PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany dla POLLXT



fid
14-02-2008, 16:31
Mam zainstalowany POLLXT i ładnie działa, ale chciałbym aby odpowiedzi na pytanie wyświetlane były koło siebie w poziomie a nie kolejno pod sobą w pionie.
Chodzi samochód pytanie dla którego odpowiedzi to cyfry np.:
Ile koło ma samochód:



Z góry dzięki za pomoc

inkos
14-02-2008, 17:47
Mam zainstalowany POLLXT i ładnie działa, ale chciałbym aby odpowiedzi na pytanie wyświetlane były koło siebie w poziomie a nie kolejno pod sobą w pionie.
Jeśli dobrze pamiętam to jest taka opcja w konfiguracji POOLXT jeśli jej jednak nie ma ;) to pozostaje jedynie modyfikacja plików tego komponentu.

Chodzi samochód pytanie dla którego odpowiedzi to cyfry np.: Ile koło ma samochód:
Czy coś się stało z tą częścią Twojego postu po jego wysłaniu. :confused: Wygląda jakby ktoś celowo pozamieniał kolejność wyrazów. Jeśli możesz to zawsze sprawdzaj swoje posty przed wysłaniem aby były zrozumiałe dla innych. :)

fid
14-02-2008, 19:08
Jeśli dobrze pamiętam to jest taka opcja w konfiguracji POOLXT jeśli jej jednak nie ma ;) to pozostaje jedynie modyfikacja plików tego komponentu.


Chyba jednak nie ma takiej opcji więc proszę o podpowiedź jak wykonać modyfikację tego pliku albo chociaż który plik trzeba zmienić.

inkos
14-02-2008, 20:38
Chyba jednak nie ma takiej opcji więc proszę o podpowiedź jak wykonać modyfikację tego pliku albo chociaż który plik trzeba zmienić.
Zmian prawdopodobnie (nie mam go zainstalowanego więc tak piszę) trzeba dokonać w pliku "pollxt.html.php" bedącym składnikiem komponentu POLLXT. Jakich - to już kwestia ekperymentowania. ;) Jeśli uda Ci się coś stworzyć to taki plik opublikuj na forum. Niech inni też moga skorzystać z Twojej pracy.

Tor_
22-01-2010, 22:04
Witam wszystkich .
Trochę stare te posty. Chciałbym się dowiedzieć czy jest spolszczenie do wersji pollXT 2.00.05 Dla joomla 1.5 .x
Pozdrawiam :)

zwiastun
22-01-2010, 22:12
A gdzie sprawdzałeś?

Tor_
22-01-2010, 22:22
Na http://extensions.joomla.org/ przy pobieraniu tej sondy ze strony przekierowanej jest spolszeczenie do frontet z 30.09.2009 (pobrałem).Ale nie ma do Admina.Mówi się trudno.Pytam tylko z ciekawosci.Bo spora tam opcji .A biegły w angielskim nie jestem.Pozostaje metoda prób i błedów. :)

zwiastun
22-01-2010, 22:52
Może pobierz z joomla.pl ostatnią wersję i wykorzystaj do tłumaczenia zaplecza?

Tor_
22-01-2010, 23:15
Dobry pomysł tylko daj mi mała podpowiedz .W wersji 1.22 plik do edytowania znajdował sie w components/com_pollxt/languages/english.php.
A w wersji która pobrałem 2.00.05 dla joomla 1.5.x nie ma w ogóle katalogu language dla komponentu a ni dla modułu.
Jak to ugryść ?

zwiastun
22-01-2010, 23:17
w pakiecie masz
w wersji dla 1.5 pliki językowe wędrują standardowo do katalogów językowych admina i części frontowej

Tor_
22-01-2010, 23:22
ok.Jak ktos latami siedziął w joomla 1.0.To nie potrafi sie przestawić.Tylko mysli schematami i prowadzi mnie do takiej płapki jak ta.Teraz to chyba sobie poradze .Piekne dzięki

zwiastun
23-01-2010, 00:34
W załączeniu tak na szybko przetłumaczony plik języka administratora, posprawdzaj, popoprawiaj, dotłumacz, odeślij

Tor_
23-01-2010, 00:50
ok. Rozpocząłem tłumaczenie tamtego pliku en-GB.com_pollxt .Ale nie używam polskich liter (ś,ć ż) bo widać potem tylko krzaki. Dojechałem do 100 wiersza.Reszta na jutro .Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Bazyl
23-01-2010, 01:02
Zapisuj w UTF8...


Dla Ciebie to tylko 1 procent podatku... (http://www.1procent.net/)

zwiastun
23-01-2010, 01:06
Na joomla.org znajdź komponent com_fftranslation. Zainstaluj i korzystaj w Joomla. Nie ma problemów z kodowaniem. Plik trzeba umieścić w katalogu językowym

Tor_
23-01-2010, 13:37
Pozostałem przy nie używaniu polskich znaków Z czasem dla wymagajacych trzeba to poprawić.Tłumaczenie nie jest idealne.Parę rzeczy przydało by się jeszcze dociagnąc.Mam na mysli końcówkę tłumaczenia Czyli zmiany jaki nastepowały w kolejnych nowych wydaniach komponentu.Do sprawdzenia swojego tłumaczenia wykorzystałem plik zwiastuna.I dokończyłem resztę.Pozostawiłem w takim rozszerzeniu w jakim jakim zaczołem to robić
en-GB.com_pollxt.

Tor_
23-01-2010, 13:39
Tłumaczenie jest do wersji pollxt.2.00.05

zwiastun
23-01-2010, 15:35
Oj, Tor_! Tor_! Szkoda czasu i atłasu!
1. Nie ma w Joomla 1.5 problemów z wyświetlaniem plików językowych, więc kombinacje "bez ogonków" są bez sensu, To nie początki Internetu! Mamy XXI wiek.
2. Do tłumaczenia pakietów można wykorzystać wspomniany wcześniej komponent. Nie trzeba żadnego edytora, komponent nie powoduje problemów związanych z zapisem (jeden kłopot - z nagłówkiem pliku, ale łatwo go obejść)
3. Pliki języka polskiego są na początku oznaczane kodem języka-kraju pl-PL.
W załączeniu poprawny pakiet instalacyjny obu plików (witryna i zaplecze). Instalacja standardowa w Joomla (za pomocą instalatora).

zwiastun
23-01-2010, 20:37
Wiki - diagnostyka tłumaczenia. Nie sprawdzałem komponentu w działaniu.

zwiastun
23-01-2010, 20:55
Po co szukać we wszystkich skryptach? Po to jest diagnostyka języka!

Tor_
23-01-2010, 22:45
Rozwiązałem swój problem.Wszystko działa idealnie.Wielkie dzięki za przetłumaczone pliki.Temat uważam za zamknięty.Z forum usunąłem niepotrzebne posty.Pozdrawiam :)

zwiastun
23-01-2010, 23:18
Jeszcze jak byś podał, jakiego wpisu brakuje, to już byłoby całkiem nieźle

Tor_
24-01-2010, 00:26
Nie brakuje żadnego wpisu.I nie brakowało.Wstyd się przyznać ale chyba tylko tak to można wyjasnić.Przy tworzeniu nowej sondy w zakładce w polu pytania.Automatycznie widnieje wpis o który miałem pretensje "..Please itp"
Nie usunołem go tylko pod nim utworzyłem swoje pytanie.i tak dalej wszystko zapisałem i na module sondy na samej górze wyskoczyło mi to "..Please itp"
Kiedy po raz 100 przeglądałem ta sonde doznałem olśnienia.Usunołem nieszczesny automatyczny wpis w polu tworzeniu pytań i w module znikneło co nie potrzebne.Dobre nie.:)

dezertertoja
29-01-2010, 13:38
Witam zainstalowałem ten komponent nawet polski język ale jak tworze sondę to w pytaniach na stronie głównej wywalają mi się krzaki. Możecie mi podpowiedzieć co może być ? Pakiet joomli brałem z joomla.pl i stamtąd spolszczenie
Dzięki za pomoc z góry.

zwiastun
29-01-2010, 16:38
Pakiety pobierać należy ze stron projektów. Pobrałeś jakiś pakiet, jakieś spolszczenie, masz jakieś krzaki.
Musisz więc zrobić cós!
Nie gniewaj się, ale na podstawie Twojego "cós" można tylko tak odpowiedzieć.

dezertertoja
29-01-2010, 21:41
O rzeczywiście za mało szczegółów. Sytuacja wygląda tak że się wszystko ładnie zainstalowało samo spolszczenie jest oki ale przy zakładaniu nową sondę wpisując w pytaniu oraz w odpowiedziach polskie znaki pojawiają się np
u015bu0107u0142u017cu017a
zamiast
śćłżź
natomiast w tytule prawidłowo zapisuje.
Przepraszam za poprzednią wypowiedz musiałem być jakiś ... ;)

xrut
12-04-2010, 22:11
mam ten sam problem co dezertertoja. Komponent ściągnąłem ze strony projektu, spolszczenie to wskazane przez zwiastuna . front i back sa ok ale polskie znaki w pytaniach i odpowiedziach zamieniaja sie w krzaki tak jak tutaj (http://grzyby.beskid-makowski.pl/index.php/pollxt) w sondzie polskie litery śążźć. Zmiania wpisu w bazie danych działa, tzn szukam w bazie krzaków zamieniam na polskie literki i jest ok. Tak jakby pollxt kodował w bazie nie w utf. Pewnie można to zmienić tylko w którym pliku? może ktos wie?

zwiastun
12-04-2010, 22:25
Pooglądaj dokładnie tabele w bazie danych i podaj informację, jak są kodowane oraz jaka jest metoda porównywania napisów.

xrut
12-04-2010, 23:00
wszystkie pola tekstowe w całej bazie danych maja kodowanie utf8_general_ci , więc to chyba nie to co myslalem:zagubiony: Metoda porównywania również utf8_general_ci

gregaicha
02-07-2012, 15:35
Potrzebuje pomocy mam com_pollxt 2.00.08
zapisuje mi krzaki w polach tekstowych może ktoś wie o co chodzi ??