PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejne pytania o SOBI2



bloody
17-02-2008, 19:40
Podczas ciągłej modyfikacji komponentu sobi2 ( posiadam wersję RC 2.8.4 ) pojawia się coraz więcej pytań, których sam nie jestem w stanie rozwiązać a na forum znaleźć nie mogę. Mianowicie:

1.Jak wygląda sprawa w nowym sobi z tłumaczeniami - chodzi mi o o to, że modyfikowanie pliku "polish" nie daje już efektów w niektórych miejscach ( w wyszukiwarce firm nie mogę zmienić standardowego tekstu "szukaj..." mimo jego edycji w pliku)

2.Czy jest możliwość takiej modyfikacji pliku sobi2.html.php aby w wyszukiwarce nie było napisane 2x SZUKAJ ( raz po lewej, potem okienko wyszukiwania i jeszcze raz na buttonie), po zmianie tekstu wyświetlanego ( w pliku polish) na buttonie i po lewej jest ten sam napis ( wg mnie trochę to nieergonomiczne)

3.Czy istnieje możliwość aby button "szukaj" przenieść na sam koniec wyboru ( tzn po wybierz kategorię i wybierz miasto).

Pozdrawiam
bloody
www.abfirm.pl

inkos
17-02-2008, 19:52
Podczas ciągłej modyfikacji komponentu sobi2 ( posiadam wersję RC 2.8.4 ) pojawia się coraz więcej pytań, których sam nie jestem w stanie rozwiązać a na forum znaleźć nie mogę.
W pierwszej kolejności proponuję Ci odwiedziny oficjalnego forum tego komponentu (http://www.sigsiu.net/forum/) oraz jego witryny (http://www.sigsiu.net/). Powinno to rozwiązac niektóre z Twoich problemów. Niestety materiały są w języku angielskim.

neo_fox
17-02-2008, 20:16
Z doświadczenia wiem że 99,9999 % ludzi modyfikujących kod SOBI2, Joomla, czy jakiekolwiek innego programu wcale nie muszą tego robić.

Poza tym modyfikacja pliku sobi2.html.php zupełnie nie ma sensu bo w niej się ta funkcja nie znajduje. Wszystkie funkcje są w pliku axsearch.class.php jeśli korzystasz z wyszukiwarki zaawansowanej (zalecane ponieważ starsza metoda nie jest już wspierana)

Zobacz w pliku językowym:
etykietka przed polem inputbox - _SOBI2_SEARCH_FOR
-||- wewnątrz pola - _SOBI2_SEARCH_INPUTBOX
-||- na przycisku wyszukiwania - _SOBI2_SEARCH_H

Jeśli zaczniesz modyfikować sam kod funkcji to gwarantuje że prędzej czy później przestanie on funkcjonować.

kurtz
17-02-2008, 23:49
[...]

neo_fox
18-02-2008, 07:32
Niestety nie mogę Ci pomóc :(
Przykro mi

kurtz
18-02-2008, 09:12
ok, dzięki.

forestce
30-12-2009, 21:22
pytanko jak usunąc lub wyłączyć dział wybierz katagorie podczas dodawania wpisów??
ciezkie pytanie bo nie ma tego w standartowych opcjach jest tylko ograniczenie kategorii