PDA

Zobacz pełną wersję : Rss dodawany do joomli jako artykuły



stasio
10-02-2008, 20:28
Witam... mam następujący problem... szukam dodatku który tworzyłby w joomli artykuły ze zdalnych rss... nie żeby to były tylko wyświetlone newsy ale żeby dorzucał do bazy danych wraz z odnośnikiem do źródła...
Jeśli nie ma takiej możliwości to jak wyklobinowac żeby rss były jako artykuły w kategoriach
pozdrawiam

zwiastun
11-02-2008, 00:26
Krótko mówiąc: szukasz czegoś, co Ci samo zrobi witrynę na wzór tygodnika pt. Agora? Hmm. Perpetum mobile?
Chyba nie znajdziesz.
Pytanie "jak wykombinować" jest pytaniem dokładnie o to samo, bo żeby były wyświetlane jako artykuły w kategoriach, to trzeba by je najpierw w tych kategoriach umieścić.

stasio
11-02-2008, 00:59
hmm nie chodzi o Perpetum mobile, sprawa jest w tym stylu ze znajomy otwiera mały portalik o podobnej tematyce co mój i chciałem zeby czerpał ode mnie część tematów i trochę swoich , no i żeby całosc w rss mu sie pokazywała w jego rssach

zwiastun
11-02-2008, 01:48
To se ne da! Pomijam, że za bardzo sensu nie ma. Po co publikowac to samo w dwóch miejscach? RSS wystarczy.

corwin
11-02-2008, 11:09
hmm nie chodzi o Perpetum mobile, sprawa jest w tym stylu ze znajomy otwiera mały portalik o podobnej tematyce co mój i chciałem zeby czerpał ode mnie część tematów i trochę swoich , no i żeby całosc w rss mu sie pokazywała w jego rssach

Sprawdź ten:

http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,730/Itemid,35/

komponent. Może być rozwiązaniem Twojego problemu. Tylko niestety jest on płatny.

Corwin

stasio
11-02-2008, 22:26
corwin , faktycznie bardzo fajny dodatek i robi dokładnie to czego szukam :D tylko teraz pozostaje poszukiwanie wersji darmowej ;) jakiegoś substytutu

Przy okazji znalazłem takie triko http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,2510/Itemid,35/ czy ktoś zna ideę działanie tego komponentu? z tego co ja doczytałem to zbiera userów z wszystkich portali i umieszcza w jeden bazie tak?

tigerrr123
25-09-2008, 00:17
http://jooglar.com/View-details/Joomla-Components/2-Multi-Publishing-Content-for-Joomla-1.5-for-php5-servers.html

zwiastun
25-09-2008, 00:38
Poprzednik wprowadza w błąd. Komponent służy do publikowania własnych materiałów na swoich własnych wielu witrynach!

wojtekkk87
25-09-2008, 00:50
Po co publikowac to samo w dwóch miejscach? RSS wystarczy.
eh... ja tu wyczówam jakieś metody pozycjonowania ;] nie koniecznie te "dobre"...

tigerrr123
25-09-2008, 09:11
no,no Panie Zwiastunie, niech Pan podpowiada dobrze. Na drugim wątku, który został zamknięty, udziela Pan nieprawdziwych informacji:
"Info ze strony autora komponentu, którego użyłeś:
This is a component for publishing your contents from a main site to your multiple remote sites.

Co w tłumaczeniu na polski znaczy:

To komponent do publikacji twoich treści z głównej witryny na wielu twoich zdalnych witrynach."
To zdanie dotyczy komponentu Multi Publishing Content for Joomla 1.5
A ja uzyłem innego.
A co do tego wątku, to ten wydaje mi się odpowiedni.
Kolega napisał, że chce publikować informacje ze swojej witryny na witrynie Kolegi, i do tego ten komponent służy, publikowanie informacji z jednej strony na drugiej stronie. I nie ma znaczenia słowo "your", którego wiem że się czepisz.
A tak na marginesie, na tym forum poszukuję pomocy technicznej, i niczego więcej.