PDA

Zobacz pełną wersję : Pobranie loginu zalogowanego uzytkownika



j0rgus
18-02-2008, 18:52
Witam
Pisze mały modulik do cms-a joomla i napotkalem problem.
W tym module będa zpiaywały sie do bazy pewne informacje np login zalogowanego uzytkownika. I tu problem nie wiem jak przechwycic ta nazwe. Nie wiem w jakiej zmiennej jest ona przechowywana.
Z góry dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam

daniofantasy
19-02-2008, 04:03
W tablicy $my, a dokładnie $my->username
W niej także jest przechowywana nazwa użytkownika, email, hasło (zakodowane) i wszystkie inne dane. Aby zobaczyć dokładnie, co w niej siedzi wpisz:

global $my;
print_r($my);

j0rgus
19-02-2008, 11:43
Hm no ok, tylko cos sie nic nie wyswietla:cool: a kod ten wkleilem do stworzonego pliku *.php i umiescilem w artykule za pomocą wraper bot-a. i nic sie nie wyswietla. Co jest nie tak?

j0rgus
22-02-2008, 22:37
Mam taki kod ale zawsze wyswietla sie nie, bo username nie jest czysty tylko dlaczego nie jest jak nie ma nikgo zalogowanego.
<?php
global $my;
if ( empty($my->username) )
{
echo "nie";
}
else
{
echo "tak";
}
?>

daniofantasy
24-02-2008, 04:56
masz coś nie tak z logowaniem - przed momentem wklepałem taki kod do mojej joomli i wszystko jest ok - jest user zalogowany - pisze, że jest - nie ma zalogowanego - pisze, że nie ma :)
global $my;
if (empty($my->username)) {
echo 'user empty';
} else {
echo 'user logged';
}
I to MUSI działać - jak nie, to znaczy że masz coś nie tak, z Twoim logowaniem się użytkowników...

daniofantasy
24-02-2008, 04:59
Chociaż z drugiej strony patrząc nie wiem, jak działa wrapper, bo nie używałem jeszcze tego narzędzia (jestem zdania, że tylko kod napisany przeze mnie samego jest coś wart ;) ) i nie wiem, czy to nei jego wina, że wklejony w niego kod nie działa - ale z drugiej strony - też możesz mieć coś namieszane z logowaniem użytkowników..

j0rgus
25-02-2008, 08:57
A jaka masz wrsej joomli ?, ja mam 1.0.0.12