PDA

Zobacz pełną wersję : Link + topmenu + podświetlenie



pr0gressiv3
02-04-2006, 16:22
Witam.
Szukalem i niestety nie znalazlem odp na moj problem zwiazany z wyswietlaniem link'u.
Widzialem kilka stron, gdize nie pokazuje linku typu;
http://mojadomena.xx/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
tylko samo:
http://mojadomena.xx
Gdzie to mozna ustawic ?

Przy okazji zapytam o jeszce jeden problem, nie wiem czmu nie dziala. Mianowicie na standardowym template: rhuk_solarflare_ii menu nad logo (topmenu) po najechaniu kursora podswietlalo mi sie na jakis tam kolorek(chodzi mi o calkowite podswietlenie pola nie zmiane koloru fonta...) , zmienilem na inny i nie dziala czamu ? ?
Jeszce pytanko, czy moge ustawic tam, aby na stale byl jakis kolorek pod tym fontem a jak najade kursorem to sie sam font kolor zmieni i czy moge podstwawic jakis obraz pod to za pomoca:
background: url(../images/obrazek.jpg)
kawalek kodu załączam, ktory zmienialem ale ne dziala:

ul#mainlevel-nav li a
{
display: block;
padding-left: 15px;
padding-right: 15px;
text-decoration: none;
color: Black;
background: transparent;
}

#buttons>ul#mainlevel-nav li a { width: auto; }

ul#mainlevel-nav li a:hover
{
color: #9e9e9e;
background: #99ccff;

nie znam sie na css dobrze wiec pewnie gdzies mam prosty blad... lub tez nie tu sie to definiuje....

Dziekuje z gory za pomoc :))

Rybik
03-04-2006, 00:03
linki wpisuj recznie, o CSS poczytaj w onlinowych samouczkach albo na W3shool czy jakos tak

sprawdz czy topmenu w tej templatce napewno uzywa prefiksu -nav

pr0gressiv3
03-04-2006, 08:42
sam sobie poradzilem ;)

bruno
06-04-2006, 01:37
Przy okazji tego tematu mam pytanie o przycisk (wstecz) ktory moze byc definiowany dla kazdej strony. Nigdzie w css nie moge znalesc zmiany jego koloru. Owszeszm jest funkcja

.back_button {
float: left;
text-align: center;
font-size: 11px;
font-weight: bold;
border: 3px double #cccccc;
width: auto;
background: url(../images/button_bg_b.png) repeat-x;
padding: 0px 10px;
line-height: 20px;
margin: 1px;
}


Ale nic nie daje jak doloze color: FFF czy 000000
Dalej jest to niebieski link jak sie najedzie myszka staje sie czarny czy tam ciemny granatowy. Inne linki,submenu udalo mi sie rozpracowac.

Uzywam templatki rhuk_solarflare_ii

thx

pr0gressiv3
06-04-2006, 01:48
nie jestem pewnien ale chyba tu:

a:link, a:visited {
color: #000099; text-decoration: none;
font-weight: bold;
}

a:hover {
color: #900; text-decoration: none;
font-weight: bold;

bruno
06-04-2006, 01:57
niestety to jest ta pozycja :((((( jak zmienie ten kolor to od razu zmieniaja sie linki na gorze kategorii. A moze wiesz gdzie jest zdefiniowany przycisk back, bo np jego wielkosc definiuje sie w back.button, tlo tez, a bez sensu zrobione ze w a:link, a:visited i hover zmienia sie kolor, to jest przeciez 80 linijek w dol :)

pr0gressiv3
06-04-2006, 02:05
nie znam sie jeszce dobrze na css, ale z tego co sam szukalem wydaje mi sie, ze wlasni tylko tak da sie to zdefiniowac (w tym template przynajmniej) chyba ze sam jakos to opiszesz za pomoca css...

bruno
06-04-2006, 02:15
dzieki za pomoc, ale moze ktos wie gdzie mozna znalesc definicje przycisku back, bo tam musi byc okreslone skad beirze a:link a:visited a:hover, oczywiscie nie chce globalnie zmieniac.

pr0gressiv3
06-04-2006, 02:30
moze rozwiazaniem bedzie jesli

a:link, a:visited {
color: #000099; text-decoration:
font-weight: bold;
}

a:hover {
color: #900; text-decoration: none;
font-weight: bold;

dodasz tam gdzie jest ten back.button
np:

back_button, a:visited {
color: #000099; text-decoration:
font-weight: bold;
float: left;
text-align: center;
font-size: 11px;


sam jestem ciekaw jak to ma byc.

frico
06-04-2006, 02:42
dodasz tam gdzie jest ten back.button
np:

back_button, a:visited {
color: #000099; text-decoration:
font-weight: bold;
float: left;
text-align: center;
font-size: 11px;

Przepraszam, że być może mieszam, bo CSS obcy mi ...prawie, ale czy jeśli juz, to nie powinno być:


a.back_button:visited {
?

Pozdrawiam
frico

bruno
06-04-2006, 09:13
Dałem sobie rade:) Jakos w nocy juz chyba za abrdzo zmecozny byłem zeby coś konstruktywnego wymyśleć.
Wystarcyzło tak:

.back_button a:link, a:visited {
color: #fff;
}


Dzięki chłopaki za pomoc i fatyge :)

pr0gressiv3
06-04-2006, 09:30
nie ma sprawy, w sumie malo pomoglem :)

bruno
06-04-2006, 09:55
Chęci są najważniejsze.
Mam jeszcze drugie pytanko moze macie jakiś pomysł. Chciałbym żeby sonda ukazywała się tylko na pierwszej stronie a jak sie kliknie w np.jakas kategorie sklepu zeby znikała. W przypadku linków np z gornego menu tak sie dzieje ale jak klikne w kategorie sklepu nie dzieje sie nic. Sonda dalej jest po prawej stronie templatki. Jak to można poprawic ?

Rybik
06-04-2006, 10:29
moduly rozpoznaja tylko linki menu, tzn mozesz wybrac pod ktorymi linkami z menu dany modul jest widoczny a pod ktorymi nie, niestety nie rozpoznaje kategorii sklepow. Mozna to probowac odejsc tworzac recznie w menu odnosniki do kategorii sklepu i ustawiajac kiedy modul widoczny a kiedy nie ... poprobuj

bruno
06-04-2006, 11:30
Rybik : thx

mam jeszcze jdna sprawe odnosnie css, chodzi mi o pasek nawigacyjny, czy oprocz tych funkcji pod spodem sa jakies ktore definiuja kolor poszczegolnych przyciskow? Za chiny nie moge znalesc koloru aktywnego linku/storny z menu. Jak zmienie wartosc body strony dopiero sie zmienia na inny:

a.pagenav:active, a.pagenav:visited, a.pagenav:link, a.pagenav:hover

zwiastun
06-04-2006, 14:32
.back_button a:link {}
.back_button a:hover{}

bruno
06-04-2006, 19:20
Dzieki Zwiastun, ale pisalem wyzej ze problem przycisku wstecz, jest załatwiony sam doszedlem do tego :)