PDA

Zobacz pełną wersję : [Problem]Błąd w joomap



ekspert
31-03-2006, 21:51
Witam, zainstalowałem joomap i utworzyłęm pozycje w menu, po kliknięciu na mape pokazuje się błąd a pod nim normalnie mapka serwisu.. błąd ma następującom treść:

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated - argument passed by value; If you would like to pass it by reference, modify the declaration of [runtime function name](). If you would like to enable call-time pass-by-reference, you can set allow_call_time_pass_reference to true in your INI file. However, future versions may not support this any longer. in /home/s/i/e/siemensmania/www/components/com_joomap/joomap.php150

Czy jest mi ktoś w stanie pomóc?

jokris
31-03-2006, 22:33
Odinstaluj i zainstaluj wersję 2.00, którą pobierz z mojej strony, bo wersja 2.02, którą ty prawdopodobnie posiadasz, jest z błędem. Wersja 2.00 z joomla.pl też miała błąd. W pliku XML ktoś zapomniał o wpisaniu w <files>-<filename>language/polish.php</filename>, przez co plik ten nie był kopiowany na serwer. Dodatkowo plik "joomap.css" zawierał błędy, przez co elementy "<li>" wyświetlały się niewłaściwie. Komponent jest opublikowany na mojej stronie-"http://jokris.ovh.org/index.php?option=com_joomap&Itemid=67" Poprawiony komponent pobierz też z mojej strony:"http://jokris.ovh.org/index.php?option=com_remository&Itemid=39&func=select&id=3". Pozdro. Jokris.:)

Dylek
01-04-2006, 08:12
A moze to nie blad, tylko ostrzezenie o odwolaniu do funkcji call-time pass-by-reference, której akurat ten serwer nie obsluguje? Sprawdzalem wersje 2.0.2 przed jej umieszczeniem w pobieralni i jakos mi sie nie wywalila (eHost + moj serwer).

zwiastun
01-04-2006, 08:27
Pytanie do Jorkisa: Czy podawałeś wcześniej jakieś info o zauważonym błędzie, czy może ja nie zauważyłem Twojej informacji?
I przy okazji: Jaki wpływ na działanie komponentu ma - jak twierdzisz - błąd w pliku CSS ? (w Twojej werji dopisane background: transparent przy .sitemap ul li)
O ile w 2.0 rzeczywiście brakowało w xml pliku języka to w 2.02 jest! Wprowadzasz w błąd

ekspert
01-04-2006, 18:30
jokris twoja mapa działa normalnie, może rzeczywiście w tej nowej są błędy...

jokris
01-04-2006, 19:45
A moze to nie blad, tylko ostrzezenie o odwolaniu do funkcji call-time pass-by-reference, której akurat ten serwer nie obsluguje? Sprawdzalem wersje 2.0.2 przed jej umieszczeniem w pobieralni i jakos mi sie nie wywalila (eHost + moj serwer). a - Przepraszam, ale ja ten komponent instalowałem w piątek na swojej stronie, a dzisiaj na domenie .info z OVH, i tam komponent 2.02 działa poprawnie. Chociaż nie pokazuje artykułów, jak "rd_sitemap_1.9_PL", który z kolei żle pokazywał odsyłacze do innych stron.. Był wcześniej zainstalowany na stronie http://www.2es-sqad.info/, a teraz jest Joomap 2.02. Tak że, Marek, zwracam honor i przepraszam.:o Trochę to jest dziwne, bo mój serwer 60 free, i serwer syna 1000GP(oba na OVH) mają podobne parametry, czyli safe-mode "on" i.t.p. A tak dodatkowo, to ja nie widzę żadnej różnicy w funkcjonalności pomiędzy wersją 2.00, a 2.02.:)
b - Odpowiedź dla Zwiastuna::confused:
Po pierwsze, to nikogo nie wprowadzam w błąd, a raczej ty wprowadzasz, bo jesteś autorem polonizacji komponentu, a nie ja. Więc mógłbyś wspomnieć, że na niektórych serwerach komponent może nie działać, ze względów, o których pisał Marek. Chyba że sprawa jest nowa, i tylko dziękuj, że po mojej, życzliwej odpowiedzi dla użytkownika "ekspert", sprawa ujrzała światło dzienne. Co do CSS: a no taki, że elementy "li" zlewały się z początkiem tekstu, co wyglądało trochę nie tak. I nie pisałem, że w komponencie 2.02 brakuje pliku języka, tylko w wersji 2.00. Sprawdź, a później osądzaj.
To by było tyle. Myślę, że chyba nikt się nie obraził, bo ja z reguły nie jestem zwolennikiem forów, i postaram się następnym razem też sprawdzić, zanim napiszę. Pozdrowienia dla Adminów-Dylka i Zwiastuna i wszystkich.
:)

zwiastun
01-04-2006, 21:51
b - Odpowiedź dla Zwiastuna::confused:
Po pierwsze, to nikogo nie wprowadzam w błąd, a raczej ty wprowadzasz, bo jesteś autorem polonizacji komponentu, a nie ja. Więc mógłbyś wspomnieć, że na niektórych serwerach komponent może nie działać, ze względów, o których pisał Marek.
:)
(pokreślenie moje)

1. Nie chcę się spierać, bo nie w tym rzecz, ale jestem autorem TŁUMACZENIA, a nie komponentu. Skąd zatem zarzut, że wprowadzam w bład, że mógłbym coś wspomnieć?
2. Przecztaj, co napisałeś

bo wersja 2.02, którą ty prawdopodobnie posiadasz, jest z błędem. Wersja 2.00 z joomla.pl też miała błąd. W pliku XML ktoś zapomniał o wpisaniu w <files>-<filename>language/polish.php</filename>
Może i niezgodnie z Twoją intencją, ale odczytałem, jak odczytałem. A czytać ze zrozumieniem umiem. O innym błędzie (poza "dodatkowym") w Cssie, nie wspominasz.
3. Tak się składa, że wersja 2.01 zostala opublikowana po kontakcie Rybika z Polskiego Centrum Joomla z autorem. Autor dodał "tłumaczenie" nazw modułów. Ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że gdybyś poinformował o rozpoznanym przez Ciebie błędzie (nadal nie wiadomo jakim), to przekazalibyśmy i tę sugestię autorowi.
4. Różnic w funkcjonalności między 2.01 a 2.02 nie ma. Zostały poprawione usterki.

I na koniec: zareagowałem nie dlatego, że się obrażam, ale dlatego, że irytują mnie m.in. takie postawy: znalazłeś błąd, zauważyłeś, że coś jest nie tak, i nie stalo Ci sił i czasu, aby napisać jedno zdanie - chłopy poprawcie, bo inni się męczą i nie wiedzą o co chodzi. Ale znalazłeś czas, by opublikwać poprawioną wersję na swojej stronie. Może źle to odbieram, ale po prostu "DBASZ", jak wielu korzystających z pracy Polskiego Centrum Joomla o to, żeby było jak najlepsze.
Podziękowania! W imieniu nie tylko swoim, ale całej społeczności!

jokris
01-04-2006, 22:46
(pogrubienie moje)
I na koniec: zareagowałem nie dlatego, że się obrażam, ale dlatego, że irytują mnie m.in. takie postawy: znalazłeś błąd, zauważyłeś, że coś jest nie tak, i nie stalo Ci sił i czasu, aby napisać jedno zdanie - chłopy poprawcie, bo inni się męczą i nie wiedzą o co chodzi. Ale znalazłeś czas, by opublikwać poprawioną wersję na swojej stronie. Może źle to odbieram, ale po prostu "DBASZ", jak wielu korzystających z pracy Polskiego Centrum Joomla o to, żeby było jak najlepsze.
Podziękowania! W imieniu nie tylko swoim, ale całej społeczności! Po pierwsze - ja mam dostęp do komputera około 2 do 3 razy w tygodniu. Błąd znalazł użytkownik "ekspert", a nie ja. Dylek napisał, w czym leży problem, i całkowicie się z nim zgadzam. Ja nie należę do "sił szybkiego reagowania", i nie wiesz, czy bym problemu nie zgłosił. Po drugie - o ile masz kontakt z innymi członkami Polskiego Centrum Joomla, to mogą Ci coś na mój temat powiedzieć. Staram się zrobić jak najwięcej dla Joomli. To znaczy, na ile mnie stać. Tak naprawdę, to nie mogę cię zrozumieć. Te twoje teksty typu "Korzystaj i ciesz się!", tak naprawdę zniechęcają ludzi do Joomlii, czy też Mambo. Bo ja to odbieram tak, jakbym był jakimś natrętem, intruzem, który chce Cię wykorzystać, twoją pracę. Mam korzystać i cieszyć się?. Z czego?. Mam się nie czuć opuszczony?. Dlaczego. Przecież Joomla nie jest ani Twoje, ani moje(licencja), więc jeśli twoją intencją było obrazić mnie, i innych użytkowników Joomli/Mambo, to na pewno Ci się nie udało. Ja już nie chcę pisać, bo to nie ma sensu. Niech społeczność spróbuje Cię zrozumieć, bo ja nie mogę. Zajrzyj na moją stronę, bo na pewno nie jest o "ogórkach.":) Zapraszam: http://jokris.ovh.org/
Pozdrowienia dla Polish Joomla! Core Team.:)

zwiastun
02-04-2006, 02:31
pewno nie ma sensu


Odinstaluj i zainstaluj wersję 2.00, którą pobierz z mojej strony, bo wersja 2.02, którą ty prawdopodobnie posiadasz, jest z błędem.
Twoje to, czy moje słowa? Ale rozumiem, a przynajmniej staram się...

Na stronie byłem. Doceniam... i mam żal - żal, nie pretensję
Że nie posyłasz rzeczy swoich do plikowni joomla.pl. Oczywiście, nie musisz. Oczywiście rozumiem, że to wydaje się być sposobem, by zapewnić stronie wizyty, ale pewno bym trafił na Twą stronę co najmniej tyle razy, ile na inne polskie strony o Joomla/Mambo, gdybym... no właśnie: znalazł adres w katalogu na joomla.pl (nie trudno dodać - nie ma), przeczytał niusa pzesłanego na joomla.pl, trafił raz czy drugi na udostępniony przez Cię moduł... Teraz pewno będę zaglądać... Dopiero teraz...
Spróbuj zrozumieć, a nie czuć się urazony ...

Dlaczego sąsiedzi za miedzą mogą na www.joomlaos.de oferować nie kilkadziesiąt plików do pobrania, ale setki. Dlaczego międy Odrą i Bugiem każdy SOBIE rzepkę skrobie? Dlaczego nie stać nas na taką kooperację, na jaką stać inne nacje. Dlaczego nie jesteśmy Joomla?

I to właściwie cały powód mojego wystąpienia. A ton?

Zwróć uwagę, tylko bez obrazy: Zapytałem, czyś informował wcześniej, czy może ja przeoczyłem. Zapytałem o znaczenie tej jednej linijki CSS-a. I jednym słowem sprostowałem tak a nie inaczej odebraną przeze mnie informację. Na co otrzymałem odpowiedź - jakby nie było - co nieco ostrą, z pretensją, atakiem. Przeczytaj raz jeszcze swój post! Pozdrowienia pozdrowieniami, ale ton jest jaki jest.

Stąd nie dziw się kolejnej wypowiedzi.

jokris
02-04-2006, 15:12
Na stronie byłem. Doceniam... i mam żal - żal, nie pretensję
Że nie posyłasz rzeczy swoich do plikowni joomla.pl. Oczywiście, nie musisz. Oczywiście rozumiem, że to wydaje się być sposobem, by zapewnić stronie wizyty, ale pewno bym trafił na Twą stronę co najmniej tyle razy, ile na inne polskie strony o Joomla/Mambo, gdybym... no właśnie: znalazł adres w katalogu na joomla.pl (nie trudno dodać - nie ma), przeczytał niusa pzesłanego na joomla.pl, trafił raz czy drugi na udostępniony przez Cię moduł... Teraz pewno będę zaglądać... Dopiero teraz...
Spróbuj zrozumieć, a nie czuć się urazony ...
Dlaczego sąsiedzi za miedzą mogą na www.joomlaos.de (http://www.joomlaos.de) oferować nie kilkadziesiąt plików do pobrania, ale setki. Dlaczego międy Odrą i Bugiem każdy SOBIE rzepkę skrobie? Dlaczego nie stać nas na taką kooperację, na jaką stać inne nacje. Dlaczego nie jesteśmy Joomla?
I to właściwie cały powód mojego wystąpienia. A ton?
Jeżeli mój ton był newłaściwy, to przepraszam. Jeżeli uraziłem, to też przepraszam. A co do cytowanego tekstu. Porozmawiaj z adminami strony http://www.joomlapl.com/, i zapytaj, który z modułów z mojej strony nie znajduje się w ich plikowni. I co im napisałem, wysyłając do nich spolonizowaną wersję Remository 3.24_new, ale z chęcią mogę to powtórzyć tutaj, na forum publicznym. Ja mam 46 lat, internet od około roku, w którym to czasie przebywałem ze cztery razy w szpitalu. Jommlą(lub Mambo) zajmuję się od grudnia 2005, czyli od czasu, kiedy założyłem swoją stronę. W tym czasie spolonizowałem kilka modułów, usprawniłem też kilka, w/g mnie źle działających. Ostatnio staram się tworzyć nowe. I wszystko to robię na darmowym, z poważnymi ograniczeniami serwerze, o pojemności 60 MB. I jeszcze muszę zadbać w domu o dostęp do komputera, bo mam dwójkę studiujących dzieci. Wracając do maila do joomlapl.. Napisałem im, że denerwują mnie posty niektórych użytkowników, którzy czekają na gotowe rozwiązania, a nic nie dają z siebie. Nie wierzysz. Mogę ci posłać kopię tego maila, a właściwie maili, bo nie był tylko jeden. Tam właśnie pisałem, aby udostępnili wszystkim to, co im podsyłam. I to jest dbanie o reklamę własnej strony?. Przecież właśnie to, że nie słyszałeś o mojej stronie, jest dowodem na to, że nie zależy mi tylko na reklamie. A dlaczego nie ma jej(mojej strony) w katalogu http://www.joomla.pl/, (http://www.joomla.pl/) tego ja już nie wiem. Myślałem, że skoro jesteście w jednym zespole(mam na myśli Ciebie, Dylka, Stone, i innych), to komunikujecie się ze sobą. Widocznie nie, bo nikt z wymienonych nie zabiera głosu w naszej niepotrzebnej dyskusji. Nie na forum, bo ono nie jest od tego, tylko tak między sobą, solidarnie. Na koniec informuję Cię, że wszystkie pliki, dotyczące Joomlii/Mambo, znajdujące się na mojej stronie możesz umieszczać w swoim downloadzie, z czego bedę bardzo dumny. Niech będzie jak u niemców, tylko twój apel powinien być skierowany do wszystkich, a nie tylko do mnie. Pozdrawiam. Przestaję śledzić temat.:)

Rybik
02-04-2006, 21:58
Brak langa w instalce to nie jest jakis mega blad, mozna go recznie doinstalowac (tzn skopiowac), roznice w funkcjonalnosci nie zawsze sa dostrzegalne - szczegolnie przy upgrade poprawek, zmiany widoczne pojawiaja sie zwykle dopierow podwersjach iwersjach pelnych, szczegoly najczesciej mozna znalezc na stronach domowych projektu.
Bledy spowodowane safe-mod'em sa dosc chaotyczne i ciezko przewidziec, gdzie i kiedy wyskocza a czesto taka niby dobra instalka stawiana na safe mode ON jest z gruntu 'umoczona' tzn bedzie funkcjonowac poprawnie w 90% ale sypac sie w dziwnych momentach i reczne poprawianie tego potem to katorga, stad zawsze jestem agitatorem pilnowania wymagan serwera przy instalacji.
Dodam jeszcze ze ovh ma jakies poryte ustawienia na serwerze i co wieksze komponenty mi sie tam zawsze sypaly (kiedys testowalem rozne hostingi) - nie bede im robil antyreklamy ale ustawienia standardowe nie rokuja dobrze dla Joomla.

jokris
02-04-2006, 22:32
Witam ziomala. Nareszcie ktoś, kto mnie nie atakuje. :DCo do błędu, to ja też nie uważam, że to jest mega błąd, chociaż jeżeli wersja 2.00 chodzi u mnie bez zarzutów, to po co mam zmieniać?. Prawda. Tym bardziej, że ja, czy ty, domyślimy się, czego brakuje, ale są i tacy, którzy będą zasypywać fora pytaniami. Ogólnie to chyba lepiej, jak nie brakuje żadnych plików. A w przypadku opisywanym w moich postach poprzednich, plik fizycznie był, tylko nie było go w XML-u. Co do OVH, to się zgadzam w 100%. Ale jak się nie ma nic, to dobre i OVH.:) I ja właśnie na tym serwerze testuję nowe moduły (jak jesteś online, to zajrzyj na moją stronę, właśnie testuję niemieki moduł SkypeCenter). Przyznam, że zanim przeszedłem na PHP 4, miałem kłopoty prawie ze wszystkim. Teraz to jakoś hula, i myślę, że nie przeszkodzi mi w moich testach. Na forum OVH piszą, że Joomla nie lubi PHP 5, a ja myślę, że to właśnie serwery OVH nie lubią Joomli. Bez względu na wersję PHP. Ja też nie chcę im robić antyreklamy, bo w końcu mam u nich za darmo serwer, ale wiem, że ostatnio coś tam wiecznie poprawiają. Mam nadzieję, że na dobre. Pozdrawiam.

Rybik
02-04-2006, 22:41
A napisz jeszcze raz "Ziomal" to zaczne gryzc :D
- Poc o zmieniac ? (w tym celu opisujemy co sie miedzy wersjami zmienia) Akurat wersja 2.00 byla mocno kulawa bo nazwy modulow wyswietlane w mapie byly niewidoczne dla Fisha. Ja zwykle jak nie potrzebuje to nie upgraduje.

Na serwerach z php 5.0 czasem warto ustawic okrojenie jezyka php do 4.x w pliku .htaccess (mnie nie pytac - nie wiem, wiem tylko ze sie da)

jokris
02-04-2006, 22:56
Nie sugeruj się tytułem postu, bo to jest tytuł artykułu na mojej stronie, w którym dość dokładnie opisuję sposób zmiany PHP. I coś taki wrażliwy. Dobra, nie będę pisał więcej "******". :) Tak że, jeśli ktoś ma problemy ze zmianą PHP, to polecam moją stronkę. Muszę iść spać. Cześć.:cool:
P.s. Nie podaję adresu w podpisie, by zapewnić swojej stronie wizyty. To tak dla niektórych.:)

arm
01-06-2006, 14:34
Nie będę rozpoczynał nowej dyskusji.
Mam trochę inny problem. Po zainstalowaniu joomap 2.02 lub 2.00 kiedy chcę wyświetlić mapę serwisu widzę nad listą coś takiego:

Notice: Only variable references should be returned by reference in /administrator/components/com_joomap/classes/JoomapPlugins.php62

Notice: Only variable references should be returned by reference in /administrator/components/com_joomap/classes/JoomapPlugins.php62

Notice: Only variable references should be returned by reference in /administrator/components/com_joomap/classes/JoomapPlugins.php62
Mapa serwisu

UBEZPIECZENIA


Notice: Only variable references should be returned by reference in /components/com_joomap/joomap.html.php on line 21

Notice: Only variable references should be returned by reference in /components/com_joomap/joomap.html.php on line 21

Notice: Only variable references should be returned by reference in /components/com_joomap/joomap.html.php on line 21

Notice: Only variable references should be returned by reference in /components/com_joomap/joomap.html.php on line 21

Notice: Only variable references should be returned by reference in /components/com_joomap/joomap.html.php on line 21 on line on line on line
Strona główna
Komunikacyjne.
Majątkowe.
Na życie.
Turystyczne.
Dla firm.USŁUGI internetowe


Notice: Only variable references should be returned by reference in /components/com_joomap/joomap.html.php on line 21

Notice: Only variable references should be returned by reference in /components/com_joomap/joomap.html.php on line 21

Notice: Only variable references should be returned by reference in /components/com_joomap/joomap.html.php on line 21

Notice: Only variable references should be returned by reference in /components/com_joomap/joomap.html.php on line 21

Notice: Only variable references should be returned by reference in /components/com_joomap/joomap.html.php on line 21

Notice: Only variable references should be returned by reference in /components/com_joomap/joomap.html.php on line 21
Strona główna
Poczta elektroniczna
Serwery wirtualne.
Projektowanie WWW
Aktualności
Promocje
Portfolio
Zamów usługę.

Rybik
01-06-2006, 14:51
Możecie nie lubic gdybaczy, ale często nim jestem, zwykle przez niewielką ilośc czasu, jaka mogę ostatnio poświęcić forum. Jednak odrobina własnych dociekań w połączeniu z "gdybami" w wielu wypadkach odnosi skutek pozytywny :)

gdyb 1
Notice to nie jest błąd i w większości wypadków informuje o detalach nie wpływających na funkcjownowanie skryptu. Powodem jego wyświetlania jest (zbyt) wysoki poziom raportowania błędów na serwerze, należy się z tym zgłosić do administratora. Nie jestem pewien czy poziom raportowania ustawiany w Joomla ma cos wspolnego.

uwaga standardowa:
podaj ustawienia serwera, wymienione w regulaminie forum, dostepne w zakladce system panelu administracyjnego.
Nie sadze, aby mialy tu wiele do gadania, ale moze wylapiemy przy okazji cos :)
pamietaj aby te ustawienia podawac przy kazdym zgloszeniu bledu/zastrzezenia, mile widziane jest rowniez zacytowanie okolic linijki kodu wskazanej przez ostrzezenie +/- 3 linie. w ten sposob nie musimy szukac/sciagac tej wersji komponentu, ktora posiadasz, rozpakowywac i docierac do danej linii, kiedy ty masz to juz na dysku (oczywiscie jak jest to 1462 linia a nie masz pod reka edytora podajacego numery linii to nikt sie nie obrazi :) )

arm
01-06-2006, 14:57
gdyb 1
Notice to nie jest błąd i w większości wypadków informuje o detalach nie wpływających na funkcjownowanie skryptu.
Nic nie pisalem o BŁĘDZIE, :( ale o problemie. A za resztę uwag dziękuję. Sprawdzę co z konfiguracją serwera i obiecuję się pilnować podczas zgłaszania swoich problemów i umieszczać możliwie pełną informację.

Rybik
01-06-2006, 15:16
tym bardziej sadze ze zmniejszenie poziomu raportowania bledow na serwerze (mail do admina) powinno zalatwic sprawe

arm
01-06-2006, 20:08
No i jest... banalne rozwiązanie. Serwis jest utrzymywany na home.pl admin powiedział, że każde z kont ma własny plik php.ini odpowiedzialny za raportowanie. Wystarczy w nim wstawić linijkę
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE

i sprawa rozwiązana.

Dziękuję za pomoc!