PDA

Zobacz pełną wersję : Baner w pętli



Algol
18-02-2008, 14:37
I Wstawiłem animacje flas jako baner. I po wejściu na stronę animacja otwiera się w pętli w zasadzie w nieskonczoność :mad: Grzebe i grzebe i nie mogę jej zastopować.! Proszę o podpowiedź co zmienić?? :confused:
II Problem mam jeszcze inny.. ale może sam sobie poradzę.. :o Animacja ma zupełnie inny rozmiar na stronie niż oryginalnie odpalana. Też trochę grzebię z rozmiarami i... na razie nic!! Jak to z kolei zmienić??

inkos
18-02-2008, 15:09
I Proszę o podpowiedź co zmienić?? :confused:
Zapoznać się ze stronami na temat flasha albo przeczytać dobrą książkę na ten temat. To są podstawy flasha. Naprawdę. ;)

Algol
18-02-2008, 16:02
Czyli rozumiem, że problem leży nie po stronie Jommli tylko odpowiednio skonfigurowanej we flashu animacji?
Dzięki! :p

idek
18-02-2008, 17:03
w action scripcie musisz wpisac na końcu

stop();
co spowoduje oczywiscie, że bannerek nie będzie w pętli..
ew. możesz użyć polecenia

gotoandplay(112);
co spowoduje, że przykładowo wróci do 112 klatki i będzie odtwarzało do konca, no i znowu 112... itd :)

jeśli używasz MacromediaFlash po wciśnięciu F12 powinno Ci wygenerować plik html z wstawionym .swf gdzie mozesz obejrzeć jak poprawnie go wstawic, jakie ma mieć rozmiary itp...

Algol
22-02-2008, 02:18
Dzięki bardzo.. Banerek już się nie pętli. Dopisałem w action scripcie - stop :)