PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.14 JIE - utf8 - PL



PeFik
19-02-2008, 14:03
Korzystając z odrobiny wolnego czasu "zaktualizowałem" Joomla! JIE -utf8 -PL opartą na 1.0.13 -> do 1.0.14.
Instalacja działa stabilnie, aczkolwiek od razu ostrzegam, iż jest to aktualizacja częściowa - tak około 80%. Plus malutkie przeróbki szablonowe panelu.
Z instalacji usunąłem domyślne szablony, bowiem i tak mało kto z nich korzysta
- pozostawiłem tylko "nieśmiertelny" rhuk_solarflare_ii.
Panel jest po polsku/angielsku - przełącznik działa.
//dla zainteresowanych aktualizacji wymaga jeszcze trochę plików z folderu administrator/components - i to wszystko.

Link: http://w15.easy-share.com/1699621634.html

Zapraszam do testowania - i żeby nie było że PeFik nic nie daje od siebie.


//mam nadzieje, że to dobry dział - jeśli nie proszę o wybaczenie i przeniesienie do innego wątku

//można też aktualizować ręcznie, ale uwaga, nie przenosimy folderu instalation oraz pliku configuration

inkos
19-02-2008, 14:37
Korzystając z odrobiny wolnego czasu "zaktualizowałem" Joomla! JIE -utf8 -PL opartą na 1.0.13 -> do 1.0.14. [...] jest to aktualizacja częściowa - tak około 80%. [...] //dla zainteresowanych aktualizacji wymaga jeszcze trochę plików z folderu administrator/components - i to wszystko.
Pefik jako młodszy stażem na tym forum zadam Ci pytanie: w której części Joomla (front czy zaplecze) jest najwięcej zmian które spowodowały wypuszczenie tej właśnie aktualizacji dla Joomla 1.0.x?

Według moich informacji popartych lekturą joomla.org w większości są to problemy z bezpieczeństwem zaplecza administracyjnego których Twoja wersja zaktualizowanej JIE nie obejmuje (brak aktualizacji aministrator/components) gdyż zapewne wiesz iż taka modyfikacja bezpośrednio z plików np. patcha zakończy się problemami na zapleczu administracyjnym zmodyfikowanej Joomla jaką jest wersja JIE? Mam rację? Jeśli tak to napisz że właśnie z tego powodu nie dodałeś tych plików do swojej paczki.


Zapraszam do testowania - i żeby nie było że PeFik nic nie daje od siebie.
Nie omieszkam potestować :)

PeFik
19-02-2008, 15:11
z pewnością ta wersja znacząco poprawia bezpieczeństwo strony frontowej - to fakt.
A jeśli chodzi o część administracyjną, poprawia problem z sesjami + dodaje nowy przycisk preview + inne...
Nie robiłem extra paczki aktualizacyjnej, za co się gryzę sam...
walczyłem porównując pliki w JIE 1.0.13 i 1.0.14 (upgrade) na te ostatnie (i podmieniając tu i ówdzie) i masz racje na wszystkie pliki zabrakło mi czasu + zmęczenie materiału. Ale może jutro podejmę znów ów wysiłek.

Poza tym JIE jest to projekt oparty na pracy Zwiastuna, .... a tu duży respekt, się należy....

//według mojej oceny ta wersja jest bezpieczniejsza i stabilniejsza od "starej" 1.0.13,
a co się i gdzie dokładniej zmieniło.. odsyłam do dokumentacji.

//oczywiście te pliki, których nie zaktualizowałem są z 1.0.13 i działają po staremu (czyt. poprawnie)