PDA

Zobacz pełną wersję : problem z zalogowaniem zaraz po instalacji



sygurd
17-02-2008, 14:56
Już 3 dzień męczę się z Joomlą. 3 instalacja i za każdym razem co innego nie działało. Po przeczytaniu forum wybrałem "ostatecznie" 1.0.13PL. Po instalacji przyszedł moment zalogowania się jako admin. Wszystko ładnie, login: admin, hasło poprawnie i... zonk. Wyskakuje komunikat:

Warning: require_once(/home/mediacross/domains/ptasinski.net/public_html/hobb/administrator/includes/admin.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/mediacross/domains/ptasinski.net/public_html/hobb/administrator/index2.php on line 33

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/mediacross/domains/ptasinski.net/public_html/hobb/administrator/includes/admin.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/mediacross/domains/ptasinski.net/public_html/hobb/administrator/index2.php on line 33

Tego jeszcze nie było, zawsze udawało mi się zalogować do panelu administratora.
Joomle stawiam na cal.pl.
Na samym początku przy sprawdzaniu wymaganych ustawień jedyna na czerwono była informacja: "session save path NIEZAPISYWALNY - nie ustawiono" (w domyśle ścieżki dostępu), ale w poprzednim przypadku wszystko poszło dobrze pomimo tego komunikatu. Zresztą i w tym temacie przeszukałem forum i nic nie znalazłem.
Myślałem, że będzie do 3 razy sztuka, ale chyba się przeliczyłem.
Proszę o pomoc.

llukasz
17-02-2008, 15:23
Witaj.

Pierwszy komunikat oznacza, że brak tego pliku lub całego katalogu, tak więc nadpisz go wysyłając ten plik przez ftp.

(chodzi o plik hobb/administrator/includes/admin.php)

Drugi komunikat oznacza to samo, według mnie to problem z plikiem, jest uszkodzony albo nie ma go wcale.

inkos
17-02-2008, 16:26
Na samym początku przy sprawdzaniu wymaganych ustawień jedyna na czerwono była informacja: "session save path NIEZAPISYWALNY - nie ustawiono" (w domyśle ścieżki dostępu).
Oj było na forum było i to wielokrtonie. ;) W katalogu głównym tej instalki utwórz katalog "tmp" i nadaj mu prawa "777". Powinno pomóc.

sygurd
17-02-2008, 17:17
Próbowałem z katalogiem tmp już wiele razy - nie pomogło. Usunąłem cały katalog "administrator" i jeszcze raz wgrałem i zadziałało.

Zalogowałem się i wyskoczył już na stronie do zarządzania inny komunikat, że brakuje pliku jakowegoś. Sprawdziłem i wszystko było, ale ten plik miał mieć jedną literę dużą. Zmieniłem i "niby" poszło. Nie ma jednak górnego menu. Sprawdzam już któryś raz wszystkie pliki i się zgadza. Coś musiałem przeoczyć, ale nie wiem co. Do tego jeszcze strona główna wyświetla się bez jakichkolwiek grafik - sam tekst. Cały czas szukam i porównuje, ale to trwa...

inkos
17-02-2008, 17:24
Próbowałem z katalogiem tmp już wiele razy - nie pomogło. Usunąłem cały katalog "administrator" i jeszcze raz wgrałem i zadziałało.
Jeśli to tylko strona testowa to proponuję usunąć wszystko (pliki i baza) i jeszcze raz wgrać tak aby wszystkie duże i małe litery były na swoim miejscu. A następnie ponownie zainstalować Joomla!

Do tego jeszcze strona główna wyświetla się bez jakichkolwiek grafik - sam tekst. Cały czas szukam i porównuje, ale to trwa...
To porównaj sobie pliki z paczki Joomla jaką masz u siebie z plikami na serwerze w szczególności jeśli chodzi o Duże i małe litery. To jest bardzo ważne.

Poszukaj też na forum wątków dotyczących cal.pl.

sygurd
17-02-2008, 17:31
No tak, tylko za każdym razem jak instaluję działa mi inaczej. Poprzednio strona główna wyświetlała się pięknie. Teraz tylko tekstowo. Sprawdziłem wszystkie pliki właśnie pod kątem tego, czy są małe czy duże litery.

Mam wersję 1.0.13PL ściągnięta bezpośrednio ze strony joomlapl.com. Może w tej wersji nie ma górnego menu? Na stronie admina jest "control panel" i 12 dużych ikon. Już sam się w tym wszystkim motam...

inkos
17-02-2008, 17:39
No tak, tylko za każdym razem jak instaluję działa mi inaczej. Poprzednio strona główna wyświetlała się pięknie. Teraz tylko tekstowo. Sprawdziłem wszystkie pliki właśnie pod kątem tego, czy są małe czy duże litery.
To mi wygląda na problemy z serwerem. Polecam albo kontakt z adminem albo... zmianę dostawcy. :D

Mam wersję 1.0.13PL ściągnięta bezpośrednio ze strony joomlapl.com.
Pplskie paczki też są na joomla.pl. ;) Ja zawsze korzystam z zasobów joomla.pl i nie mam takich problemów. :)

Już sam się w tym wszystkim motam...
A zainstaluj tą samą paczkę Joomla na innym np. darmowym koncie (ovh lub podobne) a dowiesz się iż jest jednak kompletna. :)