PDA

Zobacz pełną wersję : jaka wersja joomla



marchepl
10-02-2008, 13:50
Witam wiem ze temat jest drążony od dawna ale nadal nei moge sobie poradzic i przysposobic wiadomosci dotyczacych kodowania moja baza
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8) System porównań dla połączenia MySQL: latin2-genareal_ci

chcialbym miec panel admina po polsku wiec joomla1.013 pl odpada pozostaje utf lub iso po instalacji utf niepowodzenie ze wzgledu na plik xml który jest kodowany w iso jak rozumiem -co porponujecie i kiedy wreszcie ruszy sie coś w temacie polskiego admina w wersji oginalnej joomla 10.13 lub 1.5 i czy warto instalowac joomla 1.5 czy wszystkie komponenty moduły i boty sa komaptybilne oto nurtujace mnie pytania

inkos
10-02-2008, 14:02
chcialbym miec panel admina po polsku wiec joomla1.013 pl odpada pozostaje utf lub iso po instalacji utf niepowodzenie ze wzgledu na plik xml który jest kodowany w iso jak rozumiem - co porponujecie i kiedy wreszcie ruszy sie coś w temacie polskiego admina w wersji oginalnej joomla 10.13 lub 1.5 i czy warto instalowac joomla 1.5 czy wszystkie komponenty moduły i boty sa komaptybilne oto nurtujace mnie pytania
Jestem pewien że nie czytałeś regulaminu. Jeden post jeden problem. :mad:

Mam także wrażenie iż nie przeczytałeś nawet kilku wątków na tym forum a już zadajesz pytania na które odpowiedzi już dawno padły.

Pełna polonizacja Joomla! 1.5.x jest na ukończeniu.

Joomla 1.0.13 jest w pełni spolonizowana w wersji JIE zarówno w UTF jak i ISO.

Na tych ustawieniach które ty podałeś nie ma problemu z instalacją Joomla.

Zamiast kolejnych pytań spróbój zainstalować którąś z wersji Joomla! a nie od razu narzekać.

Sprawa kodowania też jest omówiona na forum i na stronach joomla.pl.

WojT
10-02-2008, 19:04
Ja bym może proponował aby moderatorzy tego forum - napisali odpowiedź na takie posty - temat wielokrotnie wałkowany i wytłumaczony - do likwidacji. I od razu zamykać lub usuwać takie wpisy.
Rozumiem że nie wszystkie osoby są alfą i omegą dotyczącą joomli - ale po to jest forum aby nie pisywać postów bo mam problem - ale po to aby poszukać czy czasami nie było to już przedstawione i omówione - wiem ciężko jest kliknąć na guziczek Szukaj.

marchepl
10-02-2008, 19:23
No juz przestańcie mnie dołować czytałem te wszystkie teamty i nic z nich nie wynika nie ma konkretów namieszane tak że hej milon możliwości i tak spodziewałem sie takiej odpowiedzi pisałem bo instalowałem joomle jakies 15 razy i za kazdym miałem jakis inny problem a opdowiedzi sa takie jak widac jakby ktos napisał krótko i zwieźle na post kóry napisałem to by byo ok i ja bym tak zrobił a odpowiedz ze spolsczenie jest w ukończeniu czytałem w pażdzirniku jak zainteresowałem sie cms tak samo jest z innymi tematami 5 stron o platnościach w vrtuemart kazdy cos napisze troche kodu i badz tu mądry nadal nie wiem jaka wersje zainstalować moze ktos doradzi mi wiem ze temat był poruszany na forum pozdrawiam wszystkich profesjonalistów :-0

WojT
10-02-2008, 19:40
No to po kolei:
Napisałeś że masz system kodowania znaków dla mysql - utf-8. Jednocześnie system porównań masz latin2.
Pierwsza moja uwaga - zmień system porównań na utf_general_ci lub zbliżony - nie pamiętam teraz nazwy.
Jak już napisał inkos - obecnie oficjalna wersja joomli z gałęzi 1.0.x jest 1.0.13 zarówno kodowana w utf-8 jak i ISO.
Wersja joomli 1.5.1 po polsku może ukazać się dziś, jutro, za tydzień lub jak nagle projektanci zmienią coś w joomla - to za miesiąc - jedynie co mogę stwierdzić - że wersja polska jest już na ukończeniu.
Ja osobiście instaluję joomle w wersji utf-8 niezależnie jaką - obecnie mam 2 instalacje joomli 1.5.1 i nie mam żadnych problemów z kodowaniem.
A jeżeli będziesz miał problem - to pisz do mnie na priv postaram ci pomóc.
Pozdrawiam

marchepl
10-02-2008, 21:13
jeszcze tylko jedno a jak radzisz sobie z komponentami i modułami musisz przkodowac wszystko i jak to wyglada z joomla 1.5 czy mozna instalować te same komponenty ja inastalowałem utf 8 instalowałem tez iso postanowiłem zainastalowac j1.0.11+admin pl i upgrade joomla 1.013 iso admin pl zobaczymy ale jesli mam baze danych na utf to chyba powinienem ja instalować tylko ze nie wiem za badzo jak sie przekodowuje pliki xml wiem ze mozna pajaczkiem ale to wszystko zakmantwane za duzo wesji dzieki za odpowiedz naswietliła mi na nowo sprawe i wiare w siebie ;-)

inkos
10-02-2008, 21:31
tylko ze nie wiem za badzo jak sie przekodowuje pliki xml wiem ze mozna pajaczkiem ale to wszystko zakmantwane za duzo wesji dzieki za odpowiedz naswietliła mi na nowo sprawe i wiare w siebie ;-)
Do konwersji plików polecam program Gżegżółka którego opis wraz z linkiem dościągnięcia znajduje się tutaj (http://www.jokris.info/content/view/157/1/).

WojT
10-02-2008, 22:03
przeważnie do tej pory robiłem konwersję przy pomocy grzegżółki, ale ostatnio ona coś poległa na przekodowaniu fireboard 1.03 PL - przypuszczam że ktoś tam nieźle zamieszał :D
Ale kilka komponentów przekodowałem i działało jak należy - więc polecam.

zwiastun
10-02-2008, 23:00
ad. marchepl - stawiam Ci duże piwo, a nawet skrzynkę piwa, i wysyłam ekspresem albo specjalnym doręczycielem, jeżeli mi wskażesz choć jeden istotny element w odpowiedziach, jakie uzyskałeś, którego nie ma w podstawowym poradniku Krok po kroku opublikowanym na www.demo.joomla.pl (http://www.demo.joomla.pl) albo nie ma w odpowiedziach udzielonych na forum:
- w kole Macieju "chcę mieć PA po polsku",
- po wielokroć powtarzany "problem" kodowania bazy danych
- po wielokroć powtarzany "problem" przekodowania rozszerzeń tak, żeby było zgodne z kodowaniem witryny.

Słowem, wciąż to samo: Jaś nie doczytał, Jaś nie zrozumiał, Jaś nie odrobił zadania domowego, ale dd jest nauczyciel!.
Bo Jaś ma zawsze rację, wystarczy, że huknie, iż go lekceważą, pouczają, obrażają, dołują albo chlapnie: nie ma konkretów, wszędzie to samo, itd. itp. Jaś jest zawsze cacy, no bo każdemu dzidzi się należy!

Sory, że mnie znów poniosło, ale po tym, coś napisał wcześniej i po tym, coś dostał w odpowiedzi oraz sprawdzeniu, że jest tak jak piszę - to już było, powinieneś - i Ty, i każdy kto psioczy na to forum, pisać post z PRZEPROSINAMI i solennym ZAPEWNIENIEM, że już nigdy nie wejdzie na żadne forum i nie zada pytania, dopóki go najpierw nie przeszuka i nie przeczyta odpowiedzi ze zrozumieniem.

Chyba założę nową kategorię tematów na forum!

WojT
10-02-2008, 23:35
Teraz chłopie masz przechlapane :) naraziłeś się zwiastunowi :) lepiej szykuj krzynkę piwa albo dwie i leć z przeprosinami :D