PDA

Zobacz pełną wersję : blad po probie zmiany jezyka w panelu 1.0.13



someone_23
14-02-2008, 14:13
Witam, przed chwila probowalem zmienic jezyk panelu admina z angielskiego na poslki w ustawieniach globalnych wybralem admin_polish i wystapil taki blad:
Fatal error: Cannot redeclare class adminLanguage in /home/zaklady/domains/zaklady24.com.pl/public_html/language/admin_english.php on line 39

39 linia: class adminLanguage {

dlaczego w ogole odnosi do tego pliku jak wybralem przeciez polish? jak to naprawic?

inkos
14-02-2008, 14:30
dlaczego w ogole odnosi do tego pliku jak wybralem przeciez polish? jak to naprawic?

Jaka paczka Joomla? Skąd pobrana.

someone_23
14-02-2008, 14:38
tzn nie jest to cala instalacja tylko aktualizowalem joomle 1.0.12 pl do 1.0.13 i sa problemy, podczas logowania nie bylo nawet napisu na buttonie i nalezalo jeszcze przed tym usunac klamre albo ja dolpisac (cos w tym stylu) w kodzie jednego z plikow - czesto spotykany problem.

inkos
14-02-2008, 14:43
tzn nie jest to cala instalacja tylko aktualizowalem joomle 1.0.12 pl do 1.0.13 i sa problemy,
Chyba nie do końca rozumiem. Dokonałeś aktualizacji wersji 1.0.12 pl paczką zawierającą Joomlę 1.0.13 ale nie w wersji pl?

albo ja dolpisac (cos w tym stylu) w kodzie jednego z plikow - czesto spotykany problem.
Można jaśniej. ;)

someone_23
14-02-2008, 17:03
sorry ale spieszylo mi sie troche musialem pojechac do serwisu na moment, wiec, joomle 1.0.12 Admin PL aktualizowalem paczka "Joomla_1.0.12_to_1.0.13-Stable-Patch_Package.zip", pozniej wgralem pliki z "lang_xml_J!_1.0.13-pl" i "lang_Joomla_1.0.13"

a z tym problemem to juz nie pamietam co to bylo, musialem w jakims pliku po prostu dokonczyc kod php klamra, bo wywalalo ze brakuje wlasnie takiego znacznika i wpisujac ten "fatal error" w google znalazlem temat na forum, ale juz go nie moge odnalezc.
Teraz pozostal ten problem z logowaniem:
http://zaklady24.com.pl/administrator/ nie ma napisu na buttonie, a tak to w panelu nie bylo problemow do dzis gdy chcialem zmienic jezyk, teraz po probie zalogowania wywala blad ktory podalem wczesniej, probowalem podmienic nazwy admin_english z admin_polish to przynioslo tylko taki rezultat ze sie zalogowalem ale nigdzie nie moglem wejsc ;p

inkos
14-02-2008, 17:16
EDIT:
Zmieniłeś posta w trakcie kiedy ja pisałem swojego więc napisze od początku.
Polecam na początek ponowną aktualizację plików języka polskiego.
I jedyna moja podpowiedź: Możesz spróbować ponownie przeprowadzić upgrade swojej strony z tej samej paczki (aby pliki wgrały się poprawnie) albo wykorzystać do upgrade wersję Joomla 1.0.13 JIE (Joomla International Edition). Niestety w chwili obecnej nie jestem w stanie zagwarantować Ci sukcesu tej operacji.

someone_23
14-02-2008, 17:26
zrobilem czary mary i dziala ;], zmienilem nazwe english.php na admin_english, dzieki temu zalogowalem sie do panelu, tylko polskich znakow nie bylo, w globalnych ustawilem na samo "polish" (jest jeszcze "admin_polish") i dalem save, po tym oczywiscie byl blad w index2, ale zamienilem nazwy z powrotem i admin przywrocony, ale nadal jezyk angielski jest.

someone_23
14-02-2008, 17:57
poradzilem sobie, wrzucilem oryginalne pliki admin_english i admin_polish (z 1.0.12 admin-pl), pozostale natomiast z katalogu "language" wgralem z paczki 1.0.13-pl, zamienilem nazwy tych dwoch pierwszych plikow i mam polska wersje, nie wiem czemu ale po zmianie w global na polish skrypt wywoluje plik admin_english... zamiast admin_polish, no nic, to mi juz nie przeszkadza, wazne ze dziala i nie ma krzaczkow ;p, choc nie pogardzilbym napisanem na buttonie ktorego jak nie bylo tak nie ma ;)

P.s. pomozcie mi jesli potraficie z ta strona glowna, bo ja przegladalem caly kod i nie widze problemu, w css raczej tez nic nie ma...
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=15731

someone_23
14-02-2008, 18:14
sorry nie wiedzialem ze ja to wiem :D
button powrocil!
z paczki 1.0.13 pl wrzucilem plik: katalog_glowny/administrator/templates/joomla_admin/login.php do katalogu na serwerze i wszystko jest ok (na razie)

inkos
14-02-2008, 19:29
sorry nie wiedzialem ze ja to wiem :D
Zapoznaj się także z funkcją "edytuj" umieszczoną pod Twoimi postami na tym forum a nie produkuj ich całą serię ca kilkadziesiat minut! :mad:Chyba że lubisz rozmowy z samym sobą. ;)

someone_23
14-02-2008, 19:38
sorry na innych forach jest tak ze "szybka odpowiedz" od razu tworzy pole "Edited" i wrzuca tam nowa wiadomosc.
Pomozcie z ta strona glowna mojego serwisu :)