PDA

Zobacz pełną wersję : 15.02.2008 Zmiana Kolorów - proszę o pomoc...



raper_21
15-02-2008, 19:15
Witam. Potrzebuję pomocy ze zmianą kolorystyki. Generalnie na stronie zmieniłem już wszystkie elementy tak jak chciałem ale nie mogę poradzić sobie ze zmianą kolorystki 3 elementów. Z góry dziękuje za każdą pomoc.
Problem pokazany w załącznikach. Pozdrawiam


Inny opis. kolory które chce zmienić są koloru tła więc na pierwszy rzut oka są niewidoczne ale po zaznaczeniu myszką one są i chciałbym aby były widoczne.

inkos
15-02-2008, 19:29
Witam. Potrzebuję pomocy ze zmianą kolorystyki. Generalnie na stronie zmieniłem już wszystkie elementy tak jak chciałem ale nie mogę poradzić sobie ze zmianą kolorystki 3 elementów. Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Na tej stronie (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/596/46/)znajdziesz kilka informacji które elementy plików CSS są odpowiedzialne za formatowanie poszczególnych elementów Twojego szablonu. Poczytaj i odszukaj dane elementy u siebie i dokonaj potrzebnych Ci zmian.

raper_21
15-02-2008, 19:45
wiem zanim napisałem posta czytałem wiele innych. znalazłem ten link ktory dałeś ale może wiesz jakie klasy odpowiadają za te elementy bo kombinuje i kombinuje. ale dzięki za tamtego linka i pomoc. generalnie chodzi mi najbardziej o kolor napisu menu lewego "main menu" ale chyba znalazłem.

raper_21
19-02-2008, 14:36
przepraszam za kolejne tego typu posty ale naprawdę nie potrafię sobie z tym poradzić i liczę na Was. Potrzebuję zmienić kolor dwóch elementów na stronie ale nie wiem które klasy za to odpowiadają przejechałem już cały szablon pododawałem nawet klasy które mogły by być za to odpowiedzialne ale nic się nie zmienia w tych elementach. Nie wiem jakie klasy za to odpowiadają.

inkos
19-02-2008, 14:44
przepraszam za kolejne tego typu posty ale naprawdę nie potrafię sobie z tym poradzić i liczę na Was. Potrzebuję zmienić kolor dwóch elementów na stronie ale nie wiem które klasy za to odpowiadają przejechałem już cały szablon pododawałem nawet klasy które mogły by być za to odpowiedzialne ale nic się nie zmienia w tych elementach. Nie wiem jakie klasy za to odpowiadają.
Stosownego linka podałem w swoim poście powyżej. A jak nie wiesz jakie klasy odpowiadają za wygląd poszczególnych elementów to po prostu w przeglądarce daj sobie podgląd źródła Twojej witryny odszukaj interesujący Cię element zobacz jaka klasa za niego odpowiada (jej nazwa) potem otwórz plik CSS i dokonaj stosowanych zmian wedle swoich potrzeb. ;)

To naprawdę jest proste i łątwe do wykonania. Zrobisz sam to będziesz mógł wszystkim powiedzieć ile to juz potrafisz w Joomla. ;) A satysfakcja jest gwarantowana. :D

raper_21
19-02-2008, 15:52
vbmenu_register("postmenu_63544", true);dzięki INKOS faktycznie jesteś podporą forum. miałeś rację to proste ale taki błąd popełniłem ze wcześniej nie pomyślałem żeby włączać kod i zobaczyć jak się klasy nazywają. dzięki wielkie jeszcze raz