PDA

Zobacz pełną wersję : DOCman - polskie "o" z kreską



boskoff
17-02-2008, 11:48
Witam,
nie znalazłem na forum takiego problemu, z jakim właśnie mam do czynienia:
- Jomla! 1.0.13 utf, pobrana z joomla.pl
- DOCman 1.4.0rc1 utf pobrany z joomla.pl
- baza danych utf...

Wszystko działa jak należy, ale w opisach dokumentów DOCman'a nie daje się wstawić polskiego "o z kreską", czyli "ó". Za każdym razem po zapisaniu dokumentu pojawia się w miejscu "ó" znaczek zapytania w rombie, czyli "�".
Wszystkie pozostałe polskie znaki diakrytyczne dzialają bez zająknięcia, "ó" działa w nazwach dokumentów... :confused:

Za krótki jestem, bo za nic nie wiem o co chodzi... proszę o podpowiedź, gdzie szukać przyczynę i ewentualnie jak to rozwiązać. Z góry dzięki!

Poniżej dane serwera/Joomla!:
PHP działa na: Linux bla.bla.bla.pl 2.6.18-3-686 #1 SMP Mon Dec 4 16:41:14 UTC 2006 i686
Wersja MySQL: 4.0.24-standard
Wersja PHP: 4.4.4
Serwer WWW: Apache/1.3.37 (Unix) mod_ssl/2.8.28 OpenSSL/0.9.8c PHP/4.4.4 FrontPage/5.0.2.2510
Interfejs serwera PHP: apache
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC

Michał

skorp
18-02-2008, 12:06
Patrzyłeś co jest w bazie zapisane w miejscu ó?
Strzelam ale niektóre edytory zamieniaja znaczek ó na oacute i to moze byc jakis problem. Zobacz tu:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=3652&highlight=oacute

Celofan
08-04-2008, 10:23
Witam,
nie znalazłem na forum takiego problemu, z jakim właśnie mam do czynienia:
- Jomla! 1.0.13 utf, pobrana z joomla.pl
- DOCman 1.4.0rc1 utf pobrany z joomla.pl
- baza danych utf...

Wszystko działa jak należy, ale w opisach dokumentów DOCman'a nie daje się wstawić polskiego "o z kreską", czyli "ó". Za każdym razem po zapisaniu dokumentu pojawia się w miejscu "ó" znaczek zapytania w rombie, czyli "�".
Wszystkie pozostałe polskie znaki diakrytyczne dzialają bez zająknięcia, "ó" działa w nazwach dokumentów... :confused:

Za krótki jestem, bo za nic nie wiem o co chodzi... proszę o podpowiedź, gdzie szukać przyczynę i ewentualnie jak to rozwiązać. Z góry dzięki!



Wydaje mi się, że musisz skonwertować spolszczone pliki do formatu UTF8, najlepiej przy pomocy programu Gżegżółka - miałem podobny problem i to pomogło.

salmon
06-05-2008, 11:58
Hmmm, a ja mam inny problem z DOCman-em i "ó" - mianowicie jeśli używam innego edytora niż "prosty" (JoomlaFCK, TinyMCE), to wprowadzany tekst opisu pliku przy zapisie jest obcinany do pierwszego wystąpienia "ó" lub "Ó", łacznie z tą literą...