PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z układem w: blog - artykuły z kategorii



bach01
19-02-2008, 19:06
Mam następujący problem: kiedy tworzę nowy element menu "blog - artykuły z kategorii", chcę zmienić parę rzeczy, m.in. układ wiadomości, wyłączyć wyświetlanie ikonek e-mail i pdf. Zmieniam te rzeczy, Joomla wyświetla że wszystko zostało poprawnie zapisane, a na stronie wyświetla się zgodnie z ustawieniami domyślnymi, a nie wybranymi przeze mnie. Wcześniej dało się to edytować i działało poprawnie, a teraz z nieznanych powodów nie.

Używam Joomli 1.0.13 PL, zainstalowane dodatki to sh404SEF, AkoComment, Mod_HTML.

Co mogę zrobić?

inkos
19-02-2008, 22:39
Wcześniej dało się to edytować i działało poprawnie, a teraz z nieznanych powodów nie.
Wcześniej? czyli kiedy? Przed zainstalowaniem jakiegoś dodatku? Jeśli tak to jakiego?

bach01
20-02-2008, 12:42
Problem pojawił się niezależnie od instalowania dodatków. Miałem zainstalowane Mod_html, sh404SEF i działało, a później przestało, mimo, że nic nie doinstalowywałem. AkoComment zainstalowałem później, jak już nie działało.

Może to coś pomoże, ale wcześniej utworzyłem menu, gdzie zlinkowałem kategorie w postaci bloga, a później je usunąłem (menu) i utworzyłem nowe, gdzie jeszcze raz utworzyłem te same elementy. Wtedy zdaje się Joomla przestała reagować na zmiany i wyświetlać po swojemu.

inkos
20-02-2008, 13:32
Może to coś pomoże, ale wcześniej utworzyłem menu, gdzie zlinkowałem kategorie w postaci bloga, a później je usunąłem (menu) i utworzyłem nowe, gdzie jeszcze raz utworzyłem te same elementy. Wtedy zdaje się Joomla przestała reagować na zmiany i wyświetlać po swojemu.
Prawdopodobnie przy tej okazji coś się pokrzaczyło w bazie i stąd te problemy. Utwórz ponownie takie samo menu (ta sama nazwa) i te same pozycje i w nich zmieniaj. Może to pomoże.

bach01
20-02-2008, 20:11
Poradziłem sobie następująco: utworzyłem nową kategorię, tam przeniosłem artykuły ze starej i utworzyłem do niej element w menu "blog - artykuły z kategorii". Wtedy da się edytować różne rzeczy.

Wygląda na to, że Joomla nie radzi sobie, gdy usunie się taki element dla danej kategorii i utworzy się go jeszcze raz. Trzeba robić raz, a dobrze. Niestety :mad: