PDA

Zobacz pełną wersję : Internal Server Error



ozter
01-04-2006, 00:57
Jest to mój "debiut" na forum, więc witam wszystkich.
Po pomyślnej instalacji Joomla i próbie wprowadzenia zmian przez panel admina, czy choćby próbie głosowania w ankiecie dostaję:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.(...)

More information about this error may be available in the server error log.

IPL/1.3.31 Server at www.fotoaga.com.pl Port 80

Kilka faktów(nie wiem czy mają znaczenie):
-php 4.2
-wymagane przez server atrybuty dla .php itp.: 700
-Joomla 1.08 PL Stable
-bez jakichkolwiek zmian w konfiguracji
-bez .htaccess

Nie chce mi się wierzyć, że płatny hosting z którego korzystam (interia), nie pozwoli mi uruchomić joomli. Mam nadzieję, że nie jest to wina praw dostępu, bo o tym ograniczeniu dowiedziałem się "po fakcie".
Proszę o pomoc.

stone
01-04-2006, 11:41
Błąd sugerje zła konfigurację servera, ale nie jestem w stanie podac dokładnych przyczyn. Najlepiej byłoby sie skontakotwać z adminem serwera i przedstawić mu problem. Nie wydaje mi sie aby błąd leżał w instalce joomli

ozter
02-04-2006, 01:42
Instalka jest ok. Uzywałem juz jej na innym serwerze. Zauważyłem, że po dokonaniu jakichkolwiek zmian, np. w konfiguracji i zapisaniu ich, dostaję Error 500, ale zmiany są zapisywane.
Własnie wrzuciłem Mambo i działa prawdłowo, a wydaje mi się, że wymagania ma zbliżone.
Jestem prawie pewien, że joomla ruszy, ale po przeróbkach. Dlatego bede wdzieczny za wszelkie wskazówki.
P.S. Zamiast admina jest BOK - otrzymuję zdawkowe odpowiedzi.

zwiastun
02-04-2006, 03:38
Mam nadzieję, że nie jest to wina praw dostępu, bo o tym ograniczeniu dowiedziałem się "po fakcie"

A coś więcej? Jakiego typu praw nie posiadasz?

ozter
02-04-2006, 08:15
Miałem na myśli to co napisałem wcześniej, czyli wymagane 700 dla .php. Sprawdziłem dziś takie artybuty na innej joomli i działała, a więc nie w tym problem.

MSMS
03-04-2006, 14:24
Miałem ten sam problem. Na serwerze była stara wersja php_4.1.2, zmieniłem na php_4.4.2 i problem znikł.
W wymaganiach Joomli widziałem min. wersja php - 4.2.X, może musisz tak jak ja zmienić na nowszą wersję

z00mbie
22-04-2006, 03:35
Miałem ten sam problem. Na serwerze była stara wersja php_4.1.2, zmieniłem na php_4.4.2 i problem znikł.
W wymaganiach Joomli widziałem min. wersja php - 4.2.X, może musisz tak jak ja zmienić na nowszą wersję

Niestety mam ten sam problem i też na interii. PHP jest tam w wersji 4.2.2
Nauczyłem się z tym żyć. W panelu administratora wyskakuje przy próbie zapisu (lub cancelowania) ale zmiany są zapisywane. Niestety zauważyłem, że błąd pojawia się również po kliknięciu na baner (mod_banners) a to już nie jest śmieszne, bo będzie widoczne dla userów. WebServer to IPL, może tu jest problem?

Rybik
22-04-2006, 07:24
Pilnujcie wymagan instalcyjnych Joomla, prosze podawac dane wymagane w regulaminie postowania na forum - latwiej nam bedzie znalezc sprawce wszelkiego zla :D

z00mbie
22-04-2006, 11:11
W moim wypadku konfiguracja wygląda tak:

System Information
PHP built On:
Database Version: 4.0.24-Max-log
PHP Version: 4.2.2
Web Server: IPL
WebServer to PHP interface: cgi
Joomla! Version: Joomla! 1.0.8 Sunshade [ JoomlaPL.com ] 26-Feb-2006 05:00 UTC
User Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)
Relevant PHP Settings:
Safe Mode: OFF
Open basedir: /var/www/html/:/var/www/mnt/
Display Errors: ON
Short Open Tags: ON
File Uploads: ON
Magic Quotes: OFF
Register Globals: ON
Output Buffering: OFF
Session save path: /var/www/html/temp
Session auto start: 0
XML enabled: Yes
Zlib enabled: Yes
Disabled Functions: phpinfo,popen,exec,system,passthru,set_time_limit, getmyuid,get_current_user,getmypid,openlog,syslog, set_socket_blocking,putenv,getrusage,error_log,get _current_user,php_uname,get_extension_funcs,dl,ass ert_options,leak,error_log,chown,chgrp,filegroup,l ink,socket_set_blocking,bind,connect,socket
WYSIWYG Editor: No WYSIWYG Editor

Configuration File:
<?php
$mosConfig_MetaAuthor = '1';
$mosConfig_MetaDesc = 'Joomla - portal dynamiczny i system zarządzania treścią';
$mosConfig_MetaKeys = 'Joomla, joomla';
$mosConfig_MetaTitle = '1';
$mosConfig_absolute_path = (HIDDEN)
$mosConfig_allowUserRegistration = '0';
$mosConfig_back_button = '1';
$mosConfig_cachepath = (HIDDEN)
$mosConfig_cachetime = '900';
$mosConfig_caching = '0';
$mosConfig_db = 'xxxxxx'
$mosConfig_dbprefix = 'jos_';
$mosConfig_debug = '0';
$mosConfig_dirperms = '';
$mosConfig_editor = 'tinymce';
$mosConfig_enable_log_items = '0';
$mosConfig_enable_log_searches = '1';
$mosConfig_enable_stats = '1';
$mosConfig_error_message = 'Serwis tymczasowo niedostępny.
Jeśli widzisz ten komunikat,
powiadom administratora serwisu';
$mosConfig_error_reporting = '-1';
$mosConfig_favicon = 'favicon.ico';
$mosConfig_fileperms = '';
$mosConfig_fromname = (HIDDEN)
$mosConfig_gzip = '0';
$mosConfig_helpurl = 'http://www.joomla.pl/pomoc';
$mosConfig_hideAuthor = '1';
$mosConfig_hideCreateDate = '1';
$mosConfig_hideEmail = '0';
$mosConfig_hideModifyDate = '0';
$mosConfig_hidePdf = '1';
$mosConfig_hidePrint = '0';
$mosConfig_hits = '0';
$mosConfig_host = 'xxxxxx'
$mosConfig_icons = '1';
$mosConfig_item_navigation = '1';
$mosConfig_lang = 'polish';
$mosConfig_lifetime = '900';
$mosConfig_link_titles = '0';
$mosConfig_list_limit = '30';
$mosConfig_live_site = (HIDDEN)
$mosConfig_locale = 'pl_PL';
$mosConfig_mailer = 'mail';
$mosConfig_mailfrom = (HIDDEN)
$mosConfig_ml_support = '0';
$mosConfig_multipage_toc = '1';
$mosConfig_offline = '0';
$mosConfig_offline_message = 'Serwis w trakcie prac konserwacyjnych.
Zapraszamy wkrótce.';
$mosConfig_offset = '0';
$mosConfig_offset_user = '2';
$mosConfig_pagetitles = '1';
$mosConfig_password = 'xxxxxx'
$mosConfig_readmore = '1';
$mosConfig_secret = (HIDDEN)
$mosConfig_sef = '0';
$mosConfig_sendmail = '/usr/sbin/sendmail';
$mosConfig_session_life_admin = '1800';
$mosConfig_session_type = '0';
$mosConfig_shownoauth = '0';
$mosConfig_sitename = (HIDDEN)
$mosConfig_smtpauth = '0';
$mosConfig_smtphost = 'localhost';
$mosConfig_smtppass = '';
$mosConfig_smtpuser = '';
$mosConfig_uniquemail = '1';
$mosConfig_user = 'xxxxxx'
$mosConfig_user = 'xxxxxx'
$mosConfig_vote = '0';
setlocale (LC_TIME, $mosConfig_locale);
?>

z00mbie
22-04-2006, 13:10
Znalazłem taki wątek:
http://forum.joomla.org/index.php/topic,30471.0.html

Gość miał podobny problem (i też serwer IPL). Czy to możliwe, żeby zmiana wesji językowej joomli załatwiła sprawę?

elektron
22-04-2006, 13:55
WebServer to PHP interface: cgi

I to jest problem niedziałania joomal na Interii. Z kodu joomla sa wysylane do serwera headery z zalozeniem, że PHP działa jako modul serwera, czyli tak:

header("HTTP/1.0 404 Not Found");

w dokumentacji PHP można znaleźć informację, że w przypadku PHP działajacego w sposób inny niż modul serwera (czyli np. jako CGI) nagłówki należy wysyłać tak:

header("status: 404 Not Found");

A.

z00mbie
22-04-2006, 16:19
WebServer to PHP interface: cgi
I to jest problem niedziałania joomal na Interii. Z kodu joomla sa wysylane do serwera headery z zalozeniem, że PHP działa jako modul serwera

Tu ludzie piszą, że nie mają problemu jeśli PHP działa jako CGI:
http://forum.joomla.org/index.php?topic=47407.msg255501



w dokumentacji PHP można znaleźć informację, że w przypadku PHP działajacego w sposób inny niż modul serwera (czyli np. jako CGI) nagłówki należy wysyłać tak:

header("status: 404 Not Found");


A jak to zmienić w praktyce? zmieniłem w index.php, ale nie przyniosło to poprawy.

ozter
22-04-2006, 18:57
Chcę podzielić się z Wami radosną wiadomością, że u mnie już działa :). Napisałem do obsługi klienta prośbę o aktualizację php i zmianę kilku ustawień, żeby spełnić wszystkie wymagania Joomla. Zmienili php na 4.3.10 (miałem jeszcze do wyboru 5.0.4) i włączyli Magic Quotes.Wymagana jest jeszcze cierpliwość, bo zmiana ustawień zajęła interii tydzień.

P.S. Angielskojęzyczna Joomla także nie działała.

z00mbie
22-04-2006, 19:11
Wymagana jest jeszcze cierpliwość, bo zmiana ustawień zajęła interii tydzień.

Dobra wiadomość :)
Te ustawienia robią idywidualnie :eek: nie globalnie?

Rybik
22-04-2006, 19:15
eem a interia daje SQL ?

z00mbie
22-04-2006, 19:32
Dodatkowe objawy, może wpadnie Wam jakiś pomysł do głowy:

1. Template przygotowywałem lokalnie i wszystko działało OK. Na serwerze instalowałem joomlę od zera (bez przenoszenia).
2. W templatce zdefiniowane są 3 obszary "banerowe" - advert1, advert2, advert3.
3. Banery też definiowałem od zera na serwerze (nie przenosiłem z localhosta)
4. Na interii efekt jest taki, że advert1 nie wyświetla nic, advert2 wyświetla to co powinno być w advert1. advert3 wyświetla to co powinno być w advert2.
5. z poziomu panelu administratora, Site -> Preview -> Inline with Positions położenia wszystkich advertów wyświetlane są poprawnie.
6. kliknięcie na baner (np. index.php?option=com_banners&task=click&bid=3) powoduje 500 Internal Server Error.
7. ręczne wprowadzenie części adresu - index.php?option=com_banners - powoduje wyświetlenie banera w obszarze mosMainBody() - sam więc mod_banners działa poprawnie
8. ręczne wprowadzenie części adresu - index.php?option=com_banners&bid=3 - powoduje wyświetlenie banera w obszarze mosMainBody()
9. ręczne wprowadznie części adresu - /index.php?option=com_banners&task=click - powoduje 500 Internal Server Error.
10. Przy próbie logowania również pojawia się 500 Internal Server Error. [Wstecz] w przeglądarce + reload strony pokazuje, że jednak logowanie się powiodło.

z00mbie
22-04-2006, 19:38
eem a interia daje SQL ?

A co masz konkretniej na myśli?

"MySQL 4.0.24-Max-log uruchomiony na db.st.interia.pl"

Instalator pozakładał też wszystkie tabele, więc raczej jest OK. Operacje na bazie są wykonywane, choć w adminie, kliknięcie na Save lub Cancel wywołuje 500 Internal Server Error. Powrót i reload pokazuje, że jednak operacja na bazie powiodła się - zmiany są zapisywane.

Rybik
22-04-2006, 19:41
Tak pytalem, bo w ofercie nic nie pisza o bazie danych i zdziwilo mnie ze konta na interii maja dostep do bazy. I to tak w darmowym ?

z00mbie
22-04-2006, 19:52
I to tak w darmowym ?

Nie, ten do którego mam dostęp jest komercyjny. Niestety nie jestem władny by podjąć decyzję o jego przeniesieniu, nie jest też moją własnością :(

z00mbie
22-04-2006, 22:28
4. Na interii efekt jest taki, że advert1 nie wyświetla nic, advert2 wyświetla to co powinno być w advert1. advert3 wyświetla to co powinno być w advert2.

Odszczekuje :)
Było 4ch banerowych klientów. Wykasowałem nr 1. Pozostali 2,3 i 4 i takie mają cid w tabeli jos_bannerclient. Niestety Banner Client Manager wyświetla ich jako #1, #2 i #3. Tę numerację przyjąłem przy umieszczaniu modułów banerów, stąd przesunięcie.

To chyba bug :confused: Lepiej by było gdyby Banner Client Manager wyświetlał prawdziwe cid.

Rybik - dzięki za pomoc.

Niestety error 500 nadal występuje.

Rybik
22-04-2006, 22:32
Teraz pytanie skad masz Joomla 1.0.8 PL bez opcji polskiego admin langa ? :)

z00mbie
22-04-2006, 22:37
Teraz pytanie skad masz Joomla 1.0.8 PL bez opcji polskiego admin langa ? :)

Stąd:
http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,57/

tylko nie krzyczcie jak popełniłem jakiś życiowy błąd ciągnąc z tego serwera :D

Rybik
22-04-2006, 23:14
A nie wiem błąd czy nie błąd, po pierwsze warto pobierac polskie wersje z serwisow ktore same maja nastronie startowej poprawnie wyswietlane polskie znaki a nie krzaczki :D , po drugie - sciagnij od nas wersje 1.08.pl - bedziesz miał polski panel administracyjny.

I tak troche z zalem ... po trzecie szkoda ze nowopowstajace spolszczenia nie są wysyłane do nas.

livio
23-04-2006, 18:34
Szkoda, szkoda.
Gdyby tak się działo byłoby nieco mniejsze zamieszanie z tego powodu na forum.
W sumie świetnie, że jest projekt Translator. Nie korzystam, ale podoba mi się ta idea.

z00mbie
23-04-2006, 18:54
sciagnij od nas wersje 1.08.pl - bedziesz miał polski panel administracyjny.

OK, zainstalowana(y). Niestety error 500 jak był tak jest nadal :(

zwiastun
23-04-2006, 22:09
Szukanie IGŁY w stogu siana!
Bład serwera prosze Panów, to błąd serwera, a nie polskiej, japońskiej, oryginalnej, nieoryginalnej wersji Joomla!. Co można sprawdzic. Rozmowy na ten temat z administratorem serwera!

z00mbie
23-04-2006, 22:22
Bład serwera prosze Panów, to błąd serwera, a nie polskiej, japońskiej, oryginalnej, nieoryginalnej wersji Joomla!. Co można sprawdzic. Rozmowy na ten temat z administratorem serwera!

Rozmowy są prowadzone, a raczej jest oczekiwanie na odpowiedź. Dlaczego ma być bezczynne?

Cała dyskusja wzięła się ze znalezienia informacji:
http://forum.joomla.org/index.php/topic,30471.0.html#msg183448

którą chciałem zweryfikować. Nie ma się co unosić...

zwiastun
24-04-2006, 02:53
Nie unoszę sie. Reaguję na - jak sądzę - sprowadzanie dyskusji na manowce. Też jestem ciekaw powodu.

z00mbie
28-04-2006, 15:32
Chcę podzielić się z Wami radosną wiadomością, że u mnie już działa :). Napisałem do obsługi klienta prośbę o aktualizację php i zmianę kilku ustawień, żeby spełnić wszystkie wymagania Joomla. Zmienili php na 4.3.10

Potwierdzam, u mnie też zmienili do 4.3.10 i jest OK.
OZTER - dzięki za info i pomoc.