PDA

Zobacz pełną wersję : dodawanie zdjęć przez użytowników



rafal22bb
10-02-2008, 14:42
Witam.
Chcę zapytać czy w joomla mogę zrobić coś takiego :
zarejestrowany użytkownik może założyć swoją galerią zdjęć, ewentualnie czy w ogóle istnieje możliwość aby użytkownik np. pisząc jakiś artykuł mógł do niego dołączyć zdjęcia które ma na komputerze, a te następnie zostałyby wgrane na serwer ?
Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę tego ugryźć.

inkos
10-02-2008, 14:51
zarejestrowany użytkownik może założyć swoją galerią zdjęć,
Było niedawno na forum poszukaj.

czy w ogóle istnieje możliwość aby użytkownik np. pisząc jakiś artykuł mógł do niego dołączyć zdjęcia które ma na komputerze, a te następnie zostałyby wgrane na serwer ?
Wszystko zależy od tego jaki edytor używasz. Do JCE jest imgmanager (chyba nie przekrecilem nazwy - jest w zasobach sprawdz) który rozwiązuje ten problem tzn. użytkownik pisze tekst, następnie wgrywa zdjęcia i je formatuje a na koniec daje zapisz. I wszystko leci na serwer. :)

rafal22bb
10-02-2008, 16:13
do galerii zdjęć zainstalowałem rsgallery ale nie można dodać zdjęcia :( jak próbuję wczytać zdjęci to wydze taki napis
Wczytywanie nie powiodło się.\\nNastąpi powrót do ekranu wczytywania spotkaliście się z czymś takim co zrobić ?? katalogi rsgallery mają prawa do zapisu więc nie rozumiem.
A co do dodawania zdjęć w artykule to niczego takiego nie mogę znaleźć to są moje początki z joomla i może stąd to wynika używam wersji joomla_1011+admin-pl
Proszę pomóżcie mi bo już mnie łeb boli od wyszukiwania na forum i próbowania tego u mnie.

inkos
10-02-2008, 16:22
jak próbuję wczytać zdjęci to wydze taki napis
Domyślam sie że wczytujesz zdjęcia które są oryginalne czyli mają po jakieś kilka megabajtów? Jeśli tak to po prostu sesja nie wytrzymuje czasu jaki jest potrzebny do przesłania takiego zdjątka na serwer. Najlepiej będziesz jak wrzucisz go do jakiegoś programu graficznego - przeskalujesz do mniejszych wymiarów tak aby plik miał te max 200kb - wtedy wszystko powinno pójść gładko.

A co do dodawania zdjęć w artykule to niczego takiego nie mogę znaleźć to są moje początki z joomla
Zainstaluj sobie edytor JCE oraz dodatki do niego. Wszystko jest po polsku a umieszczone w zasobach joomla.pl.

i może stąd to wynika używam wersji joomla_1011+admin-pl
Poszerz swoją wiedze związaną z migracją na nowsze wersje Joomla! Ta którą używasz zawiera trochę błędów i luk które mogą być powodem odwiedzin botów. Ich wizyta nie nalezy do przyjemnych. Także aktualizacja do Joomla 1.0.13 jest wskazana.

Proszę pomóżcie mi bo już mnie łeb boli od wyszukiwania na forum i próbowania tego u mnie.
:)

rafal22bb
10-02-2008, 16:38
wkurzyłem się i wywaliłem cała joomle z serwera hmm ale ja jestem inteligentny na złość jej zrobiłem tak, że ja nie mogę ;) ale to nic zainstaluje nowszą wersję 1.0.13 i zobaczymy co będzie się działo czy tutaj uda się z gą galerią, a zdjęcia jakie wgrywałem miały rózne rozmiary takie normalne po pare mega ale i takie których używam jako bannery do innych moich stron czyli zaledwie po paredziesiąt kilo i żadne nie wchodziły.

inkos
10-02-2008, 16:45
czy tutaj uda się z gą galerią,
Możesz jeszcze spróbować z PonyGallery ML - ciekawy komponent galerii.

zdjęcia jakie wgrywałem miały rózne rozmiary takie normalne po pare mega ale i takie których używam jako bannery do innych moich stron.
Co do tych dużych nie masz się co dziwić. No chyba że masz łącze naście Mb uploadu (w świat nie do siebie) :)
Wgraj ewentualnie te zdjęcia za pośrednictwem FTP. Czyli wrzucasz na serwer a w komponencie je de facto tylko "podpinasz".

rafal22bb
10-02-2008, 16:48
Tak to nie byłby problem przez ftp tylko, że głównym założeniem strony ma być możliwość wgrywania zdjęć przez użytkowników to ma być strona na której chciałem aby ludzie mogli wstawiać swoje zdjęcia i już nie wiem jak to ugryźć :(

rafal22bb
10-02-2008, 17:21
he super po prostu nie wiem jak bardzo mam się cieszyć po zainstalowaniu 1.0.13 mam cały panel admina po angielsku poprostu bajka chyba mnie zaraz szlag trafi

inkos
10-02-2008, 17:38
he super po prostu nie wiem jak bardzo mam się cieszyć po zainstalowaniu 1.0.13 mam cały panel admina po angielsku poprostu bajka chyba mnie zaraz szlag trafi
Masz dzisiaj pecha zamiast wersji Joomla 1.0.13 Pl powinienes wybrac ktoras z wersji (ISO czy UTF) Joomla 1.0.13 JIE. Choc w zasobach wszystko jest opisane jak nalezy. :) Bo ten pl w tej paczce ktora zainstalowales dotyczy tylko frontu nie zaplecza. :)

rafal22bb
10-02-2008, 22:39
Kurde udało mi się w końcu zrobić galerię zdjęć mniej więcej taką o jaka mi chodziło, jedyne czego mi brakuje do pełni szczęścia z galerią to możliwość wyświetlania na głównej stronie ostatnio dodanego zdjęcia jako miniatury gdzieś na boku :) Wiecie może jak to zrobić galeria jaką zainstalowałem to rs gallery.
Inkos miałeś święta rację trzeba było od razu zainstalować wersję 1.0.13 bo przynajmniej w niej komponenty działają :)