PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest z tym ItemID????



atb80
19-02-2008, 10:34
Funkcja Itemid doprowadza mnie już powoli do szału... Nie rozumiem dlaczego jeśli coś dobrze działało w poprzednich wersjach to ktoś wpadł na pomysł, by to zmienić...?
Problem polega na tym, że podczas wciśnięcia łącza "czytaj więcej" do każdego artykułu ze strony głównej przypisywany jest itemid=1... Powoduje to problemy, ponieważ nie znika menu (jeśli ustawimy we właściwościach, by wyświetlane było tylko na stronie startowej).
Uważam, że funkcja łącza "czytaj więcej" powinna mieć dowolnie inne itemid, ale nie równe 1!!!
Wiem, że wiele osób ma podobne problemy, bo rozmawiałem już z firmą informatyczną, która zajmuje się przeróbkami dla joomla...

mery_master
19-02-2008, 15:20
dokładnie mam ten sam problem, jak z tym walczyc?

kamax
19-02-2008, 16:01
W konfiguracji witryny, w zakładce Treści zamiencie Tryb zgodności ItemId: na 1.0.11 i wcześniej

atb80
19-02-2008, 18:36
W moim wypadku pomogło :) Dzięki :)
Może ktoś mi powiedzieć jeszcze czemu mają służyć te nowe zmiany z itemid???
Nie lepiej było w starej wersji?

mery_master
19-02-2008, 19:55
Dokładnie, można to wyłączyć, jednak może to jest przydatne? ale po co ?:) Prosimy o info, szukałem na google ale nie znalazłem odpowiedzi.

mery_master
28-03-2008, 18:43
Sorki, ze post pod postem, ale nigdzie nie mogę znaleźć na google odpowiedzi, a nadal nie wiem po co te Itemid ?

KrzaQ
27-08-2008, 13:51
Mój problem z Itemid jest nieco inny ale równie dokuczliwy.
Napisałem komponent, który testowałem na zalogowanym użytkowniku na !J 1.0.15 i wszystko działało prawidłowo do momentu, kiedy poprosiłem kogoś, kto nie miał konta i nie był zalogowany o przetestowanie mojej pracy. Komponent jest wywoływany z linka URL. Jakże wielkie było moje zdziwienie i kolegi, kiedy zobaczyłem komunikat

"Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować."

i to tylko w jednym przypadku


switch ($_tcośtam_) {
case 'opcja1' :
Program działa
break;
case 'opcja2' :
Program NIE działa - pokazuje się brak uprawnień
break;
case 'opcja3' :
Program działa
break;
}problem tak banalny i nielogiczny że dwa dni spędziłem na szukaniu błędu, przekosiłem kod w prawo i lewo i nic... Dopiero kiedy wywołałem komponent z menu a w linku pojawiło się Itemid - zadziałało :eek: kopara mi opadła na podłogę ... "co jest do ch......ry ?"
dodałem do linka jakieś dowolne Itemid i też zadziałało. Teraz wiem, że do linka trzeba dodać Itemid albo włączyć tryb zgodności z wcześniejszą wersją !J. Zastanawia mnie tylko dlaczego inne procedury działały a ta jedna nie?

atb80
27-08-2008, 14:04
Ja już problemu nie mam, bo zmigrowałem serwis do 1.5.x, a tam problem z Itemid nie występuje :D:D:D