PDA

Zobacz pełną wersję : [Problem Joomlaboard 1.1.14] Modyfikacja forum na całą szerokość strony



BARMAN2005
19-02-2008, 19:23
Witam!

Jestem świeżym użytkownikiem systemu Joomla 1.0.13 i mam do was kilka pytań. Zainstalowałem dzisiaj moduł Joomlaboard 1.1.14 i mam następujący problem: chciałbym aby forum zajmowało całe dostępne miejsce w obszarze strony. Prosto mówiąc aby tego dokonać niezbędne jest wyłączenie w tej sekcji witryny wszystkich paneli bocznych (menu główne itp.)… Rozchodzi się tylko o ten jeden panel z lewej strony: http://www.s1mp3.eurolol.pl/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=26

Szukałem różnych opcji w PA ale doszedłem do wniosku, że wymaga to chyba jednak modyfikacji jakiegoś pliku w katalogu modułu Joomlaboard. Proszę o radę a najlepiej o gotowy przepis na rozwiązanie kłopotu. Z góry wszystkim za pomoc dziękuję!

PS: Mam jeszcze trochę lamerskie pytanie ale przy okazji tego tematu mogę je chyba zadać: czym różni się najnowsza wersja Joomli 1.5 od tej starszej (1.0.x) i z której obecnie warto korzystać? W moim przypadku liczę na prosty system który nie zawiera niepotrzebnych wodotrysków obciążających serwera - czy dobrze wybrałem?

inkos
19-02-2008, 22:58
Zainstalowałem dzisiaj moduł Joomlaboard 1.1.14
Zmień na Fireboard który jest następcą tego komponentu chyba że lubisz ryzyko i nie straszne są Ci skutki ewentualnego włamania na stronę przez ten komponent.

chciałbym aby forum zajmowało całe dostępne miejsce w obszarze strony. Prosto mówiąc aby tego dokonać niezbędne jest wyłączenie w tej sekcji witryny wszystkich paneli bocznych (menu główne itp.)…
Po prostu w opcjach modułu menu po prawo masz taką listę i wybierz w niej zamiast "wszystkie" tylko te pozycje w których chcesz aby moduł menu się wyświetlał.

Mam jeszcze trochę lamerskie pytanie ale przy okazji tego tematu mogę je chyba zadać: czym różni się najnowsza wersja Joomli 1.5 od tej starszej (1.0.x) i z której obecnie warto korzystać?
Niestety jest ono lamerskie. Różnice - największa Joomal 1.5 to całkiem nowa Joomla która też wskazuje kierunek rozwoju przyszłych wersji. Natomiast Joomla serii 1.0.x to dobra wersja na początek przygody - dużo dodatków też tych spolszczonych oraz co najważniejsze dla początkującego bardzo dużo literatury i stron pomocy jak choćby pomoc.joomla.pl :)
Do Joomla! 1.0.x jest w tej chwili więcej dodatków więc warto skorzystać z tej wersji. Joomla 1.5 jest jeszcze nowością i tym samym jest obarczona problemami wieku dziecięcego.

W moim przypadku liczę na prosty system który nie zawiera niepotrzebnych wodotrysków obciążających serwera - czy dobrze wybrałem?
Sama Joomla nie przeciąża serwera. Jeśli natomiast dodasz za dużo dodatków które będą miały wiele niezoptymalizowanych zapytań do bazy to wtedy może być gorzej.

BARMAN2005
20-02-2008, 15:46
Dziękuję za rady. :)

edit
O kurcze jest problem, wyłączyłem wszystkie widoczne menu ale dalej pozostaje tam szare tło:
http://www.s1mp3.eurolol.pl/index.php?option=com_fireboard&Itemid=53
Myślałem że jest to pozostałość po menu usera które jest widoczne po zalogowani ale mimo jego wyłączenia w tym obszarze ciągle widoczne jest tło panelu bocznego, chociaż nie ma tam żadnych linków... :/

inkos
23-02-2008, 18:19
Myślałem że jest to pozostałość po menu usera które jest widoczne po zalogowani ale mimo jego wyłączenia w tym obszarze ciągle widoczne jest tło panelu bocznego, chociaż nie ma tam żadnych linków... :/

Chyba znalazłem winowajcę :) Autor templatki chyba nie przewidział takiej mozliwości więc trzeba ją po prostu przerobić. Wysłałem Ci na PW prośbę o plik index.php oraz css teg szablonu. Wyślij mi to na PW albo umieść tutaj jako załącznik do posta. :)

BARMAN2005
23-02-2008, 18:24
W załączniku pliki szablonu (bez katalogu images).