PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne działanie J! Wywalanie błedów



idek
13-02-2008, 00:39
Hej! Muszę się Wam pożalić, bo już nie mogę..
Jeden z moich Klientów jakiś czas temu dał mi dane do serwera, gdzie miałem mu wdrożyć Joomla!, skonfigurować i dorobić jakieś grafiki, czyli cos w stylu standardowego zlecenia..

Właściwie nie pamiętam jak przebiegła instalacja, ale chyba nie było większych problemów. Natomiast administracja jest koszmarna.

Przykład 1.
Wpisuję artykuł, klikam zapisz. Wywala rzekomy błąd:

The page cannot be displayed

Explanation: There is a problem with the page you are trying to reach and it cannot be displayed. Try the following:

Refresh page: Search for the page again by clicking the Refresh button. The timeout may have occurred due to Internet congestion.
Check spelling: Check that you typed the Web page address correctly. The address may have been mistyped.
Access from a link: If there is a link to the page you are looking for, try accessing the page from that link. Technical Information (for support personnel)

Error Code: 500 Internal Server Error. The request was rejected by the HTTP filter. Contact your ISA Server administrator. (12217)
Jednak w linku widać, że zmiany zostały zapisane pomyślnie. I tak faktycznie jest, bo dodałem już w ten sposób koło 200 artykułów.

Przykład 2.
Dostęp do serwera został mi ograniczony, bo znajdują się tam inne strony.. Więc pomyślałem, że wgram JoomlaXplorer'a.
Działa, ale nie do końca - przykładowo:
- unikalne pliki (których nie ma jeszcze na serwerze) mogę wgrać;
- nie mogę usuwać
- nie mogę zmieniać nazw
- nie mogę przenosić plików
- nie mogę zmieniać CHMODów

W związku z czym nie mam żadnej możliwości edycji templaty, a własnie muszę to zrobić, więc poproszę jutro o dostęp FTP, dlatego zakałdam ten temat, może da się to jakoś "naprawić".

Nie wiem co to za serwer, więc nie powiem, wersja Joomla: Joomla! 1.0.12 Stable (jak będę miał dostęp postaram się o aktualizacje na .13, bo nawet nie zauważyłem, że to jest 12 :P )

kurtz
13-02-2008, 00:46
[...]

inkos
13-02-2008, 00:57
Hej! Muszę się Wam pożalić, bo już nie mogę..
Jak już będziesz wiedział co to jest za serwer to napisz na forum jego konfiguracje. Teraz to możesz nam podać tylko linka do tej strony. :)

To co piszesz to raczej problemy z hostingiem a nie z Joomla. Co prawda to jest J! 1.0.12 ale raczej to nie to powinno być problemem.

Proponuję szybki kontakt z administratorem. Podeślij mu to co tutaj napisałeś - powinien wiedzieć jak zareagować. A jeśli nie zareaguje to zareaguj ty i przekonaj klienta do zmiany dostawcy. Jakiego? - na temat kilku propozycji jest wątek na forum. :)

lukaszz
22-12-2008, 21:55
Borykam się z podobnym problemem. Od razu zaznaczam, że dopiero poznaję Joomlę : )

Mam wersję 1.0.15 na strefie.pl, PHP w wersji 4.2. Wcześniej przy wersji 5 działało poprawnie, jednak musiałem przejść do niższej wersji ze względu na inne strony na serwerze. I tak po wciśnięciu "zapisz" bądź "zastosuj" przy edycji jakiegoś artykułu czy modułu pojawia się błąd Internal Server Error, ale zmiany się zapisują.

Czy istnieje możliwość poradzenia sobie z tym problemem poprzez wprowadzenie jakiejś konkretnej komendy do .htaccess? W czym w ogóle może być przyczyna? :confused:

pozdrawiam

lukaszz
09-01-2009, 08:16
ponawiam pytanie. Zależy mi na rozwiązaniu tego problemu, a myślę, że ktoś z Was mógł się już spotkać z podobnym błędem i zna odpowiedź.