PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przy instalacji komponentu



lucyver
15-02-2008, 12:44
Chcę zainstalować komponent umozliwiający prezentację grafiki na stronie. Zauważyłem, że mniejsze paczki instalują się bez problemów, natomiast przy instalacji większych dostaję komunikat

There was an error uploading this file to the server

Podejrzewam, że to wielkość paczki jest problemem, więc chciałem zainstalować z katalogu na serwerze, gdzie mam zainstalowaną Joomlę.
Rozpakowuję paczkę i wgrywam przez FTP na serwer do katalogu media.
W części Install from Directory w polu Install Directory: wpisuję /media i następnie klikam przycisk Install.

Ale dostaję komunikat Please enter a package directory.

Co mam wpisać w tym polu (jaką ścieżkę)? Czy muszę wgrać pliki do konkretnej lokalizacji na serwerze, czy może być ona dowolna? :confused:

benio07
15-02-2008, 13:33
Myślę że najlepszą lokalizacją dla komponentu jest lokalizacja administrator/components/com_installer/nazwa_komponentu
Ja tak instalowałem i nie miałem żadnych problemów podczas instalacji
Jeżeli komponent należy wcześniej rozpakowac należy wskazać ścieżkę do pliku install.php .

lucyver
15-02-2008, 14:01
Nic z tego. Nie chce się zainstalować. Przesłałem przez FTP rozpakowaną paczkę na serwer do lokalizacji

administrator/components/com_installer/

i wpisałem ścieżkę dostępu w instalatorze

administrator/components/com_installer/com_expose_4.6.2/install.expose.php

Próbowałem również administrator/components/com_installer/com_expose_4.6.2/

A nawet przesłałem paczkę spakowaną ZIPem i wpisałem administrator/components/com_installer/com_expose_4.6.2.zip

Za każdym razem wyświetla się komunikat Please enter a package directory

Teraz już jestem niemal pewien, że instalator nie akceptuje paczek komponentów większych, niż 1 MB. Ale poprzez FTP mogę przesyłać dużo większe.
Czy jest sposób na zainstalowanie tego? :(

inkos
15-02-2008, 14:15
Czy jest sposób na zainstalowanie tego? :(
Stosowny artykuł na ten temat znajduje sie na pomoc.joomla.pl

lucyver
15-02-2008, 14:25
Ale ze 2 lub 3 godziny szukałem pomocy w sieci (na pomoc.jomla.pl również), zanim poprosiłem o pomoc na tym forum. Znalazłem artykuł dotyczący instalacji rozszerzeń tutaj http://www.demo.joomla.pl/content/view/79/11/ , ale to nie działa. Może dlatego, że napisany jest dla wersji Joomla! 1.0.x?

A ja mam zainstalowaną Joomla_1.5.1-Stable-Full_Package

inkos
15-02-2008, 14:46
A ja mam zainstalowaną Joomla_1.5.1-Stable-Full_Package
Przepraszam mój błąd niedoczytałem iż jest to 1.5 - a do niej pomoc bedzie ale w trochę późniejszym terminie. :):):) Artykuł na ten temat znajdziesz na stronie joomla.org w "help".

lucyver
15-02-2008, 14:50
OKi. Już sobie poradziłem. Problem leżał w ścieżce dostępu do katalogu z plikami instalacyjnymi. Ja zaczynałem wpisywać ścieżkę z lokalizacji mojego katalogu Joomla! (/htdocs). Ale żeby instalacja poszła, musiałem wpisać ścieżkę zaczynając od katalogu /home serwera

/home/vol1/byethost13.com/nazwa_użytkownika/htdocs/ itd...

Ścieżkę znalazłem grzebiąc w swoim profilu na serwerze

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam :)

benio07
15-02-2008, 19:55
Nie zaglądałem wcześniej ale dla mnie było jasne że podajemy pełną ścieżkę dostępu a nie tylko fragment