PDA

Zobacz pełną wersję : rozmiar czcionki w nawigacji między artykułami



barnaby
11-02-2008, 13:09
Witam,
Tworzę portal na templetce rhuk_solaire. Udało mi się wszystko z grubsza dopasować do potrzeb, ale nie mogę sobie poradzić z wielkością czcionki w nawigacji między artykułami. W FF, Operze i IE7 jest OK ale w IE6 czcionka przeogromna. Adres strony http://www.cyberbaba.pl. Czy ktoś wie jak to naprawić?

inkos
11-02-2008, 13:41
Witam,
Tworzę portal na templetce rhuk_solaire. Udało mi się wszystko z grubsza dopasować do potrzeb, ale nie mogę sobie poradzić z wielkością czcionki w nawigacji między artykułami. W FF, Operze i IE7 jest OK ale w IE6 czcionka przeogromna. Adres strony http://www.cyberbaba.pl. Czy ktoś wie jak to naprawić?
Było już na forum wielokrotnie. Klasa "pagenav" lub podobna.. Sprawdź żródło strony jakie masz w przeglądarce i jaka klasa CSS odpowiedzialna jest za formatowanie tego elementu. Jak jej nie ma to ją stwórz i po problemie.

barnaby
11-02-2008, 16:24
Przepraszam, szukałam ale widocznie musiałam przeoczyć ten wątek.
Jest klasa "pagenav" ale problem w tym, że nie reaguje na zmiany. Zresztą deklaracja dla tej klasy w moim css jest dokładnie taka sama jak dla "back_button"(?) Usunięcie wszystkiego i napisanie nowej deklaracji też nic nie daje. Stąd moje pytanie.

inkos
11-02-2008, 16:38
Jest klasa "pagenav" ale problem w tym, że nie reaguje na zmiany.
Wcześniej pisałem o klasie "pagenav" albo podobnej. :)

Wystarczyło spojrzeć do źródła strony w przeglądrace a zobaczyłabyś co opisuje zwrot "następny artykuł" czyli "podobna" do tej którą wymieniłem czyli o nazwie "pagenav_next" a której to nie ma w Twoim CSS.

Podobna do niej jest tez o ile dobrze pamietam "pagenav_prev" która też się może przydac do okreslenia wygladu tekstu "poprzedni artykuł". Ale to musisz sprawdzić w źródle strony.;)

barnaby
11-02-2008, 16:53
Wcześniej pisałem o klasie "pagenav" albo podobnej. :)

Wystarczyło spojrzeć do źródła strony w przeglądrace a zobaczyłabyś co opisuje zwrot "następny artykuł" czyli "podobna" do tej którą wymieniłem czyli o nazwie "pagenav_next" a której to nie ma w Twoim CSS.

Podobna do niej jest tez o ile dobrze pamietam "pagenav_prev" która też się może przydac do okreslenia wygladu tekstu "poprzedni artykuł". Ale to musisz sprawdzić w źródle strony.;)

Dzięki Inkos, bardzo mi pomogłeś. Jest "pagenavbar", który reaguje na dopisanie deklaracji dot. czcionki. Ślepnę chyba z wiekiem, bo tyle patrzyłam i nie widziałam tej klasy.