PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyświetlać newsy z dwóch kategorii w dwóch kolumnach?? o



Ufoludek
09-02-2008, 22:51
Witam,

Jak zrobić, żeby newsy z poszczególnych kategoriibyły wyświetlane w oddzielnych kolumnach ??

Sova
10-02-2008, 04:24
Zerknij tutaj:
http://www.demo.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,view/id,10/Itemid,24/

Ufoludek
10-02-2008, 16:35
hmm, niewiele mi to mówi:), znaczy sie wedłyg tego to powinienem szablon przerobić ale to za trudne dla mnie. Chodzi mi o taki efekt jak jest na tej stronie "Wiadomości", a ponizej jest dział "Sport". Żeby były takie dwa działy wyświetlane tylko obok siebie. www.jelonka.com

Sova
12-02-2008, 01:32
chodzi o:
-wiadomości
-sport
-multimedia
?

Na glównej stronie stworzyc pozycję dla modułu/modułów i w nich opublikowac wiadomości ze stosownych działów - chocby poprzez skopiowanie modułu najnowsze a w nim zaznaczyc aby wyswietlał wiadomości ze stosownych sekcji czy kategorii.

Ufoludek
12-02-2008, 10:11
Wielgachne dzieki, o to chodziło :D

MaRo_PL
16-06-2009, 23:47
chodzi o:
-wiadomości
-sport
-multimedia
?

Na glównej stronie stworzyc pozycję dla modułu/modułów i w nich opublikowac wiadomości ze stosownych działów - chocby poprzez skopiowanie modułu najnowsze a w nim zaznaczyc aby wyswietlał wiadomości ze stosownych sekcji czy kategorii.

Zrobiłem coś w tym stylu ale niestety wyświetla mi same tytuły bez krótkiej treści.

Chciałbym aby wyglądało to tak

|---kol1---| |---kol2---|

W kol1 aby wyświetlały się newsy z sekcji X (w takim stylu jak zwykłe newsy, czyli tytuł, krótka treść)
W kol2 aby wyświetlały się newsy z sekcji Y (w takim stylu jak zwykłe newsy, czyli tytuł, krótka treść)

Póki co zrobiłem to tak, że w templatce umieściłem odpowiednio obok siebie dwa miejsca na pozycje (odpowiednio dla kol1 - user4, dla kol2 - user5).
W pozycji user4 i user5 opublikowałem moduł "mod_latestnews" z odpowiednio ustawionymi sekcjami z których ma pobierać wiadomości.
Problem właśnie w tym, że wyświetla same tytuły, bez krótkiej treści.
Jak to zmienić?

MaRo_PL
18-06-2009, 18:36
Podbijam .

alex51
19-06-2009, 07:58
(...)opublikowałem moduł "mod_latestnews" z odpowiednio ustawionymi sekcjami z których ma pobierać wiadomości.
Problem właśnie w tym, że wyświetla same tytuły, bez krótkiej treści.
Jak to zmienić?
Zastosowany, standardowy moduł joomla nie umożliwia wyświetlania dodatkowej treści artykułu obok jego tytułu. Musiałbyś zainteresować się dodatkowymi modułami, często wykorzystywanymi do prezentacji początkowego fragmentu z artykułu, często w formie przewijania tej treści - np. mod_scrooler.

Sova
19-06-2009, 22:14
ewentualnie - jest moduł o takich możliwościach na:
- gavick.com
- templateplazza.com
/oba za darmo

- ponadto jest kilka innych modułów na extensions.joomla.org

/nie linkuję do źródeł bo nie mam w tym momencie za wiele czasu - jak nie znajdziesz, daj znać

adminweb
20-06-2009, 07:11
Tu poszukaj kiedyś dawno temu tam znalazłem moda
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=29436
Lub tutaj nie pamiętam juz ale wiem bo szukałem i mi tak podopowiedziano
http://www.joomlahacks.com/