PDA

Zobacz pełną wersję : Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0



Strony : 1 [2] 3

Daniel888
11-04-2009, 17:07
Chętnie wypróbuję 2.1b. Wersja 1.1 w ogóle mi nie ruszyła.

Daniel888
11-04-2009, 17:13
Nie mogę pobrać załącznika! Czy coś robię nie tak?

zspwitkowo
11-04-2009, 17:33
Beentree dzięki, zapomniałem że istnieje takie coś jak help ;)

Sorry..

iros
13-04-2009, 20:50
Nie mogę pobrać załącznika! Czy coś robię nie tak?

Nie wiem, a co robisz? Ja się loguję, wciskam odnośnik i po chwili mam go na dysku.

Daniel888
14-04-2009, 20:10
Nie wiem, a co robisz? Ja się loguję, wciskam odnośnik i po chwili mam go na dysku.
No, ba. Robię dokładnie to co Ty. Niestety, po pyknięciu na odnośnik "wypluwa" mi informację, że nie mam wystarczających praw bo prawdopodobnie chcę edytować post. No żart i męka w jednym.:(

R&R
14-04-2009, 20:45
No, ba. Robię dokładnie to co Ty. Niestety, po pyknięciu na odnośnik "wypluwa" mi informację, że nie mam wystarczających praw bo prawdopodobnie chcę edytować post. No żart i męka w jednym.:(
Ba... to znaczy, że zapewne dokonałeś pełnej aktywacji swojego konta na forum.
Zasadą jest, że dostajesz maila z linkiem do pełnej aktywacji - jeżeli tak zrobiłeś, to problem może rozwiązać tylko administrator forum bo pliki są ogólnie dostępne dla każdego użytkownika.

Daniel888
22-04-2009, 12:26
Uff, już działa. Dziwne. Dopiero po 2h mogłem pobrać załącznik.

Daniel888
22-04-2009, 12:29
Drogi Panie Ryszardzie. Używam Joomla 1.0.13 i wgrałem komponent, lecz nie mogę zobaczyć tabel na stronie. Wyświetla mi jedynie tekstowy szablon CSS. Brak interpretacji. Co może być powodem?

R&R
23-04-2009, 17:37
Drogi Panie Ryszardzie. Używam Joomla 1.0.13 i wgrałem komponent, lecz nie mogę zobaczyć tabel na stronie. Wyświetla mi jedynie tekstowy szablon CSS. Brak interpretacji. Co może być powodem?
Możliwe że powodem jest zastosowana templatka - co prawda nie piszesz czy problemy występują po stronie frontowej czy zapleczu

Daniel888
25-04-2009, 14:33
Możliwe że powodem jest zastosowana templatka - co prawda nie piszesz czy problemy występują po stronie frontowej czy zapleczu
Strona frontowa. Komponent dołączyłem do menu głównego i po wejściu(bez zabezpieczeń) powinienem zobaczyć tabele. Widać tylko szablon css komponentu. Czy jest możliwość edycji, tak by dopasować do ten felernej templatki? Jeżeli tak, na czym się skupić? Szerokość tabel? Pozdrawiam.

R&R
03-05-2009, 07:49
Strona frontowa. Komponent dołączyłem do menu głównego i po wejściu(bez zabezpieczeń) powinienem zobaczyć tabele. Widać tylko szablon css komponentu. Czy jest możliwość edycji, tak by dopasować do ten felernej templatki? Jeżeli tak, na czym się skupić? Szerokość tabel? Pozdrawiam.
Zawsze jest możliwość edycji - plik arkusza stylów dla frontu: front.basicschool.css znajduje się w katalogu 'css' po stronie administracyjnej komponentu - w wersji dla joomla 1.0.x.
Za wyświetlanie strony startowej odpowiada funkcja homesite zdefiniowana w pliku basicschool.html.php, który znajduje się w katalogu komponentu po stronie frontowej.

dms121
06-05-2009, 08:00
Do autora componentu:
Czy istnieje możliwość w wersji 2.1, aby w jednym dniu można było odznaczyć np. 2 lekcje jako nieobecne nieusprawiedliwione i 2 lekcje nieobecne usprawiedliwione, czyli np. w dniu 06.05.2009 mielibyśmy 4 godziny nieobecne w tym 2 nieusprawiedliwione i 2 usprawiedliwione? jakoś nie mogę czegoś takiego osiągnąć.

R&R
06-05-2009, 19:44
Do autora componentu:
Czy istnieje możliwość w wersji 2.1, aby w jednym dniu można było odznaczyć np. 2 lekcje jako nieobecne nieusprawiedliwione i 2 lekcje nieobecne usprawiedliwione, czyli np. w dniu 06.05.2009 mielibyśmy 4 godziny nieobecne w tym 2 nieusprawiedliwione i 2 usprawiedliwione? jakoś nie mogę czegoś takiego osiągnąć.
Niestety w tej wersji komponentu (dla joomla 1.0.x) brak takiej możliwości
Natomiast jest taka opcja w ostatniej wersji komponentu dla joomla 1.5

dms121
06-05-2009, 20:39
Niestety w tej wersji komponentu (dla joomla 1.0.x) brak takiej możliwości
Natomiast jest taka opcja w ostatniej wersji komponentu dla joomla 1.5
Szkoda to jedyna istotna niedogodność jaką zauważyłem do tej pory w wersji 2.1, mimo tego gratuluję udanego komponentu.

chaber1987
10-05-2009, 16:20
Przy próbie wyświetlenia strony zawierającej dzienniczek pojawia mi się taki oto błąd:


Fatal error: Call to undefined function: getdate() in /var/www/sites/yoyo.pl/k/l/kluczkowice/components/com_basicschool/models/frontpanel.php on line 50

Jak można to naprawić?

Amfidiusz
23-05-2009, 01:56
Przede wszystkim dzięki za świetny komponent! Na początku byłem do niego nastawiony sceptycznie, ale przy drugim podejściu zaczynam odkrywać jego możliwości :)

Mam jednak jedno pytanko. Jako że (jak ktoś już też wcześniej napisał) w mojej szkole obowiązuje system punktowy, bardziej od oceny liczą się procenty. Czy istnieje możliwość "odblokowania" (gdzieś w plikach) licznika i przestawienia go ze skali 1-6 na skalę 0-100?

A przy okazji małe życzenie na przyszłość:
Umieszczenie dodatkowego pola z adresem e-mail rodziców. Po wpisaniu notatki dla rodzica (co nie zdarza się przecież tak często) na adres ten zostaje wysłana wiadomość zachęcająca rodzica do zalogowania się do systemu ;)

R&R
25-05-2009, 20:14
Mam jednak jedno pytanko. Jako że (jak ktoś już też wcześniej napisał) w mojej szkole obowiązuje system punktowy, bardziej od oceny liczą się procenty. Czy istnieje możliwość "odblokowania" (gdzieś w plikach) licznika i przestawienia go ze skali 1-6 na skalę 0-100?

Komponent w wersji dla Joomla 1.5 ma opcję ocen w systemie punktowym - ustawiania w panelu konfiguracyjnym komponentu

Amfidiusz
25-05-2009, 23:23
No tak, ale jeśli używam wciąż Joomli 1.0 - i nie mam zamiaru zmieniać - to czy jest jakaś możliwość drobnej edycji plików, żeby dostosować komponent do swoich punktowych potrzeb?

Qtuzow
02-06-2009, 14:44
No tak, ale jeśli używam wciąż Joomli 1.0 - i nie mam zamiaru zmieniać...
Jeżeli w Joomli 1.0 masz również prowadzony serwis szkolny, to zainstaluj sobie wersję 1.5 tylko na dziennik. W ten sposób masz problem rozwiązany. I jesteś zawsze na bieżąco... z uaktualnieniami komponentu :).

Amfidiusz
02-06-2009, 15:03
Jeżeli w Joomli 1.0 masz również prowadzony serwis szkolny, to zainstaluj sobie wersję 1.5 tylko na dziennik. W ten sposób masz problem rozwiązany. I jesteś zawsze na bieżąco... z uaktualnieniami komponentu :).
Przekombinowane :P
I tak BasicSchool wprowadzę dopiero od września, więc w wakacje pobawię się z upgradem Joomli. Dzieki za odpowiedzi :)

slawek19x
28-06-2009, 22:08
Pracuję w szkole i korzystam z komponentu BasicSchool 1.1, a od przyszłego roku już uaktualniam go do werji 2.1 po Joomla 1.0.13. Komponent jest bardzo przydatny w szkole i gdyby dołożyć w nim jeszcze dwie istotne dla szkoły opcje byłby dominującym na rynku programem obsługującym praktycznie całe zaplecze informatyczne szkoły. Poniżej przedstawiwam propozycje (pytania) rozbudowy komponentu na Program składający się z: części służącej do ułożenia podziału godzin, części drukującej świadectwa i części składającej się z dziennika internetowego (można by się też pokusić o jakiś drobny terminarz).

1. Czy jest możliwość dodania opcji drukowania świadectw z ocen w dzienniku i innych podanych danych (sukcesów uczniów, wpisania ilości spóźnień, nieobecności bez korzystania tu z dziennika)???

2. Czy do pragramu możnaby dołożyć komponent pomagający w układaniu planu godzin? Po podaniu ilości sal, ilości przedmiotów, ilości klas ograniczeń co do przedmiotów, które muszą być na przykład w określone dni, ilości przedmiotów w poszczególnych klasach program ułożyłby plan zajęć dla wszystkich podanych klas.... ps. w szkołach często dzieli się klasę na więcej niż dwie grupy np językowo ze względu na drugi język (niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański - 4 grupy)

3. Czy możnaby było w dzienniku (wersja 2.1 dla joomla 1.0x) w konfiguracji ustalać z których elementów dziennika chcemy korzystać (np. chciałbym móc odznaczyć opcję nieobecności lub ilość godzin opuszczanych lub spóźnienia lub nawet wszystko razem, a zostawić wpisywanie samych ocen; nie chce jednak tu korzytsać z wcześniejszej wersji komponentu bez tych opcji bo potrzebne mi np. statystyki ocen)

4. Oczywiście przydałyby się następujące opcje:
- możliwość wyświetlania uczniowi za co są poszczególne oceny w taki sposób jak to widzi w tabeli nauczyciel np. w menedżerze uczniów. U mnie działa kawałek kodu skopiowany z pliku wyświetlającego oceny z administracji i odrobinę przekształcony tak, że wyświetla dodatkowo nad ocenami literkę oznaczającą za co jest dana ocena;

- rozdzielenie opcji drukowania ocen cząstkowych z ocenami końcowymi. Tu też udało mi się to zrobić kopiując funkcję drukującą oceny i plik prinfpdf. Ale pewnie da się to zrobić prościej.

akanicki
05-07-2009, 00:59
Niestety nie mogę ściągnąć tego komponentu com_basicschool_2.4pl_for_J.1.5.zip‎, może ktoś z was może mi przesłać go na maila - pozdrawiam

magdaa
05-07-2009, 01:02
eeej, nie ma problemu z pobraniem tej paczki, kliknij:

http://forum.joomla.pl/attachment.php?attachmentid=1507&d=1239822070

akanicki
05-07-2009, 01:12
Tylko ta paczka jest niekompletna ma 116 kb i nie da się jej rozpakować
Pozdrawiam i help

magdaa
05-07-2009, 01:23
paczka ma 417 KB, rozpakowywać jej nie trzeba - wrzucasz do instalatora spakowaną. U mnie się zainstalowało bez problemu z linku wyżej.

akanicki
05-07-2009, 01:33
Dzięki udało się przez IE, google chrome pobierało tylko 116kb (dziwne, czasami jednak trzeba przejść na IE)
pozdrawiam

plmorpheus
15-07-2009, 13:31
Witam, mam zainstalowany komponent BasicSchool w wersji 2.4 i problem jest tego rodzaju, że na wydrukach PINów jak i na każdych innych nie są widoczne polskie znaki (zamiast nich są puste pola, np. zamiast "Oceny można sprawdzić na" jest "Oceny mo na sprawdzi na". Idzie rozwiązać jakoś ten problem? Komponent jest wdrażany u mnie w szkole od nadchodzącego roku i nie chciałbym, aby rodzice czy nauczyciele dostawali wydruki z takimi "niespodziankami" :(


ps. Dodam, że polskich liter nie widać już na samym podglądzie wydruku, także wina na pewno nie leży po stronie ustawień drukarki.


Proszę o pomoc i pozdrawiam

zwiastun
15-07-2009, 13:38
Czy w innych komponentach, np. w artykułach, masz polskie znaki?

plmorpheus
15-07-2009, 14:19
Czy w innych komponentach, np. w artykułach, masz polskie znaki?

Wszędzie mam polskie znaki, tylko na wydruku z tego komponentu nie mam.

Amfidiusz
30-07-2009, 12:33
Witam!

Właśnie zainstalowałem BasicSchool na swojej stronie (Joomla 1.5.13). Jednak nie wyświetla się on tak, jak powinien:
http://i25.tinypic.com/260wcnm.jpg
Można to jakoś naprawić ręcznie?

Na defaultowym skinie (rhuk_milkway) wszystko wygląda prawidłowo. Najdziwniejsze jest to, że odstęp nie jest tworzony pomiędzy obrazkami, ale na środku pliku png (a konkretniej bslogin_center.png). Pomożecie?

Waldzio
14-08-2009, 20:32
Witam, mam pytanie, czy dało by się ustawic komponent tak, aby uczeń zalogowany na stronie z przypisanym kontem, po wejściu w komponent, odrazu zobaczył stronę z ocentami itp, bez konieczności podawania nazwy użytkownika i pinu...?

I dało by się zrobić tak, żeby utworzenie nowego ucznia równało się z utworzeniem nowego konta joomla..?

Pozdrawiam

R&R
16-08-2009, 10:20
Witam!

Właśnie zainstalowałem BasicSchool na swojej stronie (Joomla 1.5.13). Jednak nie wyświetla się on tak, jak powinien:
http://i25.tinypic.com/260wcnm.jpg
Można to jakoś naprawić ręcznie?

Na defaultowym skinie (rhuk_milkway) wszystko wygląda prawidłowo. Najdziwniejsze jest to, że odstęp nie jest tworzony pomiędzy obrazkami, ale na środku pliku png (a konkretniej bslogin_center.png). Pomożecie?
Wyświetlanie grafiki formularza logowania zdefiniowane jest w pliku main.front.css - style: frontimage1, frontimage2 i frontimage3

Witam, mam pytanie, czy dało by się ustawic komponent tak, aby uczeń zalogowany na stronie z przypisanym kontem, po wejściu w komponent, odrazu zobaczył stronę z ocentami itp, bez konieczności podawania nazwy użytkownika i pinu...?

I dało by się zrobić tak, żeby utworzenie nowego ucznia równało się z utworzeniem nowego konta joomla..?

Pozdrawiam
Wszystko by się dało - jednak obecnie nie planuję tego.
Od początku projektu założyłem (o czym już wspominałem na forum), że musi istnieć dodatkowe hasło, które wręcza się rodzicom lub uczniom osobiście - nie za pośrednictwem maila.
Natomiast istnieje w komponencie opcja dowiązania ucznia do konta rodzica lub do konta ucznia założonego w serwisie joomla - wówczas taki użytkownik zalogowany do joomla po wejściu w komponent musi wpisać wyłącznie PIN.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby we własnym zakresie dostosowywać komponent do swoich potrzeb...:)

plmorpheus
28-08-2009, 08:56
Witam

Na wstępie chciałem złożyć podziękowania dla autora za stworzenie tego komponentu - świetna robota!! :cool:

Moje pytanie - czy istnieje możliwość zrobienia, aby przy wyświetlanych ocenach pojawiała się także informacja za co ona została wystawiona (pobrana chociażby z belki w dziale wprowadzania ocen)? Wiem, że jeden z użytkowników to zrobił, ale ja nie znam się na tym i nie chciałbym uszkodzić komponentu i/lub bazy :rolleyes:. Fajną rzeczą byłaby także możliwość zmiany koloru wpisywanej oceny - niektóre szkoły wpisują np. sprawdziany na czerwono, odpowiedzi na zielono itd.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)

Amfidiusz
28-08-2009, 17:44
W wersji komponentu dla Joomli 1.5 wyświetlana jest nazwa sprawdzianu po najechaniu myszką na ocenę...

plmorpheus
28-08-2009, 18:20
W wersji komponentu dla Joomli 1.5 wyświetlana jest nazwa sprawdzianu po najechaniu myszką na ocenę...

Ale mnie chodzi żeby na wydrukach takie informacje także były zawarte.

jwocka
04-09-2009, 22:06
Witam
Czy jest możliwość nauczycielom przydzielić uprawnienia managera, a w panelu administracyjnym utworzyć skrót do wpisywania ocen. Tak aby nauczyciel mógł z poziomu managera wpisywać oceny nie mając dojscia do innych komponentów?

marcin_m
05-09-2009, 12:30
witajcie mam jeden problem z dzienniczniek ucznia nie mogę zapisywać ocen przegierowuje mnie na stronę logowania panelu administarcyjnego. klasa liczy 24 osoby i podczas zapisu np jednej wprowadzonej oceny przekierowuje na logowanie, w innej klasie, którą utworzyłem testowo Jan Kowalski i Xksiński to wpisywanie nie ma probobemu. Czy to może warczar zapisywania w bazie danych ma jakies ograniczenia?
Nie wiem w czym problem testowałem na różnych przegladarkach i zawsze to samo, uwagi mogę zapisywać a ocen nie.

joomla 1.0.11 Stable joomla&admin PL
BasicSchool 2.1b

pomóżcie .....

tas43
05-09-2009, 22:11
Czy jest możliwość importu do komponentu BasicSchool danych o uczniach z programu Vulcanu Sekretariat Uczniowski ? A jeśli nie ma to może warto by było pomyśleć o jakimś imporcie danych choćby z pliku tekstowego :). Pozdrawiam serdecznie autora - super komponent - BRAWO !!!!

marcin_m
06-09-2009, 12:35
idealnym rozwiazaniem na wszystkie bolączki z wpsywaniem ocen byłby program który łączy się z bazą danych pobiera tylko klasę i uczniów i wpsuje oceny... może ktoś się pofatyguje? gdybym tylko umiał to bym to zrobił ...

data
07-09-2009, 16:47
czy można tak ustawić program by liczył średnią ważoną z ocen. Np. praca klasowa - waga 2, odpowiedź - waga 1?

szoszon1
08-09-2009, 19:06
Witam
Super komponent ale niestety nie umiem go opanować , czy jest jakaś instrukcja jak wpisać nowych użytkowników , nauczycieli ,gdzie trzeba zadeklarować pin it.
Bardzo prosze o nakierowanie

szoszon1
08-09-2009, 20:28
Już co nieco pokapowałem , więc użytkownik joomla musi mieć rangę minimum administratora ,aby był widoczny jako nauczyciel ,dlaczego ?
Nie wystarczy po prostu operator ?
Chyba że można stworzyć taki status w panelu admina i dobrać mu odpowoednie uprawnienia , można to zrobić ?

R&R
08-09-2009, 22:14
Nie mam ostatnio zbyt dużo czasu aby zajrzeć na forum a teraz widzę że z początkiem roku szkolnego dołączyli nowi użytkownicy komponentu zgłaszając zarówno nowe jak i już wcześniej opisane problemy.

witajcie mam jeden problem z dzienniczniek ucznia nie mogę zapisywać ocen przegierowuje mnie na stronę logowania panelu administarcyjnego. klasa liczy 24 osoby i podczas zapisu np jednej wprowadzonej oceny przekierowuje na logowanie, w innej klasie, którą utworzyłem testowo Jan Kowalski i Xksiński to wpisywanie nie ma probobemu. Czy to może warczar zapisywania w bazie danych ma jakies ograniczenia?
Nie wiem w czym problem testowałem na różnych przegladarkach i zawsze to samo, uwagi mogę zapisywać a ocen nie.

joomla 1.0.11 Stable joomla&admin PL
BasicSchool 2.1b

pomóżcie .....
Problem związany jest z ustawieniami php w zakresie ograniczenia ilości zmiennych w uruchamianych skryptach php.
Sprawa została rozwiązana w wersji komponentu dla joomla 1.5. Niestety komponent w wersji dla joomla 1.0 chyba nie doczeka się tej aktualizacji :(.

Czy jest możliwość importu do komponentu BasicSchool danych o uczniach z programu Vulcanu Sekretariat Uczniowski ? A jeśli nie ma to może warto by było pomyśleć o jakimś imporcie danych choćby z pliku tekstowego :).
Owszem jest możliwość, jednak pozostawię to innym użytkownikom :)

czy można tak ustawić program by liczył średnią ważoną z ocen. Np. praca klasowa - waga 2, odpowiedź - waga 1?
Niestety w obecnych wersjach komponentu nie ma takiej opcji.

Witam
Super komponent ale niestety nie umiem go opanować , czy jest jakaś instrukcja jak wpisać nowych użytkowników , nauczycieli ,gdzie trzeba zadeklarować pin it.
Bardzo prosze o nakierowanie
Może warto spojrzeć do przygotowanego tekstu w panelu "pomocy"

Już co nieco pokapowałem , więc użytkownik joomla musi mieć rangę minimum administratora ,aby był widoczny jako nauczyciel ,dlaczego ?
Nie wystarczy po prostu operator ?
Chyba że można stworzyć taki status w panelu admina i dobrać mu odpowoednie uprawnienia , można to zrobić ?
Można, jw. proszę spojrzeć do panelu "pomocy"

szoszon1
08-09-2009, 22:44
Dzieki @R&R za nakierowanie , pozdrawiam i dzięki za fajne narzędzie
Nie wiem tylko , jak stworzyć grupę o ograniczonych uprawnieniach

mattwoj
10-09-2009, 18:45
Witam
mam dość prostackie pytanie, ale nie mogę uruchomić dzienniczka
mam joomle 1.5.9 dodany komponent dzienniczka(oczywiście do wersji 1.5.x), założonych od zaplecza trzech userów na prawach superadmin, admin, admin
mogę zobaczyć jak wygląda komponent uzupełniać dane np konieczne daty semesrt1 semesrt2 w konfiguracji zakładka nauczyciele widzi userów założonych, i ogólnie to wszystko co mogę zrobić jakakolwiek próba zapisania, pojawia się komunikat "błąd zapisu" proszę o radę, oczywiście pomoc czytałem

Bazyl
10-09-2009, 19:44
Może zacznij od uaktualnienia J!.

Przeczytałeś pomoc - ważne jest, czy wszystko zrobiłeś zgodnie z zaleceniami...

mattwoj
10-09-2009, 20:15
Może zacznij od uaktualnienia J!.

Przeczytałeś pomoc - ważne jest, czy wszystko zrobiłeś zgodnie z zaleceniami...


wersja nie ma znaczenia czy to 1.5.9. czy 1.5.14 efekt ten sam

R&R
10-09-2009, 21:49
Witam
mam dość prostackie pytanie, ale nie mogę uruchomić dzienniczka
mam joomle 1.5.9 dodany komponent dzienniczka(oczywiście do wersji 1.5.x), założonych od zaplecza trzech userów na prawach superadmin, admin, admin
mogę zobaczyć jak wygląda komponent uzupełniać dane np konieczne daty semesrt1 semesrt2 w konfiguracji zakładka nauczyciele widzi userów założonych, i ogólnie to wszystko co mogę zrobić jakakolwiek próba zapisania, pojawia się komunikat "błąd zapisu" proszę o radę, oczywiście pomoc czytałem
Prawdopodobnie problemem jest wersja bazy MYSQL - powinna być 5.x

mattwoj
11-09-2009, 09:31
Prawdopodobnie problemem jest wersja bazy MYSQL - powinna być 5.x



potwierdzam była starsza wersja bazy, teraz działa

jfront
16-09-2009, 22:59
witam :)
mam zainstalowany komponent w wersji 2.4 na joomla 1.5

Po wybraniu polecenia drukuj w komponencie otwiera się okienko z czarną obwódką i pozostaje puste :(
wybranie polecenia wydruku dla pustej klasy: w tymże okienku jest informacja: w tej klasie brak uczniów! - czyli to jest ok. no ale jak są dane to wtedy mam puste okno - jak to dokładnie wygląda jest w załączniku.
Bardzo proszę o pomoc, może ktoś już to przerabiał?

Problem już rozwiązałem sam więc temat nie aktualny:
włączyłem 'display_errors' w php a następnie 'extension=php_iconv.dll' - i po problemie :)

Do tej pory pracowałem na joomli 1.0.15
Wyrazy uznania - za kawał dobrej roboty

data
22-09-2009, 17:39
Pomyślałem, że skoro można deklarować grupę do której uczeń uczęszcza (np. j. angielski) to oznacza to, że program liczy godziny również dla przedmiotów. W związku z tym mam pytanie, bo niewiem jak to znaleźć (gdzie) czy można wyświetlić statystykę lekcji - frekwencję ucznia na konkretnym przedmiocie - dla mnie jest to o wiele bardziej interesujące czy nieobecności ucznia na np. historii przekroczyły w semestrze 50% niż to czy jego frekwencja ogólna jest na poziomie 90% (bo nadrabia ją np 100% z WF)

R&R
24-09-2009, 17:52
Pomyślałem, że skoro można deklarować grupę do której uczeń uczęszcza (np. j. angielski) to oznacza to, że program liczy godziny również dla przedmiotów. W związku z tym mam pytanie, bo niewiem jak to znaleźć (gdzie) czy można wyświetlić statystykę lekcji - frekwencję ucznia na konkretnym przedmiocie - dla mnie jest to o wiele bardziej interesujące czy nieobecności ucznia na np. historii przekroczyły w semestrze 50% niż to czy jego frekwencja ogólna jest na poziomie 90% (bo nadrabia ją np 100% z WF)
Niestety, obecnie takie statystyki nie są dostępne.
Panel statystyk w wersji komponentu dla joomla 1.5 jest jeszcze w fazie projektu :)

prokul
29-09-2009, 17:26
Witam, na nowym serwerze
nie mogę wpisać przedmiotów gdyż uzyskuję komunikat: "Nie utworzono jeszcze listy nauczycieli w panelu konfiguracji !!!" choć "jak byk" widzę ich w zakładce "Konfiguracja". Mam Joomlę 1.5.14 i Basicschool 2.4.

waldemdy
01-10-2009, 10:57
Witam, po wakacjach i zmianach pojawia mi się błąd podczas prób generowania drukowania:
FPDF error: Could not include font definition file
Co z tym zrobić?

R&R
07-10-2009, 20:43
Witam, po wakacjach i zmianach pojawia mi się błąd podczas prób generowania drukowania:
FPDF error: Could not include font definition file
Co z tym zrobić?
Komunikat wskazuje na błąd załadowania pliku z definicją czcionek - albo nie zostały wgrane do katalogu (views\print\librariest\font) albo dokonano jakiś modyfikacji. Rozumiem że błąd występuje w każdym module komponentu gdzie dostępne jest drukowanie.
Dodam jeszcze, że do generowania wydruków w komponencie wykorzystywana jest klasa FPDF oraz do konwertowania czcionek funkcja php: "iconv", która z reguły jest włączona w php, jednak wiem że kilka osób zgłaszało błędy w wydrukach związane właśnie z brakiem dostępu do tej funkcji.

bartek887
12-10-2009, 08:39
Jak zainstalować ten komponent w joomla? Przez co??...

zwiastun
12-10-2009, 08:41
Pytanie wskazuje, że chyba w ogóle nie wiesz, jak się coś instaluje w Joomla! Adresy do podstaw w mojej stopce.

derekwicka
12-10-2009, 08:41
Oj tam...
Rozszerzenia oraz instalator :)

bartek887
12-10-2009, 10:53
Rozszerzenie? Ale jak ja biorę w zipie prześlij to pokazuje się, że nie może usunąć pliku i nie wiem o co chodzi..?

bartek887
12-10-2009, 12:00
Mam zainstalowana joomle 1.5 na cba.pl wrzucam BasicSchool poprzez opcje instaluj z pakietu..i mam takie coś:
http://i34.tinypic.com/34h9l5g.png

pomózcie!:)

Bazyl
12-10-2009, 12:03
Już Ci pisałem: zmień hosting.

elsammi
12-10-2009, 16:03
witam :)
mam zainstalowany komponent w wersji 2.4 na joomla 1.5

Po wybraniu polecenia drukuj w komponencie otwiera się okienko z czarną obwódką i pozostaje puste :(
wybranie polecenia wydruku dla pustej klasy: w tymże okienku jest informacja: w tej klasie brak uczniów! - czyli to jest ok. no ale jak są dane to wtedy mam puste okno - jak to dokładnie wygląda jest w załączniku.
Bardzo proszę o pomoc, może ktoś już to przerabiał?

Problem już rozwiązałem sam więc temat nie aktualny:
włączyłem 'display_errors' w php a następnie 'extension=php_iconv.dll' - i po problemie :)

Do tej pory pracowałem na joomli 1.0.15
Wyrazy uznania - za kawał dobrej roboty
Witam
Joomla1.5.14 BAsicShool 2.4pl
Umnie występuje podobny problem lecz na białym tle pozostaje komunikat :
Fatal error: Call to undefined function: iconv() in /......../......../../administrator/components/com_basicschool/views/print/libraries/pdf.class.php on line 120

może ktoś spotkał sięz podobnym problemem.

jfront
12-10-2009, 16:32
Witam
Joomla1.5.14 BAsicShool 2.4pl
Umnie występuje podobny problem lecz na białym tle pozostaje komunikat :
Fatal error: Call to undefined function: iconv() in /......../......../../administrator/components/com_basicschool/views/print/libraries/pdf.class.php on line 120

może ktoś spotkał sięz podobnym problemem.

witam :)
w pliku konfiguracyjnym php.ini trzeba usunąć średnik z linii:
;extension=php_iconv.dll
w ten sposób włączysz obsługę tej funkcji

LukaszP
16-10-2009, 04:03
Na początek z mojej strony słowa uznania za chęci poświęcone w komponent - świetna robota!

No a teraz kilka spraw w których na miarę możliwości chciałbym przedyskutować z Twórcą i Wami:

1. dwóch wychowawców klasy (klasa integracyjna - nauczyciel wspomagający)
2. ocena opisowa (zastosowanie w klasach 1-3) - rozwiązany.
3. drukuj plan lekcji (brak tak pożytecznej od strony rodzica i ucznia funkcji naprawdę mnie zaskoczył bo pozostałe funkcje drukowania świetnie zaimplementowane)
4. korespondencja:
a) klasowa,
b) do wybranych rodziców,
c) do danego rodzica,
oczywiście z możliwością odpowiedzi przez rodzica - no chyba że korzystający z BS mają inne rozwiązanie.
5. Powiązanie loginów z karty z Joomla users - rozwiązany.
6. Info o dziecku dla nauczycieli (choroby itp.)

Ad2

Po przeanalizowaniu problemu uważam że spokojnie do tego celu można wykorzystać opcje "Uwagi w Semestrze" z ewentualną poprawką aby wyświetlała się informacja kto dodał wpis. I zakładka z ocenami w ogóle nie musi istnieć - czekam na opinie osób pracujących przy 1-3. W ustawieniach klasy można by było zaznaczyć że to 1-3 i że nie ma wyświetlać ocen po stronie frontend.

W między czasie zmodyfikowałem opis w "Uwagi w Semestrze" dodając info kto jest autorem, jeśli ktoś potrzebuje to tu:

ZOBACZ (http://lukaszp.info/users/lukaszp.info_gosc/bs/autor_uwagi.txt)

Zmiana dająca możliwość zaznaczenia w edycji klasy że ocena ma być opisowa, wykorzystująca jak pisałem powyżej "Uwagi w Semestrze".

ZOBACZ (http://lukaszp.info/users/lukaszp.info_gosc/bs/ocena_opisowa.txt)

Ad5

Może się komuś przyda a może i na stałe znajdzie się w skrypcie:

ZOBACZ (http://lukaszp.info/users/lukaszp.info_gosc/bs/powiazanie_loginow.txt)

Beentree
16-10-2009, 13:20
4d Publikacja korespondencji na stronie z ocenami bądź frekwencji

6 - w jaki sposób?

LukaszP
16-10-2009, 14:16
AD4

Korespondencje jednak widziałem w osobnej zakładce szczególnie że w młodszych klasach to i kilka informacji dziennie się pisze...

Ad6

Okienko dla rodzica który może pozostawić wiadomość dla nauczyciela (edytowalne przez wychowawce) o ważnych elementach dzięki czemu inni nauczyciele wiedzą że np. dziecko ma padaczkę

georgiaf
17-10-2009, 09:11
Unable to create output file: components/com_basicschool/views/print/libraries/tmp/tmp.18661681b182b381fc79bf618d0470e4.pdf.

Wie ktoś co z tym zrobić?

iros
20-10-2009, 13:16
Brak praw do zapisu w katalogu tmp?

Pitek
20-10-2009, 17:51
Pomocy, chciałbym wyłączyć średnią ocen ucznia z danego przedmiotu.

a tak poza tym super komponent.

Z góry dzięki z a pomoc.

pllmorpheuss
21-10-2009, 09:24
Na początek z mojej strony słowa uznania za chęci poświęcone w komponent - świetna robota!

No a teraz kilka spraw w których na miarę możliwości chciałbym przedyskutować z Twórcą i Wami:

1. dwóch wychowawców klasy (klasa integracyjna - nauczyciel wspomagający)
2. ocena opisowa (zastosowanie w klasach 1-3).
3. drukuj plan lekcji (brak tak pożytecznej od strony rodzica i ucznia funkcji naprawdę mnie zaskoczył bo pozostałe funkcje drukowania świetnie zaimplementowane)
4. korespondencja:
a) klasowa,
b) do wybranych rodziców,
c) do danego rodzica,
oczywiście z możliwością odpowiedzi przez rodzica - no chyba że korzystający z BS mają inne rozwiązanie.
5. Powiązanie loginów z karty z Joomla users - rozwiązany.
6. Info o dziecku dla nauczycieli (choroby itp.)



Ja bym tu jeszcze dodał taką opcję jak możliwość wstawiania i wyświetlania ocen w różnych kolorach - np. sprawdziany na czerwono, odpowiedzi czy kartkówki na zielono itp. Żadnych cudów - po prostu możliwość wyboru jaka ocena ma być napisana jakim kolorem.

krzysztof.lus
23-10-2009, 00:58
Chcilibyśmy zaimplementowa ten komponent w Polskiej Szkole w Bristolu. Ale na nasze nieszczęście zajęcia odbywają się tylko w soboty. Czy jest możliwe, i ewentualnie jak i gdzie, wprowadzenie pewnych zmian, które umożliwią nam używanie tego komponentu?
Pozdrawiam

LukaszP
23-10-2009, 21:56
http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=137427#post137427 (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=137427#post137427)

czekam na opinie i pomoc z kolejnymi oraz poprawki

lucyver
24-10-2009, 17:23
Dzienniczek jest super! Dzięki :) Mam jednak pewien problem :(

Moje dane: Joomla!_1.5.14 i BasicSchool v.2.4 (com_basicschool_2.4pl_for_J.1.5.zip)

Pewnie te dane nie będą potrzebne, ale na wszelki wypadek:
Operating system: Linux
Apache w wersji: 2.2.12 (Unix)
Wersja PHP: 5.2.10
Wersja MySQL: 5.0.84

Dzienniczek zainstalowałem tydzień temu, wprowadziłem dane i dzisiaj zacząłem uzupełniać frekwencję (od 1 września). Niestety po uzupełnieniu kilku dni straciłem możliwość dalszego jej uzupełniania (jak na ekranie). Po prostu nie wyświetla się tabela z polami do wstawiania frekwencji, niezależnie który dzień wybiorę.

http://schoolmaster.neostrada.pl/bs_01.jpg


Gdy kliknę przycisk Zastosuj, wyświetla się komunikat:
Nie zdefiniowano planu lekcji lub aktualny dzień przypada w okresie wolnym od zajęć ! (jak na fotce poniżej).
Ale zanim zacząłem wypełniać frekwencję, w tych samych dniach była tabela z możliwością wstawiania nieobecności, więc to nie wina źle wpisanych dat wolnych dni


http://schoolmaster.neostrada.pl/bs_02.jpg


Gdy wykonam czyszczenie bazy danych, znowu mam możliwość wprowadzania frekwencji, ale znowu po chwili ten sam problem.

Proszę o pomoc

==============================

Nie chciałem bezczynnie siedzieć i czekać na odpowiedź, więc odinstalowałem komponent i zainstalowałem ponownie, a potem potestowałem. Zauważyłem dziwne zachowanie się komponentu:

1. Wchodzę w wybrany dzień i uzupełniam frekwencję
2. Zatwierdzam zmiany przyciskiem Zastosuj
3. Wtedy mam sytuację jak na pierwszym obrazku, tzn. zmiany są zapisane, ale znikają pola do wypełniania frekwencji
4. Nie mogę przejść do następnego dnia klikając w kolejną zakładkę, bo nie będę miał możliwości wpisania nieobecności (brak tabeli)
5. Wracam więc do Panelu Kontrolnego klikając Menu
6. Klikam ponownie Frekwencja i następnie wybieram dzień, w którym chcę uzupełnić frekwencję
7. Tabela z frekwencją jest, więc ją uzupełniam
8. Udało mi się w ten sposób uzupełnić nieobecności, ale jest to możliwe tylko w dni, których jeszcze nie uzupełniałem
9. Gdy drugi raz wejdę w dzień z uzupełnioną frekwencją, brak jest tabeli do jej uzupełniania (rys. 1)

Oczywiście można w ten sposób uzupełnić nieobecności, ale nie można ich modyfikować. Jeśli wpiszę komuś nieobecności nieusprawiedliwione, to nie mogę już ich zmienić na usprawiedliwione

Mam nadzieję, że otrzymam pomoc.
Sam nie znam php i nie dam rady tego zrobić, a dzienniczek jest naprawdę super i chciałbym z niego korzystać

--------
Pzdrwm

R&R
25-10-2009, 21:49
Dzienniczek jest super! Dzięki :) Mam jednak pewien problem :(

Moje dane: Joomla!_1.5.14 i BasicSchool v.2.4 (com_basicschool_2.4pl_for_J.1.5.zip)

Pewnie te dane nie będą potrzebne, ale na wszelki wypadek:
Operating system: Linux
Apache w wersji: 2.2.12 (Unix)
Wersja PHP: 5.2.10
Wersja MySQL: 5.0.84

Dzienniczek zainstalowałem tydzień temu, wprowadziłem dane i dzisiaj zacząłem uzupełniać frekwencję (od 1 września). Niestety po uzupełnieniu kilku dni straciłem możliwość dalszego jej uzupełniania (jak na ekranie). Po prostu nie wyświetla się tabela z polami do wstawiania frekwencji, niezależnie który dzień wybiorę.

Gdy kliknę przycisk Zastosuj, wyświetla się komunikat:
Nie zdefiniowano planu lekcji lub aktualny dzień przypada w okresie wolnym od zajęć ! (jak na fotce poniżej).
Ale zanim zacząłem wypełniać frekwencję, w tych samych dniach była tabela z możliwością wstawiania nieobecności, więc to nie wina źle wpisanych dat wolnych dni

Gdy wykonam czyszczenie bazy danych, znowu mam możliwość wprowadzania frekwencji, ale znowu po chwili ten sam problem.

Proszę o pomoc

==============================

Nie chciałem bezczynnie siedzieć i czekać na odpowiedź, więc odinstalowałem komponent i zainstalowałem ponownie, a potem potestowałem. Zauważyłem dziwne zachowanie się komponentu:

1. Wchodzę w wybrany dzień i uzupełniam frekwencję
2. Zatwierdzam zmiany przyciskiem Zastosuj
3. Wtedy mam sytuację jak na pierwszym obrazku, tzn. zmiany są zapisane, ale znikają pola do wypełniania frekwencji
4. Nie mogę przejść do następnego dnia klikając w kolejną zakładkę, bo nie będę miał możliwości wpisania nieobecności (brak tabeli)
5. Wracam więc do Panelu Kontrolnego klikając Menu
6. Klikam ponownie Frekwencja i następnie wybieram dzień, w którym chcę uzupełnić frekwencję
7. Tabela z frekwencją jest, więc ją uzupełniam
8. Udało mi się w ten sposób uzupełnić nieobecności, ale jest to możliwe tylko w dni, których jeszcze nie uzupełniałem
9. Gdy drugi raz wejdę w dzień z uzupełnioną frekwencją, brak jest tabeli do jej uzupełniania (rys. 1)

Oczywiście można w ten sposób uzupełnić nieobecności, ale nie można ich modyfikować. Jeśli wpiszę komuś nieobecności nieusprawiedliwione, to nie mogę już ich zmienić na usprawiedliwione

Mam nadzieję, że otrzymam pomoc.
Sam nie znam php i nie dam rady tego zrobić, a dzienniczek jest naprawdę super i chciałbym z niego korzystać

--------
Pzdrwm
Sprawdziłem w swojej instalacji i nie mam takiego problemu.
Niestety nie wiem co może być przyczyną. Rozumiem że pierwsze dni zostały zapisane bez problemu dopiero w kolejnych wystąpiły błędy?
Czy Twoja baza danych nie ma jakiś ograniczeń - może jest już przekroczony limit pojemności?
Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem?

Dablju
26-10-2009, 22:54
Witam.

Chcę wykorzystywać ten komponent w Polskiej Szkole Sobotniej za granicą. Jest jednak jeden problem - plan zajęć nie obejmuje sobót... Co mogę zrobić?

krzysztof.lus
27-10-2009, 01:38
No cóż, teżwykorzystujemy ten komponent za granicą i też lekcje odbywają się tylko w soboty.
Po prostu ustawiliśmy plan lekcji na piątek a w resztę dni ustawiliśmy okienko.
Pozdr

jarsal
27-10-2009, 21:20
Jak w temacie. Jak mam przenieść ucznia z kkasy do klkasy w trakcie roku szkolnego?
Szukałem w tym wątku, lecz nie znalazłem.

R&R
28-10-2009, 19:07
Witam.

Chcę wykorzystywać ten komponent w Polskiej Szkole Sobotniej za granicą. Jest jednak jeden problem - plan zajęć nie obejmuje sobót... Co mogę zrobić?
Proszę dokonać modyfikacji we własnym zakresie, niestety nie mogę dostosowywać komponentu do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. W tym przypadku sprytne rozwiązał to krzysztof.lus

Jak w temacie. Jak mam przenieść ucznia z kkasy do klkasy w trakcie roku szkolnego?
Szukałem w tym wątku, lecz nie znalazłem.
Chciałem napisać, że wystarczy aby administrator w karcie ucznia wybrał właściwą klasę i dokonał zapisu, ale niestety wkradł się błąd w skrypcie i zmiana nie jest zapisywana.
Przejrzę pliki i wieczorem i w tym poście załączę poprawkę :)

edit: załączam poprawkę:

jarsal
28-10-2009, 23:11
Witam
No dzięki, tyle że jak wgrywam przez ftp to wywala mi że "Przesyłanie nie powiodło się..." Dlaczego??

I druga sprawa. Podczas wpisywania ocen w jednej z klas nie mogę zapisac ocen. Cały czas "Błąd zapisu". W innych klasach jest OK

Arctic
29-10-2009, 18:09
Mam pytanie w jaki sposób rodzic ma dostęp do tego komponentu ? Chodzi mi gdzie ten pin wpisuje ?

krzysztof.lus
29-10-2009, 18:41
Proszę dokonać modyfikacji we własnym zakresie, niestety nie mogę dostosowywać komponentu do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. W tym przypadku sprytne rozwiązał to krzysztof.lus

Chciałem napisać, że wystarczy aby administrator w karcie ucznia wybrał właściwą klasę i dokonał zapisu, ale niestety wkradł się błąd w skrypcie i zmiana nie jest zapisywana.
Przejrzę pliki i wieczorem i w tym poście załączę poprawkę :)

edit: załączam poprawkę

Ale ta poprawka powoduje, iż wpisując nowego ucznia nie jest możliwy zapis, ponieważ skrypt informuje, że należy wybrać klasę (mimo iż jest wybrana)
Pozdr

R&R
29-10-2009, 20:39
Mam pytanie w jaki sposób rodzic ma dostęp do tego komponentu ? Chodzi mi gdzie ten pin wpisuje ?
Proszę poczytać w pomocy.

Ale ta poprawka powoduje, iż wpisując nowego ucznia nie jest możliwy zapis, ponieważ skrypt informuje, że należy wybrać klasę (mimo iż jest wybrana)
Pozdr
No cóż... mea culpa - proszę ponownie pobrać poprawkę (http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=138917&postcount=328) tym razem z dwoma plikami.

Arctic
29-10-2009, 20:49
Przepraszam ale przeczytałem pomoc i nie mogę znależć jakiejś szerszej informacji na temat wpisywanie tego numeru Pin przydzielonego do ucznia ?

krzysztof.lus
29-10-2009, 20:59
musisz stworzyć pozycję menu i dalej wybrać z "wybierz typ pozycji" BasicSchool -> Str startowa dzienniczk ucznia i dalej ... tak samo postępuj jak przy tworzeniu innej pozycji. Po utworzeniu przejdź na stronę i odśwież. Po kliknięciu stworzonej przez Ciebie pozycji menu, wyświetli się mały dzienniczek i tam wpisujesz Imię i Nazwisko oraz PIN.
Pozdr

s6spn6
31-10-2009, 19:57
witam czy będzie może dodana opcje ze z panelu ucznia(rodzica) będzie można skontaktować sie poprzez formularz z wychowawca bądź nauczycielem danej klasy ? poprzez wybranie danego nauczyciela lub przedmiotu.

georgiaf
03-11-2009, 20:35
Witam, może ktoś się spotkał z podobnym problemem, że nie można wejść do dzienniczka ucznia podając prawidłowe dane lub trzeba to robić kilkakrotnie, dopiero wchodzi.

pllmorpheuss
04-11-2009, 13:20
Witam, może ktoś się spotkał z podobnym problemem, że nie można wejść do dzienniczka ucznia podając prawidłowe dane lub trzeba to robić kilkakrotnie, dopiero wchodzi.

Też mam podobny problem, czasami nawet cały dzień nie chce wejśc a w inny wchodzi bez problemu :/

waldemdy
04-11-2009, 13:39
Też mam podobny problem, czasami nawet cały dzień nie chce wejśc a w inny wchodzi bez problemu :/
Tak potwierdzam, że występuje problem z logowanie po stronie użytkownika. Jeśli jedna osoba zaloguje się podając prawidłowe dane, to kolejna logując się po niej nie widzi swojej karty tylko poprzednika i to do pewnego momentu. Czasem kilka minut, czasem dłużej... Nie jest to problem związany z pamięcią podręczną w Joomla! Próbowałem wszystkich ustawień i nic...
I z innej beczki wracam do drukowania, a właściwie braku jego (o czym już pisałem kiedyś). Szukając rozwiązań przez kilkanaście dni nie znalazłem nic co możnaby tu zastosować.
Może ktoś ma rozwiązanie na ten problem:
FPDF error: Could not include font definition file

jarsal
04-11-2009, 21:05
Odnośnie problemów z logowaniem po stronie Ucznia - tak już jest. Czasem pomaga wpisanie samego PINu z włączonym CapsLock'iem.

A teraz dwa pytanka:
1. W jednej klasie z jednego przedmiotu po wpisaniu połowy ocen coć się popsuło. Nie można mianowicie dopisywać kolejnych ocen zarówno z poziomu administratora jaki i operatora. Pojawia się komunikat "Błąd zapisu". Zaznaczam iż dzieje się tak tylko z jednego przedmiotu w jednej klasie.
2. Zakładając eDziennik ustawiłem we wszystkich klasach, by program pokazywał średnią ocen. Później postanowiliśmy wyłączyc średnią, gdyż uczniowie i rodzice sugeruja się zbyt mocno ta średnia i czasem nie pomaga tłumaczenie że u nas w szkole liczy się tzw. "średnia wazona". Wie ktos może jak to wyłączyć w trakcie roku szkolnego.

Dzieki z góry za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

lukasz.jezierski
11-11-2009, 20:30
Witam wszystkich!

Podczas próby wydruku ocen, listy uczniów itd. pojawia się następujący komunikat (obrazek w załączniku):

* * *

Zabroniony dostęp!

Nie masz dostępu do żądanego obiektu. Jest on zabezpieczony przed odczytem lub nie może być odczytany przez serwer.

Jeśli myślisz, że jest to błąd tego serwera, skontaktuj się z administratorem.

Error 403

[Adres i informacje dot. serwera]

* * *

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki dotyczące rozwiązania tego problemu.

Korzystam z komponentu BasicSchool w wersji 2.4 oraz z Joomli! w wersji 1.5.13.

R&R
12-11-2009, 17:02
Witam wszystkich!
Podczas próby wydruku ocen, listy uczniów itd. pojawia się następujący komunikat (obrazek w załączniku):

* * *
Zabroniony dostęp!
Nie masz dostępu do żądanego obiektu. Jest on zabezpieczony przed odczytem lub nie może być odczytany przez serwer.
Jeśli myślisz, że jest to błąd tego serwera, skontaktuj się z administratorem.
Error 403
[Adres i informacje dot. serwera]
* * *
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki dotyczące rozwiązania tego problemu.
Korzystam z komponentu BasicSchool w wersji 2.4 oraz z Joomli! w wersji 1.5.13.
Proszę sprawdzić chmody po stronie administracyjnej dla katalogu views\print\libraries\tmp

W sprawie pozostałych zgłoszonych problemów postaram się nanieść poprawki w kolejnej wersji, którą mam nadzieję udostępnić pod koniec listopada

lukasz.jezierski
12-11-2009, 19:41
Proszę sprawdzić chmody po stronie administracyjnej dla katalogu views\print\libraries\tmp Dziękuję, sprawdziłem. Prawa dostępu dla katalogu tmp są ustawione na 755, natomiast dla pliku index.html znajdującego się w środku na 644. Po kliknięciu opcji Drukuj w folderze tmp pojawia się poprawnie utworzony plik tmp.*.pdf. Zmiana uprawnień na 777 w obu przypadkach nie daje żadnych rezultatów, komunikat o błędzie nadal się wyświetla.

oranje
14-11-2009, 19:17
Jestem sdministratorem szkolnego edziennika w wersji 2.4. Od pewnego czasu nauczyciele zgłaszają mi, że mają problem z wpisywaniem ocen. Jeden nie umie wpisać ocen z jednego przedmiotu w jednej klasie, natomiast koleżanka we wszystkich klasach które uczy. Pojawia się komunikat "Błąd zapisu".
Mial ktoś może podobny problem?

krzysztof.lus
15-11-2009, 00:29
W załączniku znajdziecie wersję BasicSchool 2.4 dla Szkół Sobotnich za granicą. Niestety nie jest to wersja instalacyjna. Najpierw trzeba zainstalować wersję 2.4 i później rozpakować załącznik i nadpisać na istniejącą instalację. Również trzeba dokonać kilka modyfikacji w tabelach: bschoolclass i bschoolstudent (jakie? - zobacz w pliku install.sql w katalogu /admin/com_basicschool/helpers/). Tabela i formularz bschoolstudent zostały rozbudowane dla naszych potrzeb. Bardzo ważny plik: key.basicschool.php (w tym samym katalogu). Zalecam zachowanie własnego - jeśli masz już dodanych uczniów.
Niestety plik ma 680kB i nie mogę go umieścić na forum, ale jeśli ktokolwiek jest zainteresowany to proszę o informację na nasz email (poniżej).
UWAGA!!! Zalecam wykonanie kopii bazy MySQL i już działającego komponentu. Wszystko może się zdarzyć.

Komponent przerobiliśmy na wersję Szkoły Sobotniej i wykorzystujemy go z powodzeniem na stronie Integracyjnej Szkoły Sobotniej w Bristolu: http://issb.info. Jeśli masz pytania, znajdziesz nas pod info@issb.info.

Pozdrawiam i gratuluję autorowi pomysłu.

Pitek
17-11-2009, 07:07
1.nie mogę wyłączyć średnich

2.Czy można przypisać nauczyciela do przedmiotu bez możliwości logowania do zaplecza

3.czy da się zwiększyć możliwość wpisania ilości ocen , niektórzy poloniści już mają wszystkie zapełnione.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

jack5566
19-11-2009, 13:07
Nie drukuje mi się oraz nie są widoczne w dzienniczku
oceny z Zachowania wystawiane w ciągu roku, widać jedynie ocenę semestralną.
Czy jest możliwość, aby uwagi drukowały się także na karcie ucznia ?
Szukałem, ale niestety albo nie ma informacji, albo jej nie znalazłem,
Czy jest rozwiązanie tego problemu?

iros
19-11-2009, 20:12
1.nie mogę wyłączyć średnich

2.Czy można przypisać nauczyciela do przedmiotu bez możliwości logowania do zaplecza

3.czy da się zwiększyć możliwość wpisania ilości ocen , niektórzy poloniści już mają wszystkie zapełnione.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Ad. 3 Odpowiedź znajduje się chyba tu pytanie numer 4
(http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=83372&postcount=81)

Beentree
20-11-2009, 07:41
Witam.

Na dzień dzisiejszy wszystko śmiga jak trzeba. AUTORZE jesteś wielki.

Większą dawkę szczęścia dla moich wspaniałych nauczycieli, a raczej wychowawców w bursie/internacie dałoby uprawnienie do (tylko) przeglądania wszystkich ocen i uwag.

Dlaczego? Dzwoni o godzinie 19 mama/tata do pana/pani wychowawczyni z prośbą aby ten/ta powiedział coś o ocenach i zachowaniu pociechy .... :(. No. Tak sobie myślę, że taki (tylko) przegląd mógłby być możliwy dla wszystkich nauczycieli.

R&R jak się na to zapatrujesz?

Beentree
20-11-2009, 07:51
Jestem sdministratorem szkolnego edziennika w wersji 2.4. Od pewnego czasu nauczyciele zgłaszają mi, że mają problem z wpisywaniem ocen. Jeden nie umie wpisać ocen z jednego przedmiotu w jednej klasie, natomiast koleżanka we wszystkich klasach które uczy. Pojawia się komunikat "Błąd zapisu".
Mial ktoś może podobny problem?

Niech się przesiądą na FF i wszystko się uspokoi. Przeżyłem to samo. Po przejściu na FF uwagi umilkły.

oranje
20-11-2009, 19:17
Niech się przesiądą na FF i wszystko się uspokoi. Przeżyłem to samo. Po przejściu na FF uwagi umilkły.
FF czyli Firefox? Hmm, no oni używają Firefoxa właśnie, więc chyba nie tu jest problem.

wpawlosky
23-11-2009, 18:08
utworzyłem nowe konta na serwerze i niby się wszystko ustawia przy konfiguracji w panelu BS ale w momencie gdy chce dodac przedmioty to pokazuje się komunikat nie utworzono jeszcze listy nauczycieli w panelu konfiguracji

iros
23-11-2009, 22:04
Na jakim serwerze? Konta trzeba utworzyć w Joomli. Wtedy w Konfiguracji komponentu, w zakładce Nauczyciele zaznaczasz tych użytkowników, którzy mają dostęp do komponentu i gra.

wpawlosky
23-11-2009, 22:09
konta utworzyłem w Joomli z uprawnieniami administratora dla 4 nauczycieli i tak jak pisałem wczesniej pojawia sie komunikat, ze konta nie sa utworzone

Beentree
24-11-2009, 06:10
???
1. Konfiguracja -Nauczyciele
2. Konfiguracja -Konfiguracja (Przydział użytkownikom praw dostępu)
3. Konfiguracja -Kalendarz

i powinno wszystko smigać

wpawlosky
24-11-2009, 11:28
zrobiłem screeny i zamieściłem je tu http://www.wasewo.pl/instrukcja.pdf
ponieważ dalej nie działa.

marcin_m
24-11-2009, 19:02
mi wyskakuje komunikat i nie można drukować ocen, joomla 1.5.15 wersja dzienniczka najnowsza:


Warning: fopen(components/com_basicschool/views/print/libraries/tmp/tmp.85778a800d799e7f1027541e853fe5e5.pdf) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /srv/www/vhosts/marttino.eu/subdomains/www.nowa1/httpdocs/administrator/components/com_basicschool/views/print/libraries/fpdf.php on line 1046
FPDF error: Unable to create output file: components/com_basicschool/views/print/libraries/tmp/tmp.85778a800d799e7f1027541e853fe5e5.pdf

waldemdy
24-11-2009, 22:22
Oj, dawno nie czytałem coś budującego i pozytywnego o dzienniczku... Często pojawiają się za to wpisy, że coś nie działa, że jest jakiś problem. Dla tych, którzy jeszcze nie przekonali się do tego narzędzia chwila otuchy...
Nasza wersja e-dziennika działa w oparciu o serwery kei.pl. Od wakacji została postawiona na najnowszej wersji systemu (obecnie 1.5.15) i wszystko śmiga, że aż miło, no może z drobnym problemem drukowania pdf, ale o tym już było...
Dla nieprzekonanych nasz front. Może nie cudo grafiki, ale zawsze coś... Ważne, że statystyki są na + tzn. wielu rodziców często zagląda do zawartości.
Z przyczyn praktycznych wydzieliliśmy dziennik z domeny, bo ona zarezerwowana jest dla portalu gim3.pl, ale również i z tego miejsca można użytkować to narzędzie.
Link do naszego frontu w formie "ruchomej":
http://www.youtube.com/watch?v=-3nvZ8RNZ1Q

maggi
26-11-2009, 21:38
mam ten sam problem z co wpawlosky, kiedy chce dodać przedmioty pojawia się komunikat "Nie utworzono jeszcze listy nauczycieli w panelu konfiguracji !!!". Utworzyłam konto w joomla potem w konfiguracji BS dodałam nauczyciela. Co to może być?

R&R
26-11-2009, 22:07
mi wyskakuje komunikat i nie można drukować ocen, joomla 1.5.15 wersja dzienniczka najnowsza:
Proszę sprawdzić chmody po stronie administracyjnej dla katalogu views\print\libraries\tmp

mam ten sam problem z co wpawlosky, kiedy chce dodać przedmioty pojawia się komunikat "Nie utworzono jeszcze listy nauczycieli w panelu konfiguracji !!!". Utworzyłam konto w joomla potem w konfiguracji BS dodałam nauczyciela. Co to może być?
Prawdopodobnie problemem jest wersja bazy MYSQL - powinna być 5.x

maggi
26-11-2009, 22:28
Faktycznie baza mysql 4.1.19 :(

Beentree
28-11-2009, 20:34
Witam.

Mam propozycję i prośbę do autora.

1. Fajnie by było aby na cenzurce, obok ocen były drukowane uwagi i wszystkie daty z opuszczonymi godzinami. Wiem, że może zając to całą stronę A4 ... ale było by fajnie.

2. Aby w konfiguracji można było dodać pola praw dla nauczycieli którzy widzą (tylko widzą) wszystkie oceny i uwagi, wszystkich klas (choć edytują tylko swoje oceny; jako nauczyciele klasy bądź wychowawcy).

Pozdrawiam.

bbi
03-12-2009, 20:26
mi wyskakuje komunikat i nie można drukować ocen, joomla 1.5.15 wersja dzienniczka najnowsza:

Witam serdecznie. Dzięki za super komponent. Mam ten sam problemos z drukowaniem ocen. Gdzie szukać rozwiązania?

cyt:

Warning: addfont(font/arialpl.php) [function.addfont (http://szkola1.szczyrk.pl/administrator/function.addfont)]: failed to open stream: No such file or directory in /usr/share/fpdf/fpdf.php on line 476

Warning: addfont() [function.include (http://szkola1.szczyrk.pl/administrator/function.include)]: Failed opening 'font/arialpl.php' for inclusion (include_path='.:/home/lib:/home/conf/lib:/usr/share/fpdf:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /usr/share/fpdf/fpdf.php on line 476
FPDF error: Could not include font definition file

dzięki wielkie za info... www.szkola1.szczyrk.pl

pawel1976
05-12-2009, 23:50
Witam
Mam pytanie jak zrobic migracje tego komponentu z wersji 2.1 Joomla-1.0 do Joomla 1.5 szukam i nie mogę znalezc , update z wersji 1.1 zrobiłem bez problemu jednak troche sie obawiam o to co będzie jak przeniose sie na Joomla 1.5 .
Pozdrawiam

oranje
14-12-2009, 22:25
Jestem sdministratorem szkolnego edziennika w wersji 2.4. Od pewnego czasu nauczyciele zgłaszają mi, że mają problem z wpisywaniem ocen. Jeden nie umie wpisać ocen z jednego przedmiotu w jednej klasie, natomiast koleżanka we wszystkich klasach które uczy. Pojawia się komunikat "Błąd zapisu".
Mial ktoś może podobny problem?

Przepraszam że się powtarzam, ale nie mam przez to spokoju ze strony kolegów i koleżanek.
Proszę o pomoc.

ml0dy_g0lab
21-12-2009, 17:23
Witam!

Mam pytanie, czy można w BasicSchool 2.4pl zmienić styl drukowania tzw karteczek na wywiadówki (czyli, na przykład mniejsza czcionka, czterech uczniów na stronie itd.)?

R&R
21-12-2009, 19:22
...
Warning: addfont(font/arialpl.php) [function.addfont (http://szkola1.szczyrk.pl/administrator/function.addfont)]: failed to open stream: No such file or directory in /usr/share/fpdf/fpdf.php on line 476

Warning: addfont() [function.include (http://szkola1.szczyrk.pl/administrator/function.include)]: Failed opening 'font/arialpl.php' for inclusion (include_path='.:/home/lib:/home/conf/lib:/usr/share/fpdf:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /usr/share/fpdf/fpdf.php on line 476
FPDF error: Could not include font definition file

Hmm... komunikat wskazuje że błąd występuje w pliku fpdf.php znajdującym się w katalogu /usr/share/fpdf/fpdf.php, sęk w tym że komponent nie odwołuje się do takiego katalogu i nie są wgrywane tam żadne pliki, zatem albo coś zmodyfikowałeś albo jakiś inny zainstalowany element joomla powoduje konflikt. W komponencie wykorzystywana jest classa fpdf jednak znajdująca się w katalogu: /views/print/libraries/fpdf.php
gdzie plik jest zapisywany podczas instalacji komponentu

Witam
Mam pytanie jak zrobic migracje tego komponentu z wersji 2.1 Joomla-1.0 do Joomla 1.5 szukam i nie mogę znalezc , update z wersji 1.1 zrobiłem bez problemu jednak troche sie obawiam o to co będzie jak przeniose sie na Joomla 1.5 .
Pozdrawiam
Niestety nie ma możliwości migracji - w początkowej fazie miałem taki zamiar jednak w wersji dla joomla 1.5 znacznie zmodyfikowałem bazę danych i sprawa byłaby zbyt skomplikowana (czyt. pracochłonna)


Jestem sdministratorem szkolnego edziennika w wersji 2.4. Od pewnego czasu nauczyciele zgłaszają mi, że mają problem z wpisywaniem ocen. Jeden nie umie wpisać ocen z jednego przedmiotu w jednej klasie, natomiast koleżanka we wszystkich klasach które uczy. Pojawia się komunikat "Błąd zapisu".
Mial ktoś może podobny problem?

Jeżeli w innych klasach i przedmiotach jest ok! to możliwe że wystąpił jakiś błąd zapisu do bazy - niestety nie wiem tego , nie miałem podobnych zgłoszeń

Witam!

Mam pytanie, czy można w BasicSchool 2.4pl zmienić styl drukowania tzw karteczek na wywiadówki (czyli, na przykład mniejsza czcionka, czterech uczniów na stronie itd.)?
Nie można

Beentree
23-12-2009, 15:57
Autorowi i zainteresowanym ... wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.

tomakl
28-12-2009, 20:14
A ja stwierdzam, ze produkt ten jest malo bezpieczny i intuicyjny. Nie wiem dlaczego ale mam wrazenie ciezkosci produktu.

Beentree
29-12-2009, 21:55
A ja stwierdzam, ze produkt ten jest malo bezpieczny

:confused: daj jakieś przykłady. Najlepiej tylko dla autora! On oceni czy miałeś prawo tak napisać.


... malo ... intuicyjny.

Nie no jasne :) Jak ja zaczynałem to nie wiedziałem co to joomla :) A od razu chciałem wiedzieć wszystko.


Nie wiem dlaczego ale mam wrazenie ciezkosci produktu.

Jak się dowiesz dlaczego daj znać :cool:

Qtuzow
06-01-2010, 16:43
Może włączę się do dyskusji...

... malo bezpieczny i intuicyjny.....
BS jest naprawdę bardzo prosty w konfiguracji i użytkowaniu. To jest jego zaleta. Nie zgadzam się, że jest mało intuicyjny. Moim zdaniem można by go było jeszcze bardziej uprościć (ale to jest tylko moja opinia). Np. wystarczyłoby tylko wprowadzić możliwość wprowadzania ilości godzin nieusprawiedliwionych, usprawiedliwionych, spóźnień w układzie miesięcznym. Dla wielu wychowawców uprościłoby to uzupełnianie dziennika, ale i tak uważam, że dziennik w obecnej postaci jest naprawdę super. Łatwa instalacja, konfiguracja, przemyślany sposób wprowadzania ocen to jego zalety. Trudno się do czegoś przyczepić. Miałem tylko dwa razy zgłoszenie od wychowawców o tym, że wprowadzane oceny się nie zapisały. Ale było to związane z komunikatem (słowa jednego z nauczycieli): "Upłynął limit czasu na połączenie z bazą danych" (bądź podobny komunikat). Czyli podsumowując. Pisząc, że BS jest mało intuicyjny trafiłeś chyba kulą w płot.

georgiaf
07-01-2010, 22:21
Podzielam zdanie Qtuzow, że BS jest wystarczająco prosty w konfiguracji i użytkowaniu, a poza tym w razie problemów mamy forum.

lukasz.jezierski
11-01-2010, 22:05
Jestem sdministratorem szkolnego edziennika w wersji 2.4. Od pewnego czasu nauczyciele zgłaszają mi, że mają problem z wpisywaniem ocen. Jeden nie umie wpisać ocen z jednego przedmiotu w jednej klasie, natomiast koleżanka we wszystkich klasach które uczy. Pojawia się komunikat "Błąd zapisu".
Mial ktoś może podobny problem?

Spotkałem się z takim problemem na szczęście tylko raz. Błąd spowodowała niepoprawna etykieta kolumny z ocenami — zawierała cudzysłów. Usunąłem go z poziomu narzędzia phpMyAdmin i błąd zniknął. Mam nadzieję, że ta wskazówka okaże się pomocna.

Mam pytanie do pozostałych użytkowników BS: czy istnieje możliwość wydrukowania do pliku PDF ocen posortowanych wg przedmiotów?

georgiaf
12-01-2010, 18:57
Czy ktoś może spotkał się z takim problemem, że w karcie indywidualnej ucznia nie widać N/K(nieklasyfikowany), pomimo tego, że od strony administratora zostało to wpisane i jest widoczne, na wydruku też jest widoczne.

nepcior
13-01-2010, 11:11
Poniżej garść przemyśleń i pytanie głównie do R&R:

1. Bardzo brakuje mi w nowym BS wyświetlania statystyk ocen dla klasy, tj. głównie tabelki, którą trzeba przepisać do tradycyjnego, papierowego dziennika.

2. Ciekawym rozwiązaniem byłaby możliwość (np. dla dyrektora, pedagoga) przeglądania statystyk (bieżących i końcowych) typu - uczniowie/klasy z największą/najmniejszą absencją, najlepszą/najgorszą średnią, najlepszym/najgorszym zachowaniem, częstotliwośćią/ostatnią aktualizacją dzienniczka w danej klasie - ze wskazaniem, kto aktualizował.

Może się trochę rozgalopowałem, ale uważam, że R&R odwalił kawał dobrej roboty i czas najwyższy, żeby nie tylko on realizował życzenia/propozycje użytkowników.

Co za tym idzie proponuję swoją pomoc (w miarę możliwości czasowych, bo to jedyny problem, jeśli o mnie chodzi), oraz zapraszam osoby znające w "jakimś" stopniu API Joomla1.5, PHP, MySQL, HTML.

Myślę, że gdy zbierze się nas odpowiednia grupa i R&R jako "naturalny" szef projektu będzie mógł podzielić pracę to z bardzo dobrego narzędzia zrobimy narzędzie dążące do doskonałości!
Wtedy słusznym rozwiązaniem będzie założenie wątku developerskiego.

Pytanie do Ryszarda: Jak się zapatrujesz na punkty 1 i 2? Czy można liczyć na Twoją pomoc, np. w czasie ferii? (bo samodzielne czytanie kodu i nauka API zabiera strasznie dużo czasu, a to towar wyjątkowo deficytowy)

Pozdrawiam R&R i wszystkich!

R&R
13-01-2010, 21:27
Czy ktoś może spotkał się z takim problemem, że w karcie indywidualnej ucznia nie widać N/K(nieklasyfikowany), pomimo tego, że od strony administratora zostało to wpisane i jest widoczne, na wydruku też jest widoczne.
Sprawdziłem - faktycznie tak jest - mój błąd :o.
W załączniku poprawka z plikiem językowym, który należy nadpisać po stronie frontowej joomla 1.5.x.


Poniżej garść przemyśleń i pytanie głównie do R&R:
1. Bardzo brakuje mi w nowym BS wyświetlania statystyk ocen dla klasy, tj. głównie tabelki, którą trzeba przepisać do tradycyjnego, papierowego dziennika.
2. Ciekawym rozwiązaniem byłaby możliwość (np. dla dyrektora, pedagoga) przeglądania statystyk (bieżących i końcowych) typu - uczniowie/klasy z największą/najmniejszą absencją, najlepszą/najgorszą średnią, najlepszym/najgorszym zachowaniem, częstotliwośćią/ostatnią aktualizacją dzienniczka w danej klasie - ze wskazaniem, kto aktualizował.

Wprowadzenie statystyk mam w planie od samego początku, zresztą są w wersji komponentu dla joomla 1.0.x. trzeba to jednak przerobić i usprawnić. Chciałbym również wprowadzić możliwość komunikacji pomiędzy rodzicami i wychowawcą. To są moje priorytety.

Ponieważ już nie raz użytkownicy komponentu zgłaszali te lub inne propozycje, chciałbym tym wszystkim odpowiedzieć, że w miarę możliwości realizuję modyfikacje i przystosowuję komponent. To wszystko wymaga czasu, którego jest za mało i często muszę odmówić modyfikacji, jednak zawsze staram się rozwiązywać zgłaszane błędy.
Zatem proszę Was abyście brali pod uwagę, że jest to darmowy skrypcik, który możecie ale nie musicie wykorzystywać. Jaki jest każdy może sprawdzić i rozważyć jego przydatność w porównaniu z wieloma innymi aplikacjami dostępnymi w necie.



Może się trochę rozgalopowałem, ale uważam, że R&R odwalił kawał dobrej roboty i czas najwyższy, żeby nie tylko on realizował życzenia/propozycje użytkowników.

Co za tym idzie proponuję swoją pomoc (w miarę możliwości czasowych, bo to jedyny problem, jeśli o mnie chodzi), oraz zapraszam osoby znające w "jakimś" stopniu API Joomla1.5, PHP, MySQL, HTML.
[...]
Pytanie do Ryszarda: Jak się zapatrujesz na punkty 1 i 2? Czy można liczyć na Twoją pomoc, np. w czasie ferii? (bo samodzielne czytanie kodu i nauka API zabiera strasznie dużo czasu, a to towar wyjątkowo deficytowy)

Zapraszam, pomoc jak najbardziej wskazana. Na wszystkie pytania zawsze odpowiadam, zatem nie ma problemu. Natomiast co do ferii, hmm nie wszyscy je mają :( nie jestem nauczycielem, jednak postaram się pomóc. Komponent w wersji dla joomla 1.5 jest zbudowany modułowo i nie powinno być większych problemów ze stworzeniem przez kogoś dodatkowej funkcjonalności np. poprzez dodanie panelu statystyk czy też komunikacji rodzic-wychowawca. Co do API joomla to jednak jakieś podstawy by się przydały. Osoby chętne do współpracy proszę o kontakt pw lub na maila.

Na koniec chciałbym wszystkim podziękować za zaangażowanie w tym wątku i pozytywne opinie dotyczące komponentu - Dziękuję!

nepcior
14-01-2010, 09:11
Ponieważ już nie raz użytkownicy komponentu zgłaszali te lub inne propozycje, chciałbym tym wszystkim odpowiedzieć, że w miarę możliwości realizuję modyfikacje i przystosowuję komponent. To wszystko wymaga czasu, którego jest za mało i często muszę odmówić modyfikacji, jednak zawsze staram się rozwiązywać zgłaszane błędy.
Zatem proszę Was abyście brali pod uwagę, że jest to darmowy skrypcik, który możecie ale nie musicie wykorzystywać. Jaki jest każdy może sprawdzić i rozważyć jego przydatność w porównaniu z wieloma innymi aplikacjami dostępnymi w necie.


Zawsze sobie bardzo ceniłem rozwiązania otwartoźródłowe i tak jest również w przypadku dzienniczka. Ale wiele takich projektów jest realizowanych przez grupę osób, a nie przez jednego człowieka, bo w końcu trudno wymagać od osoby, żeby wszystko zrobiła dla kogoś innego bez wynagrodzenia. Wg mnie najlepszą zapłatą w wypadku oprogramowania Open Source jest dostarczenie części wartościowego kodu do projektu. Podstawowym problemem jest jak zwykle czas. I tutaj prosto licząc - pięciu ludzi ma pięć razy więcej czasu niż jeden.



Zapraszam, pomoc jak najbardziej wskazana. Na wszystkie pytania zawsze odpowiadam, zatem nie ma problemu. Natomiast co do ferii, hmm nie wszyscy je mają :( nie jestem nauczycielem, jednak postaram się pomóc. Komponent w wersji dla joomla 1.5 jest zbudowany modułowo i nie powinno być większych problemów ze stworzeniem przez kogoś dodatkowej funkcjonalności np. poprzez dodanie panelu statystyk czy też komunikacji rodzic-wychowawca. Co do API joomla to jednak jakieś podstawy by się przydały. Osoby chętne do współpracy proszę o kontakt pw lub na maila.

Na koniec chciałbym wszystkim podziękować za zaangażowanie w tym wątku i pozytywne opinie dotyczące komponentu - Dziękuję!

Trzymam za słowo. Z mojej strony obiecuję przyjrzeć się API Joomla1.5 (do tej pory programowałem tylko do 1.0) i przejrzeć kod komponentu. W razie potrzeby będę pytał.

georgiaf
14-01-2010, 22:36
Pierwotnie wysłane przez georgiaf http://forum.joomla.pl/images/aria/buttons/viewpost.gif (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=151773#post151773)
Czy ktoś może spotkał się z takim problemem, że w karcie indywidualnej ucznia nie widać N/K(nieklasyfikowany), pomimo tego, że od strony administratora zostało to wpisane i jest widoczne, na wydruku też jest widoczne.
Sprawdziłem - faktycznie tak jest - mój błąd :o.
W załączniku poprawka z plikiem językowym, który należy nadpisać po stronie frontowej joomla 1.5.x.

Dzięki za szybką reakcję i ogólnie pracę nad komponentem.

rskuba
16-01-2010, 10:21
Wielkie dzięki za BS! Naprawdę przydatne narzędzie.
Nie znam się na programowaniu, więc nie bardzo moge pomóc, ale co do sugestii to przydatne byłaby możliwosć zapisywania tematów zajęć. Aktualnie przy wprowadzaniu frakwencji kliknięcie w nazwe przedmiotu powoduje jego wykreslenie - gdyby zamiast tego się formularz z pozycjami: temat (tekst); nauczyciel (lista, domyślanie nauczyciel przedmiotu); zastepstwo (tak/nie); odwołane (tak/nie).
Dalszym krokiem mogłoby być stworzenie raportu według układu jaki jest w papierowym dzienniku. Wtedy BS spęłniałby wymagania rozporządzenia MEN o dziennikach elektronicznych.
Pozdrawiam

wocik
16-01-2010, 11:48
Nie wiem co zrobiłem nie tak ale pomimo tego, że posiadam prawa super administratora nie mam dostępu do żadnego modułu szkoły.
Przez cały czas dostaję komunikat "Brak uprawnień do tej części BasicSchool !!!"
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

ricosz
28-01-2010, 17:52
Od dwóch tygodni testuję BasicSchoola i mam pewną propozycję. Czy nie dałoby rady zmniejszyć szerokość komórek w tabeli wpisywania ocen o 1px, a w zamian dołożyć ze 2-3 komórki. Niestety nauczyciele j. polskiego i matematyki (nie tylko w naszej szkole) mają tendencję do wstawiania bardzo dużej liczby ocen i 25 komórek to jednak za mało. Proponuję zwiększyć do 28. Wiem, że ten temat był już poruszany. Czy byłby to duży problem? Próbowałem sam pozmieniać, ale niestety tabela się rozjeżdża.

oranje
01-02-2010, 21:16
Pojawia się komunikat "Błąd zapisu".
Mial ktoś może podobny problem?

Spotkałem się z takim problemem na szczęście tylko raz. Błąd spowodowała niepoprawna etykieta kolumny z ocenami — zawierała cudzysłów. Usunąłem go z poziomu narzędzia phpMyAdmin i błąd zniknął. Mam nadzieję, że ta wskazówka okaże się pomocna.


Posiedziałem nad phpmyAdmin i niestety dalej nie jestem mądrzejszy. Szukałem tego błędu tu `jos_bschoolmark`. ale ręce mi opadły. Można jeszcze prosić o szersze wytłumaczenie.

lukaszrumk
04-02-2010, 12:54
Pewnie ktoś mnie za to zaraz zastrzeli, ale trudno. Nie mogę/wiem jak dodać dane ucznia. W panelu konfiguracyjnym wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją. Serwer 60free ovh, joomla 1.0.15. Jako admin, klikając w "utwórz" w menedżerze uczniów nic się nie dzieje. Czegoś pewnie nie zrobiłem tak jak trzeba, nie wpisałem. Nie mam pojęcia czego. Głupi problem.

entropka
07-02-2010, 16:36
lukaszrumk - A masz utworzoną już jakąś klasę?


Zainstalowałam komponent jakiś czas temu i wszystko fajnie działa. Miałabym jednak dwie prośby.

Po pierwsze: powiedzmy, że uczeń dostał jedynkę, a potem poprawił ją na 3. W dzienniku część z nas pisze wtedy 1/3 i liczy to jako dwóję (średnią). Brakuje mi w BasicSchool możliwości takiego "łamanego" zapisu.

Po drugie: przy drukowaniu ocen fajnie by było, gdyby drukowały się one w przypisanych im kolorach. Rodzice są przyzwyczajeni, że najważniejsze oceny - te ze sprawdzianów mają wypisywane na czerwono.

lukaszrumk
07-02-2010, 16:43
tak, utworzyłem wcześniej klasę.

bwald
08-02-2010, 10:57
do prawidłowej pracy komponentu wymagana jest baza MYSQL w wersji 5.x.


Pewnie ktoś mnie za to zaraz zastrzeli, ale trudno. Nie mogę/wiem jak dodać dane ucznia. W panelu konfiguracyjnym wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją. Serwer 60free ovh, joomla 1.0.15. Jako admin, klikając w "utwórz" w menedżerze uczniów nic się nie dzieje. Czegoś pewnie nie zrobiłem tak jak trzeba, nie wpisałem. Nie mam pojęcia czego. Głupi problem.

bwald
08-02-2010, 11:11
1. Znajdź tabelę jos_bschollesson, ustal ID przedmiotu w jakim nie możesz wstawić oceny (każdy przedmiot ma przypisane swoje ID np. 4)

2. Znajdź tabelę jos_bschoolmark, w kolumnie markdescript1 znajdź wpis z cudzysłowem np. (wakacje|barwy dopełniające "jesień"|||||||||||...)

3. W kolumnie studentid ustal ilu studentów ma taki wpis np. od 33 do 43 (są to sutdenci którzy należą do wcześniej wybranej klasy)

4. Niżej podaję poprawkę do bazy danych uwzględniającą powyższy opis. Poprawkę należy wklejić w oknie (Wykonanie zapytania/zapytań SQL do bazy danych ) i nacisnąć przycisk wykonanie

Poprawka

UPDATE `jos_bschoolmark` SET `markdescript1` = 'wakacje|barwy dopełniające jesień|||||||||||...' WHERE `lesson`='4' AND `studentid`>='33'AND `studentid`<='43'

Na wszelki wypadek prpopnuję zrobić kopię bazy danych, gdyby coś nie wyszło!!!

U mie działa Pozdrawiam Waldek


Pojawia się komunikat "Błąd zapisu".
Mial ktoś może podobny problem?


Posiedziałem nad phpmyAdmin i niestety dalej nie jestem mądrzejszy. Szukałem tego błędu tu `jos_bschoolmark`. ale ręce mi opadły. Można jeszcze prosić o szersze wytłumaczenie.

feronek
16-02-2010, 10:32
A ja mam nastepujący problem. Zainstalowałam com_basicschool v.2.4 na Joomla 1.5.15, baza danych v.5.1.x Wszystkie dane - uczniowie, nauczyciele, przedmioty, klasy, itp wszystko wrzuciłam i chcę się zalogować do panelu dzienniczka (od frontu) i nic. Chcę zmienić coś w konfiguracji i nic. Pokazuje mi się 1 strona konfiguracyjna, ale niczego nie zapisuje w ustawieniach ani nie mogę przejść nigdzie dalej, nie mogę się nawet wylogować z joomli ani przejść do innych komponentów :( Kompletnie nie wiem, co mam zrobić. POMOCY!!!
aaaaa... zrobiłam też update do wersji 2.5.

Spróbowałam mimo wszystko zainstalować jeszcze raz wersję 2.5. zmieniło się tyle, że mogę zapisywać zmiany w konfiguracji jednak nadal kiedy chcę się zalogowac do panelu frontowego dzienniczka jako uczeń, nie loguje mnie. Cały czas wyświetla się ta sama strona z frontem logowania. Bardzo proszę o pomoc

bwald
18-02-2010, 20:15
Spróbuj wejść na konto ucznia, na którego chcesz się zalogować i zapisz zmiany jeszcze raz. W panelu administracyjnym joomli wejdź na pasku menu w narzędzia/odblokuj wszystkie. Powinno pomóc

A ja mam nastepujący problem. Zainstalowałam com_basicschool v.2.4 na Joomla 1.5.15, baza danych v.5.1.x Wszystkie dane - uczniowie, nauczyciele, przedmioty, klasy, itp wszystko wrzuciłam i chcę się zalogować do panelu dzienniczka (od frontu) i nic. Chcę zmienić coś w konfiguracji i nic. Pokazuje mi się 1 strona konfiguracyjna, ale niczego nie zapisuje w ustawieniach ani nie mogę przejść nigdzie dalej, nie mogę się nawet wylogować z joomli ani przejść do innych komponentów :( Kompletnie nie wiem, co mam zrobić. POMOCY!!!
aaaaa... zrobiłam też update do wersji 2.5.

Spróbowałam mimo wszystko zainstalować jeszcze raz wersję 2.5. zmieniło się tyle, że mogę zapisywać zmiany w konfiguracji jednak nadal kiedy chcę się zalogowac do panelu frontowego dzienniczka jako uczeń, nie loguje mnie. Cały czas wyświetla się ta sama strona z frontem logowania. Bardzo proszę o pomoc

mskoczek
28-02-2010, 23:51
Witam bardzo serdecznie tworze dzienniczek dla jednej ze szkół chciał bym się zapytać czy nauczyciele po zalogowaniu się normalnie na stronie frontowej ( nie do dzienniczka ) mogą zmieniać dane w dzienniczku czy muszę im nadać prawda do panelu administracyjnego w joomla

bwald
01-03-2010, 22:41
W joomli w panelu zarządzanie użytkownikami zakładasz nauczycielom konta i nadajesz im prawa operatora.
Dodatkowo, aby ograniczyć dostęp tej grupie użytkowników tylko do komponentu BasicSchool, można dokonać przedstawionej niżej modyfikacji w plikach Joomla:
- w pliku helper.php znajdującym się w katalogu administrator\includes\, w funkcji findOption() po pierwszej instukcji warunkowej, tj. po linii 41, należy dodać kolejny warunek:
kod:
// for manager only BasicSchool
if ( $option != 'com_login' && $user->get('gid') == 23 ) {
$option = 'com_basicschool';
}
- w pliku mod_menu.php znajdującym się w katalogu administrator\mod_menu\ należy zamienić:
kod:
if ( $hide ) {
modMenuHelper::buildDisabledMenu();
} else {
modMenuHelper::buildMenu();
}
na następujący:
$user = & JFactory::getUser();
if ( $hide || $user->get('gid') == 23 ) {
modMenuHelper::buildDisabledMenu();
} else {
modMenuHelper::buildMenu();
}

Dokładnie jest to opisane w Pomocy BasicSchool i z tamtąd skopiowałem kod!!


Witam bardzo serdecznie tworze dzienniczek dla jednej ze szkół chciał bym się zapytać czy nauczyciele po zalogowaniu się normalnie na stronie frontowej ( nie do dzienniczka ) mogą zmieniać dane w dzienniczku czy muszę im nadać prawda do panelu administracyjnego w joomla

mskoczek
01-03-2010, 23:09
Bardzo ale to bardzo dziękuje nawet nie wiesz jak mi pomogłeś :))))

s6spn6
08-03-2010, 09:07
Powiem tak komponent super i śmiga pięknie od tego semestry testowa wprowadziliśmy do szkoły jedna klasę i na razie sprawuje sie elegancko ;) właśnie zaktualizowałem do wersji 2.5 ;) poszło bezproblemowo.


Przydały by się statystyki ;)

groncholm
13-03-2010, 16:39
Witam, dopiero testuję program, gdzie mogę zmienić by nie wyświetlało z dzienniczku danego ucznia ocen z zachowania, chciałbym w ogóle usunąć tą linijkę z tym przedmiotem? w jakim pliku to znajdę i mniej więcej gdzie?

jazby
15-03-2010, 13:18
Nie wiem co zrobiłem nie tak ale pomimo tego, że posiadam prawa super administratora nie mam dostępu do żadnego modułu szkoły.
Przez cały czas dostaję komunikat "Brak uprawnień do tej części BasicSchool !!!"
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Podobny problem, również proszę o pomoc.

feronek
25-03-2010, 11:29
Kiedy chcę wpisać opis dla oceny w jednej klasie (tylko w jednej) nie pojawia się tabelka dotycząca danych opisu. Gdy nastepnie chcę zapisac zmiany pojawia się komunikat"
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ORDER BY st.number ASC, st.id ASC' at line 1 SQL=SELECT st.id, mrk.id AS mrkid, mrk.mark2 AS mark, ELT(mrk.endmark2, 'niedostateczny', 'dopuszczający', 'dostateczny', 'dobry', 'bardzo dobry', 'celujący', 'N/K') AS endmark, p.id AS markparamid, p.bcolor2 AS bcolor, p.markweight2 AS markweight, p.markshortdescr2 AS markshortdescr, p.markdescript2 AS markdescript FROM jos_bschoolstudent AS st LEFT JOIN jos_bschoolmark AS mrk ON st.id = mrk.studentid AND mrk.lesson = 4 LEFT JOIN jos_bschoolmarkparam AS p ON p.classid=11 AND p.lessonid=4 WHERE st.id = ORDER BY st.number ASC, st.id ASC "

Co mogę z tym zrobić??? Pomocy!!! Proszę!!!

marko3210
20-04-2010, 11:52
Uprawnienia do wpisywania ocen
Witam, jesteśmy w fazie testowania komponentu i jak narazie wszystko jest ok! Mam tylko jedną sprawę - dyrekcja ma zastrzeżenia co do uprawnień nauczycieli do wpisywania ocen, trzeba nadmienić ze przypadek jest specyficzy ale moze go pewnie często spotkać i trochę racji mają :) ale do rzeczy!
Mamy nauczyciela(1) który np. przypisany jest do przedmiotu technika i matematyka oraz do klasy IV i V naucza matematyki w IV i techniki w V - lecz matematyki w klasie V naucza inny matematyk nauczyciek (2) (tez przypisany do matematyki w panelu konfiguracji) jednak nauczyciel (1) posiada tez dostęp do wpisywania ocen z matematyki w klasie V a de-fakto nie powinnien go mieć.

mam nadzieje ze opisałem to w dość jasny sposób :)
Pozdrawiam i czekam na odp.

firek
10-05-2010, 16:51
Po upgrade do wersji 2.5, ale także po czystej instalacji komponentu nie wyświetla się opcja kolorowania ocen. Joomla 1.5.17

szymel
11-05-2010, 16:24
Rowniez nie widze nigdzie opcji kolorowania ocen a szkoda, rowniez ocene z zachowania trzeba wpisywac recznie - moim zdaniem lepszym rozwiazaniem byloby wybieranie z listy

gim2ost
13-05-2010, 05:47
BS 2.5 joomla 1.5.17 - ustawienie koloru ocen - klikamy w nagłówek kolumny (kolor ustawiamy dla całej kolumny). Oceny z zachowania - 6 - wzorowe; 5 - bardzo dobre itd.

rizopolska
24-05-2010, 19:38
jak to się instaluje?

Qtuzow
03-06-2010, 23:13
Instaluje się Xamppa lokalnie, później Joomlę, następnie BS i po problemie. Można się później uczyć zarządzania komponentem ;-).

P.S.
Kto szuka nie błądzi..

nepcior
07-06-2010, 20:09
Oczywiście jak zwykle ilość prac wszelkich pozbawiła mnie czasu na napisanie jak obiecałem statystyk do komponentu. Mam za to - dla niektórych protezę, która pozwala skopiować oceny roczne wpisane do BS i wkleić do dowolnego arkusza kalkulacyjnego, co znakomicie przyspiesza pracę ze stworzeniem "tabelek" na koniec roku do dziennika.

UWAGA - NIEBEZPIECZNE!!!

Umieszczona w załączniku proteza jest sklecona naprędce, nieprzetestowana w odpowiedni sposób, zakłada pewne fakty, które w Twoim wypadku mogą być nieprawdziwe!
Proteza nie jest w żaden sposób zabezpieczona przed dostępem osób niepowołanych - jeśli nie wiesz co robisz - nie używaj! Jeśli to wgrasz na serwer to natychmiast po użyciu usuń!

Instrukcja łopatologiczna:
0. Rozpakuj ZIP i wpisz odpowiednie dane w pliku PHP (adres serwera, użytkownika, hasło, bazę oraz popraw przedrostek bazy danych z mojego idu2_ na własny).
1. Wgraj plik PHP z archiwum ZIP do głownego katalogu Joomla na serwerze.
2. Znajdź ID interesującej Cię klasy (np. za pomocą phpMyAdmin)
3. Wpisz w przeglądarce: adres_twojej_joomla.pl/tabelka.php?clid=<podaj_numer_ID_klasy>
4. Skopiuj wygenerowaną tabelkę do arkusza kalkulacyjnego.
5. Natychmiast usuń plik PHP z serwera (KONIECZNIE!)

Uwaga - operacje wymienione powyżej są wysoce niebezpieczne dla twojej Joomli!

Pozrawiam ryzykantów, a może ktoś to przerobi i dołączy do BS? Plik zrobiłem w dosłownie 15 minut, więc nie ręczę za jakość!

gronostaj38
28-06-2010, 21:28
00000

kamilmielnik
06-08-2010, 16:15
Problem z komponentem dla yootheme. Prosze o pomoc

waldemdy
18-08-2010, 13:52
czyżby śmierć naturalna komponentu czy komercjalizacja?

kaitosnow1
09-09-2010, 00:19
Witam jestem nowy w tym temacie... zainstalowalem komponent, ale nie wiem jak dodac front na moja strone? Jest jeszcze jakis mod, ktory musze sciagnac? Jelsi tak to skad?

---------- Post dodany o 22:19 ---------- Poprzedni post był o 22:17 ----------

Witam jestem nowy w tym temacie... zainstalowalem komponent, ale nie wiem jak dodac front na moja strone? Jest jeszcze jakis mod, ktory musze sciagnac? Jelsi tak to skad?

iros
10-09-2010, 20:41
A nie wystarczy dodać link w menu do komponentu?

Pitek
16-09-2010, 06:58
Chciałbym zmienić ilość wpisywanych ocen. To było już opisywane na tym forum, powinien być plik bs.newmark.php gdzie można to zmienić, ale pewnie tyczyło się poprzedniej wersji. Teraz nie mogę tego znaleźć tego pliku. Gdzie mam szukać?

marko3210
27-09-2010, 12:44
mam pytanie,
czy można dodać do komponentu taką opcję aby oceny można było wpisywać nie tylko w formie liczb od 1 do 6 ale i litery np od A do E.

Pozdrawiam

gim2ost
27-09-2010, 17:00
BS 2.5 (joomla 1.5.20) Do tej pory wszystko było dobrze (już od 2-ch lat) a tu w tym roku uczniowie zgłaszają, że po zalogowaniu widzą dane innych uczniów (różne w zależności od dnia) doszedłem do tego że winę za to ponosi system CACHE. po wyłączeniu dodatku wszyscy logują się prawidłowo. Chciałbym jednak używać cache w celu przyspieszenia wczytywania stron. CZY da się ominąć ten problem.

alwika
04-10-2010, 20:08
czy u Was też tak jest, że na wydruku zestawienia ocen nie jest wydrukowane zachowanie z wpisami (ocenami punktowymi)? szukam rozwiązania problemu, ale nie widzę gdzie się ukrył :D

Beentree
06-10-2010, 08:02
Po załadowaniu 2.5 mam problem z wpisaniem dat w konfiguracji. proszę o pomoc.
Korzystam z kalendarza i/lub wpisuję z palca za każdym razem:
"Błędny format dat w terminach semestrów -- Wpisz poprawnie pola z datą !!!"

alwika
06-10-2010, 14:15
dziwna sprawa, może jakieś daty ci się pokrywają przez przypadek? zwróciłeś uwagę, że kalendarz szkolny i przerwy w zajęciach dydaktycznych są obowiązkowe i muszą być wszystkie wpisane?

Beentree
06-10-2010, 18:46
zwróciłeś uwagę, że kalendarz szkolny i przerwy w zajęciach dydaktycznych są obowiązkowe i muszą być wszystkie wpisane?

Zwróciłem... dzięki. Nie wypełniałem "dodatkowych" i to chyba był problem
Swoją drogą ... może jakiś skrypcik proponujący daty?

mirek.bar
13-10-2010, 13:29
Witam.
Loguję się jako uczeń od frontu, widzę pierwszą stronę w dzienniczku (dane ogólne), ale jak chcę podglądnąć pozostałe karty (semestr 1, semestr 2, frekwencja) to mnie wylogowuje i pojawia się informacja
"Brak autoryzacji - błędny PIN lub dane Ucznia !!!". I ta ze wszystkimi uczniami. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu?? Proszę o pomoc.


---------- Post dodany o 11:29 ---------- Poprzedni post był o 06:50 ----------

zmieniłem templatkę na inną i teraz działa - ok. uważam wątek za zamknięty - chociaż coś w tym jest nie tak (ale jak ktokolwiek dojdzie dlaczego tak się dzieje to proszę i info)

amundsen
20-10-2010, 20:45
Witam
Zainstalowałem wersję 2.5 dla Joomla 1.5 i po dodaniu nauczycieli w panelu konfiguracyjnym oraz zaznaczeniu którzy nauczyciele mają jakie uprawnienia nie mogę dodać przedmiotów. Pojawia się komunikat:

"Nie utworzono jeszcze listy nauczycieli w panelu konfiguracji !!!"

Ktoś może ma jakiś pomysł ??

Strona chodzi na:
Joomla 1.5.20
PHP: 4.4.9
apahe2handler

Pozdrawiam

Krzysiek

laserek
25-10-2010, 12:07
Witam, prosze o pomoc, po zalogowaniu sie ucznia od frontu nie ma dostepu do ocen a własciwe to semestrów 1 ani 2, z góry dziekuje
BS_ACCESS_DENIED
BS_ACCESS_DENIED_DESCR

mirek.bar
25-10-2010, 12:39
Spróbuj zmienić szablon na inny. Miałem ten sam problem i wcześniejsza templatka nie pozwalała mi też wyświetlać ocen itp. Zmieniłem na inną i było OK.

laserek
25-10-2010, 13:21
witam, zminiłem na 2 inne szablony i nic, ale zrobilem export i zaimportowałem na inny serwer linuxpl.com i bez problemu działa z oryginalna templatka jommla. Wiec wina hosta netlook.pl, ale gdzie moze lezec problem przy prawach dostepu do folderów - plików na serwerze czy we wpisach w bazie danych , ale raczej baza nie, bo po przeniesiunu działa.

laserek
05-11-2010, 10:17
Witam, niestety ale zmuszony byłem zminic serwer jeslio chodzi o BS_ACCESS_DENIED, BS_ACCESS_DENIED_DESCR.

Ale druga sprawa czy ktos wie jak mozna stworzyć dwa plany Ai B gdyż szkoła pracuje w systemie dwu-planowym , co drugi tydzien inny plan i
druga sprawa lekcje u nas zaczynaja sie od 08:00 i to 1 lecka a lekcja 0 - "zerowa" liczona jest od 7:10 do 7:55. W sumie wystarczyl;o by tylko przenumerowac od nowa 1 na 0 , 2 na 1 itd ale czy w bazie czy php. Z góry dziekuje za wskazówki

bizkid
05-11-2010, 14:52
Witam. Zainstalowałem BS wersji 2.5 na JOOMLA 1.5. Komponent jest jednym słowem idealny do tego co trzeba w mojej szkole SZACUN dla R&R :up:
Moja sugestia do kolejnej wersji jest następująca:
Nauczyciel wpisujący oceny z przedmiotu może wpisać skrótem 3literowym za co ocenę uczeń otrzymał (wiadomo np: spr, odp, akt.... itd) NIESTETY po zalogowaniu się rodzica na konto własnego dziecka nie widać tego 3 literowego skrótu za co ta ocena jest.
Czy jest to możliwe do zrobienia żeby ten 3 literowy skrót był widoczny po najechaniu na ocenę kursorem lub pojawiał się w tabeli nad oceną dla każdego przedmiotu.
Poczytałem posty nie spotkałem się z tym wątkiem, jeśli się mylę proszę o linka.

jpepe1
07-11-2010, 19:32
Witam, proszę o pomoc. Mam BS 2.5 2 joomli 1.5. Kiedy loguje się jeden uczeń, a po nim drugi, mimo wylogowania pierwszego z nich, drugi widzi kartę poprzedniego. Gdzie tu błąd i jak to naprawić?

alwika
07-11-2010, 20:28
było o tym kilka stron wcześniej, trzeba wyłączyć zapamiętywanie

jpepe1
07-11-2010, 21:29
Tak, udało mi się dojść do tego, dzięki wielki forumowiczom. (Dla następnych, wyłączenie dodatku cache)

bizkid
08-11-2010, 20:55
Tak, udało mi się dojść do tego, dzięki wielki forumowiczom. (Dla następnych, wyłączenie dodatku cache)

gdzie trzeba wyłączyć ten dodatek cache ? / zapamiętywanie ?

joabo
08-11-2010, 23:05
Czy ktoś może miał taki problem, że po zalogowaniu rodzica nie widać ocen? Ja wiem, że tam są tylko kolor czcionki zlewa się z tłem. Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź jak rozwiązać ten problem.

jpepe1
10-11-2010, 20:05
gdzie trzeba wyłączyć ten dodatek cache ? / zapamiętywanie ?
W panelu admina > Rozszerzenia >Dodatki>System-Cache musisz wyłączyć i po problemie

rskuba
17-11-2010, 17:49
Witam!
Przejrzałem forum i nie zanalzłem tych kwestii, więc pzowlę sobie je poruszyć:
1. Oceny oznaczone przy wpisywaniu jako czerwone na wydruku dla rodziców są czarne. Jak to można zmienić (chodzi o to by wybrany kolor przenosił do wydruku)
2. Nauczyciele z mojej szkoły byliby zainteresowani funkcją drukowania zestawienia ocen w klasach, gdzie uczą (na razie rozwiązaniem jest druk zrzutu ekranu :-) )

dziekuję za komponent i pozdrawiam

dawidk10
18-11-2010, 16:19
Super komponent!
Chciałem się tylko dowiedzieć czy jest możliwość ustawienia drukowania kartek dla uczniów bez frekwencji.
Pozdrawiam

bizkid
18-11-2010, 22:46
Problem, prosze o pomoc.
Podczas wpisywania ocen w kolumnach, nie da sie nadać koloru kolumnie i nie da sie zapisać ocen. Wyskakuje błąd:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ORDER BY st.number ASC, st.id ASC' at line 1 SQL=SELECT st.id, mrk.id AS mrkid, mrk.mark1 AS mark, ELT(mrk.endmark1, 'niedostateczny', 'dopuszczający', 'dostateczny', 'dobry', 'bardzo dobry', 'celujący', 'N/K') AS endmark, p.id AS markparamid, p.bcolor1 AS bcolor, p.markweight1 AS markweight, p.markshortdescr1 AS markshortdescr, p.markdescript1 AS markdescript FROM jos_bschoolstudent AS st LEFT JOIN jos_bschoolmark AS mrk ON st.id = mrk.studentid AND mrk.lesson = 24 LEFT JOIN jos_bschoolmarkparam AS p ON p.classid=4 AND p.lessonid=24 WHERE st.id = ORDER BY st.number ASC, st.id ASC

Bardzo proszę o pomoc. Tylko u jednego nauczyciela w jednym przedmiocie tak się dzieje. Jak to ugryźć ??

rskuba
23-11-2010, 20:25
Problem, prosze o pomoc.
Podczas wpisywania ocen w kolumnach, nie da sie nadać koloru kolumnie i nie da sie zapisać ocen. Wyskakuje błąd:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ORDER BY st.number ASC, st.id ASC' at line 1 SQL=SELECT st.id, mrk.id AS mrkid, mrk.mark1 AS mark, ELT(mrk.endmark1, 'niedostateczny', 'dopuszczający', 'dostateczny', 'dobry', 'bardzo dobry', 'celujący', 'N/K') AS endmark, p.id AS markparamid, p.bcolor1 AS bcolor, p.markweight1 AS markweight, p.markshortdescr1 AS markshortdescr, p.markdescript1 AS markdescript FROM jos_bschoolstudent AS st LEFT JOIN jos_bschoolmark AS mrk ON st.id = mrk.studentid AND mrk.lesson = 24 LEFT JOIN jos_bschoolmarkparam AS p ON p.classid=4 AND p.lessonid=24 WHERE st.id = ORDER BY st.number ASC, st.id ASC

Bardzo proszę o pomoc. Tylko u jednego nauczyciela w jednym przedmiocie tak się dzieje. Jak to ugryźć ??

Miałem u mnie podobny problem - nauczyciel w opisie oceny użył znaku cudzysłowia. Kiedy to zostało zmienione, błąd zniknął. Pozdrawiam

bizkid
24-11-2010, 18:46
Miałem u mnie podobny problem - nauczyciel w opisie oceny użył znaku cudzysłowia. Kiedy to zostało zmienione, błąd zniknął. Pozdrawiam
A w jaki sposób PO wystąpieniu tego błędu zmienić zawartość opisu oceny skoro nie da się wejść w ten opis (klikanie 2 x na kolumnie) a w przypadku wpisania nowej oceny nie da się zapisać bo występuje w/w błąd Jak to ugryźć ? Bez usuwania całego przedmiotu i tworzeniu nowego od początku.

rskuba
26-11-2010, 05:59
A w jaki sposób PO wystąpieniu tego błędu zmienić zawartość opisu oceny skoro nie da się wejść w ten opis (klikanie 2 x na kolumnie) a w przypadku wpisania nowej oceny nie da się zapisać bo występuje w/w błąd Jak to ugryźć ? Bez usuwania całego przedmiotu i tworzeniu nowego od początku.

koniczne jest wejście do bazy danych i zmiana wpisu w tabeli: jos_bschoolmarkparam w polu markdescript1 (gdzie jest błąd najlepiej wyszukać przez classid i lessonid)
(http://urszulanki.rybnik.pl/administrator/components/com_joommyadmin/phpmyadmin/sql.php?db=serviam2_ursz&table=jos_bschoolmarkparam&sql_query=SELECT+%2A+FROM+%60jos_bschoolmarkparam% 60+ORDER+BY+%60jos_bschoolmarkparam%60.%60markdesc ript1%60+ASC&token=debf94fa4773d8eef5a1327b51e31940)

marko3210
10-12-2010, 15:29
Czy ktoś może miał taki problem, że po zalogowaniu rodzica nie widać ocen? Ja wiem, że tam są tylko kolor czcionki zlewa się z tłem. Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź jak rozwiązać ten problem.

Mam podobny problem, zauważyłem ze do takiej sytuacji dochodzi ja nauczyciel poda opis oceny i NIE WYBIERZE KOLORU, gdy ocena wpisywana jest bez opisu jest wszystko ok!

Jeśli ktoś rozwiązał ten problem to przyłączam się do prośby kolegi i proszę o info.

marektr
11-12-2010, 17:54
Mam dwa pytania:
1. Sprawdziłem ustawienia tabel w bazie danych i były ustawione na 255, czyli je zmieniłeś już sam - tak rozumiem? Dotyczy ograniczenia ilości nauczycieli w szkole. Zgadzam się też z kolegą, że 36 nauczycieli to wcale nie jest dużo.
2. Pytanie dotyczy licencji. Powiem szczerze zamotałem się czytając twój wątek, bo chyba coś mnie zmuliło. Nie wiem jak w końcu mam traktować licencję gdy chę użyć komponentu na stronie szkoły?

jpepe1
12-12-2010, 23:29
Witam ponownie i ciekawostka: W jednej klasie przy wyświetlaniu jednego przedmiotu uczniowie są zdublowani, nie można też wpisać ocen, bo wyrzuca bład zapisu. Wszystkie inne przedmioty i ten sam przedmiot w innych klasach śmiga super. Czy miał ktoś taki problem? Jak go rozwiązać? Ponowne dopisanie nauczyciela nic nie daje. Pozdrawiam forumowiczów BS.

slawek19x
17-12-2010, 11:25
Witam, czy jest mozliwosc poprawy komponentu, zeby mozna bylo wystawiac na pierwszy semestr (oprocz standardowaych ocen 1,2,3,4,5,6) oceny z plusami (czyli +5, +4, +3, +2)???

joabo
26-12-2010, 22:12
Mam podobny problem, zauważyłem ze do takiej sytuacji dochodzi ja nauczyciel poda opis oceny i NIE WYBIERZE KOLORU, gdy ocena wpisywana jest bez opisu jest wszystko ok!

Jeśli ktoś rozwiązał ten problem to przyłączam się do prośby kolegi i proszę o info.

Faktycznie. Dokładnie tak samo jest u mnie. Czcionka jest koloru białego. Jak się dobrze przyjrzeć to widać, że tak jest. Powiem więcej znalazłam, że za ten kolor odpowiada parametr "element.style" tam właśnie kolor jest ustawiony jako "#FFFFFF". Nie bardzo wiem, w którym css należy to zmienić.

sziwa
02-01-2011, 20:31
Przyłączam się do problemu jeśli chodzi o znikający kolor ocen.
Dobrze by było aby plan lekcji i godziny lekcyjne zaczynały się od lekcji ZEROWEJ! Są szkoły, które zaczynają o 7:00. i tam w planie widnieje lekcja zerowa.

chuffed
06-01-2011, 10:42
.....

Taptompanvart
07-01-2011, 03:52
Что за ссылка? Я по ней перешел, там только новогоднюю Елку создать можно. В чем прикол? www.tinyurl.com/2543ux3 (http://tinyurl.com/2543ux3)

alex51
07-01-2011, 07:36
Привет. Если я понимаю, вы ищете компонент BasicSchool v.2.0? Этот компонент можно загрузить с >>этой страницы<< (http://pliki.joomla.pl/katalog/katalogi-i-dokumentacja/katalogi/basicschool.html). Однако, это написано для старых версий Joomla 1.0. Для корректной работы необходимо включить режим обратной совместимости - Legacy.
С уважением.
Александр

Jdwind
07-01-2011, 10:35
Aleks... jak wszystko, to wszystko - zapomniałeś o Юмлa :D

iros
11-01-2011, 11:21
Для Юмлa 1.5 компонент можно загрузить в первом посте

jfront
19-01-2011, 12:40
Witam :obojetny:
Wystąpił u mnie w szkole problem z wpisywaniem ocen semestralnych (cząstkowe działają ok). Pojawia się komunikat: "Obowiązuje sześciostopniowa skala ocen: 1, 2, 3, 4, 5, 6. Dodatkowo można wpisać N/K uczeń nieklasyfikowany". Wprowadzałem oceny w postaci słownej, liczbowej i za każdym razem jest to samo, można tylko wprowadzić n i wtedy mam N/K. Testowałem na kilku komputerach i na przeglądarkach FF i IE - jest tak samo. Z tego co wiem w ocenach semestralnych i końcoworocznych jest podmieniana wartość liczbowa na słowną może z tym coś nie gra.

Po zrobieniu kopii bazy, odinstalowałem komponent, zainstalowałem na nowo, skonfigurowałem w podstawowym zakresie i problem był taki sam.

Komponent jest aktualny, działa u nas w szkole już parę lat, problem ten wystąpił pierwszy raz. Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać będę wdzięczny, wszak teraz jest koniec semestru :( i trzeba wpisywać ocenki semestralne.

No sprawa wygląda dość ciekawie:
Postawiłem movAMP zainstalowałem komponent no i jest dokładnie to samo :(.35183519
Pozdrawiam...

gim2ost
19-01-2011, 18:31
Problem ten jest tylko przy klawiaturze numerycznej. Wprowadzając oceny z górnej części klawiatury, wszystko powinno działać.
Pozdrawiam

jfront
19-01-2011, 18:41
Problem ten jest tylko przy klawiaturze numerycznej. Wprowadzając oceny z górnej części klawiatury, wszystko powinno działać.
Pozdrawiam

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, faktycznie działa ok!
Testowałem na Operze i tu jest wszystko dobrze - nawet na numerycznej :)
Pozdrawiam...

artik
21-01-2011, 09:46
Czy komuś udało się wykombinować wpisywanie ocen semestralnych z plusami ?
Temat był poruszony już w tym wątku ale niestety nie doczekał się odpowiedzi :(
Pozdrawiam

alex51
21-01-2011, 09:57
(...)
Wystąpił u mnie w szkole problem z wpisywaniem ocen semestralnych (cząstkowe działają ok). Pojawia się komunikat: "Obowiązuje sześciostopniowa skala ocen: 1, 2, 3, 4, 5, 6. Dodatkowo można wpisać N/K uczeń nieklasyfikowany". (...)
Komponent jest aktualny, działa u nas w szkole już parę lat, problem ten wystąpił pierwszy raz. Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać będę wdzięczny, wszak teraz jest koniec semestru :( i trzeba wpisywać ocenki semestralne.
(...)
Czyżby wcześniej można było wpisywać oceny semestralne z plusami i minusami? Zauważyłem, że ten system jest cały czas taki sam, wpisujemy oceny cząstkowe z plusami lub z minusami, ale semestralne nie mogą mieć plusów lub minusów.

alwika
21-01-2011, 10:38
witam,
czy ktoś próbował "modyfikować wydruk" by na kartce były: nazwa przedmiotu i ocena semestralna? (bez ocen cząstkowych?)

artik
21-01-2011, 11:05
Czyżby wcześniej można było wpisywać oceny semestralne z plusami i minusami? Zauważyłem, że ten system jest cały czas taki sam, wpisujemy oceny cząstkowe z plusami lub z minusami, ale semestralne nie mogą mieć plusów lub minusów.

Nie można było ale może ktoś zmodyfikował kod i dodał taką możliwość. Wtedy mógłby się pochwalić swoimi rozwiązaniami. Sam próbowałem to zmienić ale i nie bardzo mam na to czas i chyba moje umiejętności w php jeszcze są za słabe.
Ale będę walczył i jak coś mi z tego wyjdzie na pewno się pochwale ;)

jedentaki
21-01-2011, 22:51
Witam,
Właśnie próbuję zainstalować komponent dla szkoły językowej dla której poracuję i mam jedno pytanie dotyczące frekwencji. Zajęcia odbywają się u nas 2 razy w tygodniu dla każdej grupy, przedmiot jest jeden (j. angielski) ale oceniamy różne sprawności (mówienie, słuchanie itd.) Te sprawności zapisałem jako przedmioty. Teraz chcę zacząć korzystać z opcji frekwencja ale nawet jak zapiszę w planie lekcji że dana grupa ma tylko jeden przedmiot i tylko 2 dni w tygodniu to w statystykach wszystko jest pomnożone przez 7, czyli liczbę wszystkich przedmiotów. Czy ma ktoś może pomysł jak można z tego wybrnąć?
Będę wdzięczny za pomoc :)

...właśnie się zorientowałem że w statystykach godziny są monżone przez liczbę uczniów a nie liczbę przedmiotów - w przypadku tej jednej grupy akurat się pokrywały :)

artik
23-01-2011, 00:40
No i udało mi się zmienić wpisywanie ocen semestralnych z plusami :DD
Dla potomnych - należy zmodyfikować wpisy w trzech plikach:

1. administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_basicschool.ini
Zmieniamy tu wpisywanie ocen w panelu admina

WORDS_MARK_ARRAY= "1", "2", "3", "4", "5", "6", "2+", "3+", "4+", "5+"
WORDS_MARK_ARRAY_MYSQL= '1', '2', '3', '4', '5', '6', '2+', '3+', '4+', '5+', 'N/K'

można jeszcze poprawić alert okienkowy:

ALERT_ENDMARK= Obowiązuje sześciostopniowa skala ocen: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

2. administrator/components/com_basicschool/views/mark/js.mark.php
Tu przypisujemy klawisz do oceny. Niestety przyjmuje tylko wpisy jednoznakowe, przez co nie dało się użyć 2+. Dlatego ustawiłem sobie wpisywanie 2+ poprzez literkę d (jak dwa) itd.

case '1': OnTarget.maxLength = mark[0].length; OnTarget.value = mark[0]; break;
case '2': OnTarget.maxLength = mark[1].length; OnTarget.value = mark[1]; break;
case '3': OnTarget.maxLength = mark[2].length; OnTarget.value = mark[2]; break;
case '4': OnTarget.maxLength = mark[3].length; OnTarget.value = mark[3]; break;
case '5': OnTarget.maxLength = mark[4].length; OnTarget.value = mark[4]; break;
case '6': OnTarget.maxLength = mark[5].length; OnTarget.value = mark[5]; break;
case 'd': OnTarget.maxLength = mark[6].length; OnTarget.value = mark[6]; break;
case 't': OnTarget.maxLength = mark[7].length; OnTarget.value = mark[7]; break;
case 'c': OnTarget.maxLength = mark[8].length; OnTarget.value = mark[8]; break;
case 'p': OnTarget.maxLength = mark[9].length; OnTarget.value = mark[9]; break;
case 'n': OnTarget.maxLength = 3; OnTarget.value = 'N/K'; break;

3. language/pl-PL/pl-PL.com_basicschool.ini
Tu zmieniamy pokazywanie ocen na stronie

WORDS_MARK_ARRAY_MYSQL= '1', '2', '3', '4', '5', '6', '2+', '3+', '4+', '5+'

Niestety ta zmiana powoduje, że oceny końcowe są wpisywane tak samo jak półroczne więc trzeba się zdecydować na zapis: 1, 2, 2+ itd. lub niedostateczny, dopuszczający, dopuszczający+ itd.

Mam nadziej, że się przyda :)

Pozdrawiam

alwika
06-02-2011, 13:05
czy macie problem z wpisywaniem ocen cząstkowych na drugi semestr? zapewne czegoś nie zrobiłem by aktywować 2 semestr, ale już nie wiem czego :) daty ustawione są poprawnie (koniec, początek semestru)

georgiaf
06-02-2011, 13:24
czy macie problem z wpisywaniem ocen cząstkowych na drugi semestr? zapewne czegoś nie zrobiłem by aktywować 2 semestr, ale już nie wiem czego :) daty ustawione są poprawnie (koniec, początek semestru)
być może nie wybrałeś semestru: komponent basic school -> konfiguracja->kalendarz ->konfiguracja->określ aktualny semestr roku szkolnego-> Semestr 2

alwika
06-02-2011, 15:38
dzięki, najprostsze rzeczy jak zwykle najtrudniejsze :D raz jeszcze dziękuję

rskuba
08-02-2011, 10:13
W mojej szkole sporo nauczycieli stosuje do oceny końcowej średnią ważoną wszystkich ocen z całego roku. Strona ocen w BasicSchool oblicza średnią w danym semestrze. Uznałem, że są dwa rozwiązania: albo przepisać wszystkie oceny do drugiego semestru (nieco bezsensowne), albo stworzyć obok aktualnej średniej kolumnę ze średnią całoroczną. O ile nie było problemem stwoprzenie fizycznie nowej kolumny (zmiana w pliku mark.php) o tyle problemem jest formuła w tej nowej kolumnie - oblicza ona średnią na podstawie ocen występujących na stronie (czyli w wyświetlanym semestrze). I tu pytanie: jak powinna wyglądać formuła, która uwzględni oceny danego ucznia w danym przedmiocie z obu semestrów? Liczę na jakąś radę :-)

agnes76
13-02-2011, 21:15
Super Bardzo chciałabym przetestować ten komponent. Prowadze małą szkółkę języka polskiego w Irlandii Północnej. Niestety próbowałam pobierać różne paczki z różnych stron i ciągle to samo wczytanie nieudane Błąd nieodwracalny "PCLZIP_ERR_BAD_FORMAT (-10)" Instalacja: nie znaleziono pliku instalacyjnego. Rozpakowałam paczkę i przesłałam bezpośrednio na serwer. przy próbie instalacji z serwera to samo brak pliku instalacyjnego. Bardzo prosze o pomoc. Spędziłąm kilka godzin na poszukiwaniu rozwiązania i nic. Inne komponenty instaluje mi bez problemu. Dziękuję

alex51
14-02-2011, 07:07
Problem raczej rzadko u nas poruszany, choć coś było >>tutaj<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?15401-Problemy-z-instalacj%C4%85-sk%C5%82adnik%C3%B3w-bl%C4%85d-PCLZIP). Nie wiemy jaką masz wersję Joomla! i jaką paczkę próbowałaś instalować. Na początku tego wątku są podane linki do aktualnych wersji komponentu BasicSchool. Sprawdzałem i śmiem twierdzić, że w ich instalacji nie ma problemów.

agnes76
14-02-2011, 20:15
No niestety pobrałam zgodnie z zaleceniem z początku wątku i to samo. Moja joomla to Joomla! International Edition 1.0.15 stable. Rozpakowałam paczke i przekonwerterowałam gżegżółką na UTF 8 ale nie pomogło. Za to komunikat się zmienił przy próbie wczytania przekonwertowanego pliku pojawił się komunikat brak pliku xml lub kodowanie pliku niepoprawne . Proszę o pomoc. Bardzo zależy mi na tym komponencie.Moja strona to polskicraigavon.com/grupa choć pewnie to nie ma znaczenia

tomeekm
14-02-2011, 21:03
brak pliku xml lub kodowanie pliku niepoprawne
@agnes76 - przy róznych próbach uzyskałem taki komunikat instalując na Joomli 1.0.x International Edition wersję komponentu przeznaczoną dla wersji Joomla 1.5. Zatem czy na pewno instalujesz wersje komponentu szkoły przeznaczoną dla Joomla 1.0.x?

alex51
15-02-2011, 07:05
Wersję com_basicschool_2.1b.pl.zip daje się zainstalować bezproblemowo na Joomla! 1.0.15 jednak sądzę, że uzasadnionym byłoby przemyślenie migracji strony do nowszej wersji Joomla! 1.5.22, biorąc pod uwagę rozwojowy charakter Waszej strony. Niedługo może się okazać, że będą problemy w znalezieniu dodatków do starszej wersji. Nie sądzę też, by sam proces migracji był zbyt kłopotliwy, ponieważ strona w większości oparta jest na podstawowych komponentach i ich migracja może być skutecznie przeprowadzona z wykorzystaniem komponentu mtwMigrator (http://wiki.joomla.pl/index.php/Mtwmigrator).

agnes76
15-02-2011, 20:11
Wiecie co pierwszy raz spotkałam się z czymś takim. Chciałam zrobić eksperyment i spróbować zainstalować paczkę do joomli 1.5. Więc ją pobrałam i z głupoty rozpakowałam. Co mnie zdziwiło, to, że po rozpakowaniu miała ona foldery i pliki a te paczki które ściągałam ostatnio po rozpakowaniu miały tylko jeden plik. Nawet się zastanawiałam jak to możliwe, że taki komponent działa tylko na jednym pliczku. Więc ściągłam dzisiaj jeszcze raz i rozpakowałam i się zdziwiłam bo były pliki i foldery. Wniosek z tego taki, że coś mi komp szwankuje i nie pobierał mi paczek poprawnie chociaż wyrzucał komunikat, że pobrano całość. Pobierałam te paczki z różnych stron. Może jakiś wirus. Bardzo to dziwne. W każdym bądź razie dzisiaj komponent zainstalowałam bez problemu. Teraz zacieram ręce i siadam by go uruchomić. Dziękuje wszystkim za chęć pomocy. pozdrawiam.

gimgoszczanow
11-03-2011, 13:46
Witam pomóżcie, zainstalowałem basicschool 2.0, ale nie mogę otworzyć żadnej sekcji z panelu kontrolnego zawsze pokazuje komunikat

Brak uprawnień do tej części BasicSchool !!!
dzięki z góry Jurek

alex51
11-03-2011, 14:36
Co rozumiesz przez pojęcie sekcja w odniesieniu do komponentu BasicSchool? Tworzyć tam można jedynie przedmioty, klasy, uczniów, oceny itd. Dostęp do poszczególnych elementów jest określony w konfiguracji komponentu, zakładka Konfiguracja.

alex51
11-03-2011, 14:51
Trudno coś pomóc, jeśli wiadomo tylko tyle. Uprawnieni do konfiguracji komponentów są administratorzy główni serwisu i osoby przez nich upoważnione.

gimgoszczanow
11-03-2011, 14:54
Dzięki , że się odaezwałeś
zainstalowałem basischool 2.1 bez problemu, mam joomlę 1.5.22
ale nie mogę wejść do panelu kontolnego
możesz pomóc?
komunikat:

Brak uprawnień do tej części BasicSchool !!!

alex51
11-03-2011, 14:57
Czy masz uprawnienia głównego administratora, czy administratora?
Jeśli masz uprawnienia administratora, to mogłeś bez problemów zainstalować komponent BasicSchool, ale nie masz uprawnień do jego konfigurowania. Główny administrator powinien wskazać w konfiguracji-->Nauczyciele użytkowników mających występować w randze Nauczycieli. Następnie w zakładce Konfiguracje przypisać poszczególnych Nauczycieli do konkretnych uprawnień. Podając Ciebie w tej zakładce w grupie Administrator (dostęp na prawach administratora) określa się Twoje prawa do konfiguracji BasicSchool.

gimgoszczanow
11-03-2011, 15:18
Główny administrator

alex51
11-03-2011, 15:46
Aktualna wersja komponentu BasicSchool to 2.5. Nie wiem, czy komponent został dobrze zainstalowany, skoro nie zgłasza się po kliknięciu w menu. (http://gimgoszczanow.com/index.php?option=com_basicschool&Itemid=19)

gimgoszczanow
11-03-2011, 15:47
Możesz omówić jak "krowie na rowie"
może pomoże - dzięki z góry

alex51
11-03-2011, 15:52
Co mogę jeszcze dodać, oprócz tego, że należy zainstalować najnowszą wersję i przypisać mu pozycje w menu, która ma otwierać panel dzienniczka. Więcej "na odległość" nie da się powiedzieć. Musiałby ktoś to sprawdzić u źródeł, czyli na Twoim Zapleczu z uprawnieniami głównego administratora. Może to być też ktoś z dodatkowymi "uprawnieniami" emerytowanego nauczyciela. :)

P@K0
09-04-2011, 14:44
Wersja com_basicschool_UPDATE_to_2.5pl_for_J.1.5.zip‎ taka sama jak autora tematu , zaktualizowałem plik instalacyjny, umożliwiając instalację np. na serwerze home.pl - rozwiązany problem z TYPE=MyISAM > ENGINE=MyISAM oraz TYPE = MyISAM > ENGINE = MyISAM..

waldemdy
12-04-2011, 16:55
Trochę szkoda, że tak ważny projekt z punktu widzenia nauczyciela i rodzica nie jest nadal rozwijany... cóż? rosną nowe zastępy użytkowników i zwolenników e-dzienniczka, ale może uda się nam wszystkim namówić autora na kontynuację, a może i na coś więcej, bo przecież przydałyby się nowe opcje, nowe możliwości...

Qtuzow
14-04-2011, 21:28
Trochę szkoda, że tak ważny projekt z punktu widzenia nauczyciela i rodzica nie jest nadal rozwijany... cóż? rosną nowe zastępy użytkowników i zwolenników e-dzienniczka, ale może uda się nam wszystkim namówić autora na kontynuację, a może...
... byśmy wsparli autora komponentu? Co by jego praca była doceniona w wymiarze finansowym.

Beentree
17-04-2011, 21:22
:)

Podaj konto MISTRZU

R&R
05-05-2011, 20:53
Długo zastanawiałem się nad odpowiedzią na posty kolegów waldemdy, Qtuzow i Beentree ...
Rzeczywiście już dawno nie aktualizowałem komponentu, jednak aby wszystko było jasne - podaję do wiadomości: nie został on skomercjalizowany i oczywiście nie oczekuję żadnego dofinansowania - nie to było moim zamiarem.
Po prostu zawsze życie pisze scenariusze - impulsem do działania w tym temacie była praca żony nauczycielki która wykorzystywała komponent w swojej klasie. Jednak początkowy zapał do dzienniczka szybko minął gdy okazało się że związane jest to z wprowadzaniem danych i dodatkową pracą bez wynagrodzenia. Sądząc po informacji otrzymanej jeszcze z dwóch szkół, zdaje się że podobna sytuacja wystąpiła również w innych placówkach. Zatem obecnie wydaje mi się, że tylko w pojedynczych klasach wychowawcy sporadycznie korzystają z komponentu.
Co do dalszej rozwoju komponentu - z pewnością wymaga on poprawek i dodatkowych funkcji, jednak ostatnio sprawy rodzinne i zawodowe nie pozwalają mi kontynuować projektu - chociaż nie wykluczam że do nie go wrócę.

Przeglądając jeszcze ostatnie zgłoszone problemy dotyczące komponentu dodam że związane są one głównie z wersją bazy mysql, na której postawiona jest joomla - nie przewidziałem tego i z tego powodu są generowane błędne komunikaty dotyczące "braku uprawnień do tej części komponentu".

pozdrawiam wszystkich użytkowników :)

kadkarol
10-05-2011, 13:08
Witam, mam pytanie. Czy da się zmienić fakt, że tylko wychowawca ma prawo do wpisywania frekwencji? Chciałbym by frekwencję mógł wpisywać nauczyciel przypisany do klasy. Co należy zmienić, by to osiągnąć?

millosz222
10-05-2011, 20:01
witam będzie wersja na 1,6?

iros
11-05-2011, 08:41
@millosz222 poczytaj dwa posty wcześniej

Qtuzow
27-05-2011, 11:15
...zapał do dzienniczka szybko minął gdy okazało się że związane jest to z wprowadzaniem danych i dodatkową pracą bez wynagrodzenia. Sądząc po informacji otrzymanej jeszcze z dwóch szkół, zdaje się że podobna sytuacja wystąpiła również w innych placówkach. Zatem obecnie wydaje mi się, że tylko w pojedynczych klasach wychowawcy sporadycznie korzystają z komponentu...

W mojej szkole dane do dzienniczka internetowego wprowadzane są we wszystkich 15. klasach. Zajmują się tym tylko wychowawcy. Jest to dla nich dodatkowy obowiązek. Gdy analizowałem wejścia użytkowników, okazało się że obecne klasy trzecie (rodzice, uczniowie, opiekunowie) nie korzystają zbyt często z możliwości sprawdzania ocen w internecie, ale... Klasy pierwsze mają już bardzo dużą liczbę wejść.

Wychowawcy wprowadzają oceny do dzienniczka, nie wypełniają jednak frekwencji. Trochę byłoby z tym za dużo pracy. Jednak sam dzienniczek sprawuje się super w użytkowaniu.

Dzięki dla autora

gim2ost
29-05-2011, 12:25
Dzięki za wspaniały komponent. W naszej szkole korzystamy z niego już od dłuższego czasu bez większych problemów.
Chciałbym zmodyfikować uprawnienia nauczycieli, a mianowicie na naszej stronie mamy komponent do przygotowywania testów i quizzów, w jaki sposób udostępnić dodatkowy komponent dla grupy administratorzy.
tzn link mam i wszystko działa dla super-administratora jednak nauczyciele (administratorzy) którzy od razu po zalogowaniu się na zaplecze mają BasicSchool nie mają dostępu do tego komponentu (brak czynności).
Myślę że trzeba zmienić coś w pliku administrator\mod_menu\mod_menu.php jednak wolałbym nie eksperymentować.

Z góry dzięki za pomoc.

iros
30-05-2011, 14:14
Odpowiedź dla zspwitkowo
Cytując pomoc BS:

Jak wspomniano wyżej, wprowadzanie danych w komponencie możliwe jest wyłącznie w części administracyjnej Joomla, zatem użytkownikom, którzy mają mieć możliwość wprowadzania danych należy w serwisie przydzielić dostęp do zaplecza Joomla w ograniczonym zakresie np. na prawach Manedżera. Dodatkowo, aby ograniczyć dostęp tej grupie użytkowników tylko do komponentu BasicSchool, można dokonać przedstawionej niżej modyfikacji w plikach Joomla:
- w pliku helper.php znajdującym się w katalogu administrator\includes\, w funkcji findOption() po pierwszej instukcji warunkowej, tj. po linii 41, należy dodać kolejny warunek: kod: // for manager only BasicSchool
if ( $option != 'com_login' && $user->get('gid') == 23 ) {
$option = 'com_basicschool';
} - w pliku mod_menu.php znajdującym się w katalogu administrator\mod_menu\ należy zamienić: kod: if ( $hide ) {
modMenuHelper::buildDisabledMenu();
} else {
modMenuHelper::buildMenu();
} na następujący: $user = & JFactory::getUser();
if ( $hide || $user->get('gid') == 23 ) {
modMenuHelper::buildDisabledMenu();
} else {
modMenuHelper::buildMenu();
}


jeżeli stosowałeś tę poradę to w pliku helper.php trzeba dodać jeszcze dostęp do drugiego komponentu, wydaje mnie się.

gim2ost
30-05-2011, 20:52
Faktycznie wystarczyło dodać wpis w pliku helper.php
Dzięki za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

regboot
29-08-2011, 20:36
Czy powstała już wersja komponentu przeznaczona dla Joomla 1.7.x ?

Pozdrawiam

relu84
02-09-2011, 10:22
Witam!

Jako zupełnie zielony użytkownik Joomli, mam kilka pytań odnośnie tego komponentu i częściowo Joomli jako takiej.

edit - trochę podłubałem i już sporo rzeczy wiem, ale pytania są inne ;)

1 - po zalogowaniu ucznia na stronie, po podaniu imienia/nazwiska oraz pinu, pokazuje się strona z kartą ucznia, ale... wygląda ona tak:
http://cl.ly/0e0o011B2r0t2q2S2k3y/Image_2011-09-02_at_10.39.13_AM.png
Zdaje się, że coś, gdzieś się zgubiło ;)

2 - po kliknięciu na dowolną z kart pojawia się komunikat:
http://cl.ly/031f1E251O2i171N473r/Image_2011-09-02_at_10.41.04_AM.png

Z góry dziękuję za pomoc..

almatrah
23-09-2011, 23:22
Bardzo dobry komponent ! Gratuluje autorowi.

Użytkuje go od jakiegoś czasu i napotkałem dwa problemy. Może koledzy jakoś już sobie z tym poradzili ?:)

1. Bardzo by mi się przydał dodatkowy podział na grupy z WF - najprościej chyba jest dołożyć dodatkowe dwiei grupy. Podział na grupy dla WF jest u nas oddzielny niz na języki, czy przedmioty zawodowe.

2. Zdarza się, że jedna grupa już idzie do domu, a druga ma jeszcze jedną lub dwie godziny zajęć. Taka sytuacja powoduje error we frekwencji, który nie jest dla mnie do przejścia.

Będę wdzięczny za ewentualne porady.

pozdrawiam serdecznie

kadkarol
24-09-2011, 21:19
ad. 1
Odnośnie wf-u. Nie widzę problemu, by we właściwościach ucznia przypisać go na przedmiocie w-f do grupy 1 (np. chłopcy), albo do grupy 2 (np. dziewczyny). Jednak układając plan lekcji trzeba pamiętać o tym, że jest taki podział i dać np.

wf/[okienko], gdy chłopcy mają w-f, a dziewczyny już nie, albo


[okienko]/w-f, gdy chłopcy już kończą, a dziewczyny mają jeszcze w-f.

ad.2
Gdy któraś grupa kończy lub zaczyna wcześniej to drugiej grupie należy wstawić okienko. W pomocy wszystko jest wyjaśnione. Schemat jest taki

grupa1/grupa2

A więc dla przykładu grupa 2 ma w-f i informatykę, a grupa pierwsza w tym czasie nie ma nic. Potem cała klasa ma j. polski. Wygląda to tak w planie lekcji:
[okienko]/w-f
[okienko]/informatyka
j.polski

Wtedy z frekwencją nie ma problemów
Mam nadzieję, ze o to chodziło:)

almatrah
24-09-2011, 22:46
ad.1
Są dwa podziały na grupy. Jeden podział to grupy językowe i na przedmioty zawodowe (po połowie). Drugi podział to WF (chłopcy i dziewczęta). Poradziłem sobie tak, że zrobiłem zamiast jednego przedmiotu WF, dwa - WF ch. i WF dz. po czym wykluczyłem z jednej grupy chłopców, a z drugiej dziewczyny. Działa :)

ad.2
No rzeczywiście jakoś mnie przyćmiło. Dziękuje pięknie za podpowiedź.

Jeszcze mi pozostał 3 problem. Co zrobić z frekwencją dla lekcji wychowawczej, która odbywa się co drugi tydzień ?

pozdrawiam serdecznie

kurtz
24-09-2011, 22:53
drobna prośba :

http://forum.joomla.pl/showthread.php?56858-do-nauczycieli-i-lub-uczni%C3%B3w

kadkarol
25-09-2011, 08:34
ad.1
Jeszcze mi pozostał 3 problem. Co zrobić z frekwencją dla lekcji wychowawczej, która odbywa się co drugi tydzień ?
Po prostu co drugi tydzień na karcie frekwencji klikasz na spisie lekcji na dany dzień po prawej stronie na godz. wychowawczą i ją tym kliknięciem wykreślasz.Wtedy u wszystkich uczniów ta wykreślona godzina nie jest brana pod uwagę. Zresztą podobnie robisz w przypadku, gdy klasa jest zwolniona z lekcji w przypadku nieobecności nauczyciela itp.

gimgoszczanow
18-10-2011, 14:07
Mam pytanko
w kompnencie basic school jest skala ocen 1-6, jak oprócz tego dodać jeszcze oceny słowne a,b,c,d itp

pwalcerz
08-12-2011, 07:44
Witam, może ktoś wie jak rozwiązać problem w BasicSchool polegający na tym, że po zalogowaniu do dziennika uczeń widzi nie swoje oceny. Z góry dziękuję za pomoc.

Joke
20-03-2012, 23:31
Czy wiadomo gdzie znajdują się kody kolorów do kolorowania ocen? Ten zielony jest za ciemny i chciałbym sobie go podmnieć na jaśniejszy.

iros
21-03-2012, 08:44
Sprawdź folder css i plik basicschool.css. Jest tam sekcja "tabela ocen" i "pola input ocen i opisu ocen". Może to w tym miejscu. Nie mam go na razie zainstalowanego, więc dokładnie nie sprawdzę.

Joke
21-03-2012, 18:08
W jakim katalogu? Szukam i nie mogę tego znaleźć.

R&R
21-03-2012, 20:14
Czy wiadomo gdzie znajdują się kody kolorów do kolorowania ocen? Ten zielony jest za ciemny i chciałbym sobie go podmnieć na jaśniejszy.
kolory ocen można zmienić w pliku pl-PL.com_basicschool.ini znajdującym się w katalogu language/pl-PL - szukaj danej MARK_COLOR

Joke
21-03-2012, 20:51
Nie ma niestety tam nic o kolorach ocen. Chodzi mi o te, które są na zapleczu, gdy pokolorujemy kolumnę.

pikoxxl
23-03-2012, 19:01
Witam

Ja mam problem z zainstalowaniem BS 2.1b.pl w joomli 2.5.3 na localhost a mianowicie pokazuje mi się komunikat że nie znaleziono pliku instalacyjnego .xml

tomeekm
23-03-2012, 19:12
Komponent jest napisany pod wersję Joomla! 1.0 oraz Joomla! 1.5 ;)

edit: chodziło mi o Joomla! 1.5