PDA

Zobacz pełną wersję : automatyczne rozpoznawanie wrsji jezykowej



aklisiewicz
13-02-2008, 00:57
Chicalbym aby po przelaczeniu jezyka np. POLSKI / ANGIELSKI WebBrowser automatycznie prselaczal sie na wybrany jezyk. Obecnie kiedy zmienie jezyk z angielskiego na polski trzeba zmienic kodowanie na Windows-ISO recznie (przynajmniej nie dziala to w Firefox'ie).

Arthur

PeFik
13-02-2008, 12:03
Przyznaje ze smutkiem, że czytałem posta 2 razy i nie rozumiem.

Masz Joomla! - tak, jaką wersję ?
Masz szablon - tak, czy ma on ustawione kodowanie na sztywno - czy dynamicznie?

a ten web browser to przeglądarka czy jak - angielski znam , ale to forum polsko języczne. A jaki komponent używasz do wielojęzyczności ? JoomlFish 1.8 ???

Same zagadki...

p.s.
Widzę że kolega w USA od 15 lat przebywa.. wobec tego zachęcam do forum angielskojęzycznego, po drugie literatura w tym języku bogata.

aklisiewicz
14-02-2008, 20:51
ok, postaram sie wyjasnic jeszcze raz.
Zainstalowalem v.1.013 w wersji angielskiej
Wszystko co potrzebuje to przetlumaczone komponenty i moduly na j. polski tak aby przez klikniecie na wybor jezyka na str. glownej mozna bylo sie w locie przelaczac na wybrany jezyk (angielski/polski/niemiecki)

Po zainstalowaniu Joomla doinstalowalem polskie tlumaczenie oraz JomFixh. Od tego momentu zaczely sie klopoty ...

Poniewaz na codzien posluguje sie jezykiem angielskim, nie zalezy mi na tlumaczeniach czesci administracyjnej, jedynie tego co widac na stronie.

Arthur

inkos
14-02-2008, 21:17
Wszystko co potrzebuje to przetlumaczone komponenty i moduly na j. polski tak aby przez klikniecie na wybor jezyka na str. glownej mozna bylo sie w locie przelaczac na wybrany jezyk (angielski/polski/niemiecki)
Jakie to moduły i w jakich pozycjach na stronie mają być umieszczone tzn. np.według wzoru moduł o nazwie "kontakt" w pozycji "user99" tylko: w języku polskim itp.

A co chcesz zrobić z komponentami? Napisz listę komponentów które chcesz aby przełączały się między tymi trzema językami. Chcesz aby zmieniał się w nich plik językowy czy coś więcej?

Załącz do posta Twój plik index.php z szablonu jakiego używasz.

Podaj też link do swojej strony www.

aklisiewicz
15-02-2008, 03:28
na poczatek wszystko co jest w standartowej instalacji JOOMLA tak aby bylo dwujezycznie, oraz mozliwosc przelaczania jezyka (nie jestem pewien czy do tego wysraczy JomFish czy jeszcze jakis inny komponent). Rowniez zalezy mi na tym aby Browser uzytkownika przelaczal sie automatycznie do wlasiych czcionek (ba na razie np. uzywajac Firefox) musze recznie za kazdym razem wybierac CentralEuropean-ISO)

inkos
15-02-2008, 14:10
na poczatek wszystko co jest w standartowej instalacji JOOMLA tak aby bylo dwujezycznie, oraz mozliwosc przelaczania jezyka (nie jestem pewien czy do tego wysraczy JomFish czy jeszcze jakis inny komponent).
Poczytaj więcej informacji na temat samego komponentu www.joomfish.net (http://www.joomfish.net). Do przełączania języków jest potrzebny moduł dostępny też na tej stronie (http://www.joomfish.net/downloads/). Jest na niej też user guide który powinien rozwiać niektóre z Twoich wątpliwości.

Rowniez zalezy mi na tym aby Browser uzytkownika przelaczal sie automatycznie do wlasiych czcionek (ba na razie np. uzywajac Firefox) musze recznie za kazdym razem wybierac CentralEuropean-ISO)
A czy szablon który używasz ma ustawione kodowanie na sztywno - czy też zmienia go dynamicznie? Załącz tutaj plik index.php Twojego szablonu oraz podaj adres swojej strony www.

kurtz
15-02-2008, 15:44
[...]