PDA

Zobacz pełną wersję : problem z Joomla! 1.0.13 JIE-utf8



kaffre
18-02-2008, 21:02
Witam
Mam taki problem uzywam total comandera do polaczenia sie z ftp jest to wersja testowa na 30 dni. Gdy chcialem wrzucic Joomla! 1.0.13 JIE-utf8 na serwer niestety nie udalo mi sie poniewaz wyskakuje "przesylanie nie powiodlo sie czy kontynulowac operacje? klikam "tak" wtedy wyskakuje "niepodlaczony" i na tym sie konczy;/. Serwer na ktory to wrzucam to yoyo.pl. Chcialem zrobic to na ovh.pl ale niestety nie umiem tam tego zrobic. prosze o jakies wskazowki.
Pozdrawiam

inkos
18-02-2008, 21:14
Gdy chcialem wrzucic Joomla! 1.0.13 JIE-utf8 na serwer niestety nie udalo mi sie poniewaz wyskakuje "przesylanie nie powiodlo sie czy kontynulowac operacje? klikam "tak" wtedy wyskakuje "niepodlaczony" i na tym sie konczy;/. Serwer na ktory to wrzucam to yoyo.pl.
Daj sobie spokój z tym jojo ;) i poszukaj innego darmowego serwera albo wykup płatny. A co do samego problemu - po prostu albo masz zbyt obciążone łącze internetowe z którego korzystasz i stąd te zrywania połączeń. Albo zacznij wysyłać pliki Joomla w częściach na serwer albo po prostu wyślij je ale o... 3 w nocy. :)

Inna możliwość to w ustawieniach połączenia w Total Commanderze (edytuj to połączenie z którego korzystasz łącząć się z serwerem) na dole jest opcja: "Wyślij komende by utrzymać połączenie" zaznacz ją nic nie zmieniaj tylko jako wartość najpierw niech będzie to 30 sekund a jak nie pomoże to 15 sekund.

kaffre
18-02-2008, 21:24
Nie no nie wydaje mi sie by lacze bylo obciazone ze wzgledu na to, ze mam sam netie 1,3 mb i zero programow typu emule itd... Szukalem natrafilem wlasnie na ovh.pl, w ktorym nie moge sie polapac i osemka.pl ale tam kolega probowal robic i mowil ze ma duzo rzeczy na czerwono, a pozatym przez ftp na serwer bardzo wolno sie wrzucalo wszystko, a potem i tak nie mogl zaistalowac bo nigdzie nie mogl znalesc danych dotyczacych jego bazy danych. Jeszcze poszukam cos ale watpie czy znajde cos dobrego. Sproboje jeszcze ta ostatnia opcje ;) thx za pomoc
Edit
Chcialbym dodac jeszcze ze na wersji 1.0.13 pl wchodzi na serwer bezproblemowo.

inkos
18-02-2008, 21:46
Chcialbym dodac jeszcze ze na wersji 1.0.13 pl wchodzi na serwer bezproblemowo.

Wersja Joomla nie ma tutaj nic do znaczenia. No moze poza jednym wersje różnią się wielkością ;) Skorzystaj z tej rady na dole mojego poprzedniego posta - działa w 100%. A jeśli nie pomoże to szukaj innego dostawcy tylko takiego który spełnia wymagania Joomla czyli w instalce wszystko jest na zielono. :D :D :D

kaffre
18-02-2008, 21:51
Jak narazie podzialalo z tym ze odrazu dalem na 15 sek ;p tyle, ze zatrzymalo sie na pliku STOR pl.js no i chyba nie ma zamiaru dalej ruszyc... jak narazie nic nie wyskoczylo wiec pozostaje czekac.
edit
oho no jak to mowia "nie chwal dnia przed zachodem slonca" wlasnie wyskoczylo ze nie udalo sie przeslac tego pliku ale coz przerzuca sie dalej moze bedzie chodzic ;)

inkos
18-02-2008, 21:56
Jak narazie podzialalo z tym ze odrazu dalem na 15 sek ;p tyle, ze zatrzymalo sie na pliku STOR pl.js no i chyba nie ma zamiaru dalej ruszyc... jak narazie nic nie wyskoczylo wiec pozostaje czekac
To polecam nocke przy komputerze o 3 w nocy nie powinno być żadnych problemów z przesłaniem danych na serwer nie mówiąc już o tym że z pewnością największy Twój problem to to iż będzie Ci się chciało spać. :D:D:D

Acha i jeszcze jedna mała uwaga - to że masz łącze 1.3 mb downloadu czyli DO SIEBIE nie ma tutaj zbytniego znaczenia gdyz kiedy wysłasz pliki to wykorzystujesz upload czyli prędkość jaką masz OD SIEBIE do sieci. To tak na przyszłość. :D

PeFik
18-02-2008, 22:00
daj sobie spokój z TC do przerzucania całej instalki Joomla!

lepiej skorzystaj z darmowego FileZilla !!! - który dotąd wysyła aż dojdzie !!
a TC uzywaj do podmiany pojedyńczych plików , niestety taka prawda.

WojT
18-02-2008, 22:01
jak używasz firefoxa to poszukaj sobie dodatku o nazwie FireFTP. Zainstaluj i korzystaj.
Ja w takich sytuacjach jak masz ty robię w ten sposób że fireftp wrzucam pliki na serwer a jak przy którym wyrzuci błąd to TC wrzucam tylko ten plik nadpisując ten co tam jest (ma 0 kB).
P.S. PeFik mnie wyprzedził :)

kaffre
18-02-2008, 22:02
Cenna uwaga;). Dobra chodzi...do czasu... zatrzymalem sie na kroku 2, poniewaz gdy podaje tam host nazwe uzytkownika haslo itd daje dalej potwierdzam przechodzi mi do strony gdzie sa logi bledu i pisze "Podczas importu bazy danych pojawiły się błędy. Nie możesz kontynuować.
Usuń przyczynę i spróbuj ponownie." nie wiem dlaczego bo wszystko jest wporzadku sprawdzalem 3 razy.