PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.1 a zombie



WojT
17-02-2008, 00:00
Pierwsze nie wiedziałem jak to nazwać.
A problem jest niby banalny.
Mam zainstalowaną na serwerze testowym joomle 1.5.1 (upgrade do 1.5.0). Joomla jest zainstalowana bez żadnych przykładowych danych, co za tym idzie nie ma na stronie głównej linka do rejestracji.
Ustawienie w konfiguracji portalu jest następujące:
Rejestracja nowych - tak
Automatyczna aktywacja - nie

No i praktycznie od samego początku istnienia wersji testowej (ok. 2 tygodni) przynajmniej raz na dwa, trzy dni zmuszony jestem z użytkowników usunąć niechciane loginy - przeważnie 2 wpisy na 3 dni.
Wg mnie jest to problem, być może już rozwiązany - ale tak na wszelki wypadek zgłaszam.
Dla przykładu dzisiaj usunięte wpisy:
Imię i nazwisko - SenScietleden
e-mail - alex@the-s-box-land.com
Login - SenScietleden

Imię i nazwisko - esdfsdflast
e-mail - esdfsdflast@mail.ru
Login - esdfsdflast

zwiastun
17-02-2008, 04:20
Ja nie! Ja tego nie zrobiłem! Naprawdę! Słowo daje! Nawet nie wiem, gdzie masz serwera!:)
Sądzisz, że wyszperano Ci Joomla i ktoś się rzeczywiście rejestruje?

WojT
17-02-2008, 22:24
Ja nie! Ja tego nie zrobiłem! Naprawdę! Słowo daje! Nawet nie wiem, gdzie masz serwera!:)
Sądzisz, że wyszperano Ci Joomla i ktoś się rzeczywiście rejestruje?

Oj Zwiastun bo pomyślę że jesteś strasznie złośliwy :D.
Zaczniemy tak odpowiedź :
1. Niestety wiesz gdzie mam serwer - więc tu już podpadasz :p
2. Jakbyś nie zauważył - ale Ciebie o to nie posądzam - nie piszę pomocy ani nic takiego - piszę w dziale błędy joomli 1.5 - nie oczekuję rozwiązania, być może jest - muszę poszukać na org'u.
3. Sądzę że wyszperano mi joomle - ponieważ kiedyś miałem na tym serwku j.1.0.13 i tam doznałem włamu (z mojej winy, przez jakiś czas nawet nie zaglądałem na serwer).
4. Uważam, że na razie zabezpieczenia joomli pod względem rejestracji użytkowników nie są do końca dobre i należało by o tym fakcie poinformować szerszą rzeszę użytkowników, a nie tylko wybrańców.
5. I ostatni punkt - jeżeli uważasz że to nie jest ważne - nie ma sprawy - napisz albo od razu skasuj temat - tylko proszę uważnie przeczytaj mój post, bo odniosłem wrażenie że jesteś już przewrażliwiony (nie dziwię się) i jak ktoś coś napisze na temat joomli 1.5 to bierzesz to dość mocno do siebie.
Pozdrawiam i więcej luzu :D
P.S. ze względu na ograniczenie liczby buźiek mogłem wstawić tylko 3, Więc po każdym moim zdaniu wklej sobie "Big grin".

inkos
17-02-2008, 22:30
P.S. ze względu na ograniczenie liczby buźiek mogłem wstawić tylko 3, Więc po każdym moim zdaniu wklej sobie "Big grin".
Buziek jest w sumie 4 więc mogłeś dodać jeszcze jedną sztukę wcześniej usuwając ją z cytatu Zwiastuna. :):):):)

A co do tych przykładowych wpisów to pierwsza pozycja (SenScietleden) jest dość częstym spamem na stronach. Wystarczy zapytać o to googla.

WojT
17-02-2008, 22:37
A co do tych przykładowych wpisów to pierwsza pozycja (SenScietleden) jest dość częstym spamem na stronach. Wystarczy zapytać o to googla.
Zgadza się - co jednak poświadcza że niestety joomla nie jest dość dobrze, bez dodatkowych modułów od razu zabezpieczona przed spamem - a o to jak najbardziej biega, no chyba że podczas instalacji komponenty, moduły lub boty są automatem wyłączone i trzeba po zalogowaniu w PA je włączyć. Nie sprawdzałem, nie znam się na tym :). Jak jest tak to należało by to zmienić i może wydanie polskiej pełnej wersji joomli to zmieni lub ewentualnie dorzuci elementy zabezpieczające.
Nie piszę tego jako złośliwe czepialstwo - uważam że ten problem jest dość poważny i jeżeli istnieje taka możliwość to przynajmniej w naszej wersji językowej można by było coś takiego wrzucić - szczególnie że jest na ukończeniu i można by było to dodać.


Buziek jest w sumie 4 więc mogłeś dodać jeszcze jedną sztukę wcześniej usuwając ją z cytatu Zwiastuna.


Mogłem ale nie chciałem - bo to można podciągnąć do ingerencji w wypowiedź, a wg mnie ta buźka jest dość znaczącym elementem wypowiedzi.
P.S. w Twojej wypowiedzi usunąłem :D bo musiałem zamieścić swoje :p

Szibena
20-02-2008, 16:43
Zgadza się - co jednak poświadcza że niestety joomla nie jest dość dobrze, bez dodatkowych modułów od razu zabezpieczona przed spamem - a o to jak najbardziej biega, no chyba że podczas instalacji komponenty, moduły lub boty są automatem wyłączone i trzeba po zalogowaniu w PA je włączyć. Nie sprawdzałem, nie znam się na tym :). Jak jest tak to należało by to zmienić i może wydanie polskiej pełnej wersji joomli to zmieni lub ewentualnie dorzuci elementy zabezpieczające.
Nie piszę tego jako złośliwe czepialstwo - uważam że ten problem jest dość poważny i jeżeli istnieje taka możliwość to przynajmniej w naszej wersji językowej można by było coś takiego wrzucić - szczególnie że jest na ukończeniu i można by było to dodać.


Jeśli bardzo Ci zależy na tym by twój serwis był zabezpieczony skorzystaj z tego komponentu, który kosztuję normalnie 40 euro, ale masz teraz okazję bo jest promocja i kosztuję on tylko 20 euro. http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,4065/Itemid,35/