PDA

Zobacz pełną wersję : Loginy użytkowników



jacek
01-04-2006, 23:20
Przeniosłem ze starej bazy danych hasła i loginy użytkowników. Wpisałem je do tabeli jos_users. W tej chwili gdy w panelu administracyjnym Joomla, klikam na edycje użytkownika, wyświetla się login "rajdy" pomimo, że w tabelach bazy login jest zapisany inaczej ... spróbowałem się również zalogować z głównej strony jako zwykły user -> login i hasło były zgodne z wartościami tabeli, gdy kliknąłem na "twoje konto" -> pajawiał się inny login, oraz inna ilość liter w haśle.

Czy ktoś może powiedzieć mi jak naprawić to aby dane z tabel danych oraz dane na stronie w "administratorze" czy "twoim koncie" były takie same?

zwiastun
01-04-2006, 23:23
tabelek jest trzy do przeniesienia, a nie jedna!

jacek
01-04-2006, 23:33
Czy możesz mi powiedzieć, o których zapomniałem ?

zwiastun
02-04-2006, 02:47
jos_core_acl_aro
jos__core_acl_groups_aro_map

jacek
02-04-2006, 14:39
Okazało się, że nie zapomniałem o tych tabelach ... i dalej jest nierozwiązany problem :(

W tabeli jos_users w kolumnie username jest wartość np. Jacek a gdy zaloguje się od strony frontowej i kliknę na "Twoje konto" (edycja danych) ... najpierw wyświetla się login prawidłowy -> "Jacek", a po chwili - na moich oczach - zmienia się ten login na "rajdy" ... :(

[edit]

Jeszcze dodam, że jeśli chce się zarejestrować nowy użytkownik, wyświetla się formularz rejestracyjny z wpełnionymi już polami [Login]:rajdy oraz [Hasło]: xxxxx

Rybik
02-04-2006, 21:44
a jak przenosiles tabele ? moze przy przy przenosinach cos nie tak (standard kodowania znakow) ?

nexus246
02-04-2006, 21:54
Albo przy eksporcie SQL nie zaznaczyłeś wartości Autoincrement żeby też eksportować.

jacek
02-04-2006, 21:56
Generalnie zrobiłem to najprostszą metodą
CTR+C i CTR+V ->
Przenosiłem tylko Loginy, Hasła, e-maile użytkowników.

Tzn, miałem otwarte dwa PhpMyAdmin no i z jednej tabelki do drugiej ...

Rybik
02-04-2006, 22:10
Bardzo powazny blad, brak ustawien typu komorek tabel stad Joomla sie gubi i jakies zle dane bierze, kazde przenosiny bazy danych realizuje sie przez zrzut do pliku czesci tabeli.
- wybierz baze danych z lewego menu
- wybierz export z zakladek gornego menu
- zaznacz interesujace Cie tabele w okienku (przytrzymaj ctrl dla wielu tabel)
- wybierz "zapisz jako plik w dolnej czesci glownej kolumny
- podaj nazwe i lokacje na dysku
W ten sposob masz czesc bazy w pliku. Teraz w nowej bazie wybierz SQL z zakladek gornego menu (tam gdzie byl export) i powinienes na dole znalezc opcje wczytania zapytania sql z pliku, wybierz plik i jazda.

Uwagi:
- pamietaj zeby obie bazy mialy jednakowa strone kodowa albo przy "wklejaniu" zaznacz jak sa kodowane znaki w tym co wyeksportowales
- plik ktory uzyskasz zawiera juz gotowe zapytanie (->polecenie) SQL ktore utworzy odp tabele wraz z parametrami wiec nie trzeba nic wiecej robic, tyle, ze wypadaloby te tabelki usunac przed wklejaniem (zrobic miejsce na te nowe)

jacek
02-04-2006, 22:13
hmm, ale nie mogę tak zrobić :/

Ponieważ dane przenosiłem nie z Joomla tylko z 4images Gallery
Szyfrowanie haseł jest takie samo.

Rybik
02-04-2006, 22:21
nie bardzo rozumiem czemu nie mozna tak ?
- moze takie obejscie: jezeli to nie za duzo klikania to tworz userow z panelu Joomla a hasla przenos miedzy bazami, wtedy masz pewnosc ze userzy beda poprawni.

jacek
02-04-2006, 22:27
Chyba zabrałem się do tłumaczenia od "dupy strony" ... na samym początku zainstalowałem Joomla, i pozakładałem w menu admina konta użytkownikom nadając wszystkim takie samo hasło "start". Zalogowałem się do phpMyadminów i poprzenosiłem hasła (a raczej te klucze) co były wpisane w polu password.

Rybik
02-04-2006, 22:46
Jezeli nowa baza nie ma userow jeszcze (nowych - ktorzy nie wystepuja w starej) to naprawde lepiej usunac te 3 tabele i zaimportowac stare. Tym bardziej ze struktura Ci sie chyba sypie skoro takie jaja sie dzieja.

Przenoszenie hasla powinno dzialac bo ono zawsze bylo hashowane ale stalym kodem tzn zakodowane haslo np 'start' w kazdej Joomli wyglada tak samo - no chyba ze to sie zmienilo wtedy lipa i nic nie zrobisz.