalem problem.
W pliku modules/mod_latestnews.php nalezy zmienic:

ORDER BY a.created
na
ORDER BY a.modified

Moze komus sie jeszcze przyda.

Pozdrawiam