PDA

Zobacz pełną wersję : Użytkownicy (front) nie mogą dodawać artykułów



caneri
19-02-2008, 21:19
Joomla 1.0.11
Joomla! Emulacja Register Globals OFF (wył.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wył.)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wył.)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Zalogowani użytkownicy (front - Publisher) nie mogą dodawać artykułów. Nie pojawia się odnośnik nowy. Jest ikona dla zmiany treści (edytuj) i można edytowac istniejące artykuły ale nie można dodawać nowych.
Jak temu zaradzić?

inkos
20-02-2008, 01:08
Jak temu zaradzić?
Po pierwsze aktualizacja Joomla do wersji 1.0.13 i to bardzo szybko chyba że chcesz mieć niezapowiedziane odwiedziny i stronę w strzępach. Po aktualizacji sprawdź czy problem występuje. Co i jak należy zrobić aby zaktualizować Joomla jest już opisane więc poszukaj.

caneri
21-02-2008, 21:54
Zrobiłem jak kazałeś (troche problemów z ? zamiast polskich znaków ale znalazłem co trzeba na forum i polskie znaki są).
Problem z dodawaniem artykułów na froncie przez np. publishera niestety pozostał.
Wersja MySQL: 4.1.22-standard
Wersja PHP: 4.4.7
Serwer WWW: Apache
Interfejs serwera PHP: apache
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)
Istotne ustawienia PHP: RG Emulation (Emulacja Register Globals): WYŁ Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]: WYŁ Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]: WŁ. Safe Mode [Tryb bezpieczny]: WYŁ File Uploads [Wczytywanie plików]: WŁ. Session auto start [Automatyczny start sesji]: WYŁ

inkos
21-02-2008, 22:04
Zrobiłem jak kazałeś (troche problemów z ? zamiast polskich znaków ale znalazłem co trzeba na forum i polskie znaki są).
Problem z dodawaniem artykułów na froncie przez np. publishera niestety pozostał.
Wersja MySQL: 4.1.22-standard
Wersja PHP: 4.4.7
Serwer WWW: Apache
Interfejs serwera PHP: apache
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)
Istotne ustawienia PHP: RG Emulation (Emulacja Register Globals): WYŁ Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]: WYŁ Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]: WŁ. Safe Mode [Tryb bezpieczny]: WYŁ File Uploads [Wczytywanie plików]: WŁ. Session auto start [Automatyczny start sesji]: WYŁ
Doczytaj informacje zawarte na pomoc.joomla.pl a dotyczące artykułów i uzytkowników. :)

caneri
21-02-2008, 22:17
Niewiem czy sie rozumiemy
ale nie mam na stronie ikony "nowy"
http://www.goat.pl/images/nowy.jpg
Na innej stronce z joomlą 1.0.11 (z tąd ten obrazek ikona dla publishera w jednym z menu i jednej sekcji jest)
Czytałem pomoc i forum i nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc.

caneri
22-02-2008, 07:51
I poradziłem sobie z tym problemem - Ale jestem z siebie dumny :D.
Problem tkwił w tym, że odnośnik "nowy" pojawia się tylko w "Lista - sekcja artykułów". Nie ma go natomiast w "Blog - artykuły sekcji"
Utworzyłem w menu dodatkową pozycję "Dodaj artykuł" (Lista - sekcja artykułów) i nadałem jej uprawnienia Registered . Pozycja ta jest widoczna tylko dla zalogowanych (logować się mogą tylko Publisher) tak więc zwykły uzytkownik tego nie widzi
Pewnie "amerykę odkryłem" - ale może drugi taki żółtodziób jak ja skorzysta z tej informacji.
A tobie Inkos dziękuje - zmobilizowałeś mnie do aktualizacji do wyższej wersji.

mi-ki
07-04-2010, 11:14
A jak wyłączyć odnośnik "nowy", aby użytkownicy mogli tylko dodawać artykuły po kliknięciu w link w menu?

zwiastun
07-04-2010, 11:18
Usunąć z szablonu - skorzystać z nadpisywania szablonem. Tylko po co sobie robić ten kłopot? Czy to komus przeszkadza, wprowadza zamieszanie?

mi-ki
07-04-2010, 11:38
Tylko który to wpis i w którym miejscu?

zwiastun
07-04-2010, 11:53
Poszukaj, bo... albo mniej więcej wiesz, co jest grane i możesz "grzebać w kodzie". Albo nie wiesz, a wtedy - nie ruszaj, bo więcej zepsujesz niż poprawisz. Z pytania wynika, ze nawet nie spróbowałeś znaleźć.
Poza tym - nie zwróciłem uwagi: Czy pytanie dotyczy Joomla 1.0?
Jeśli tak, a nie przeszkadzała ta ikonka dotychczas, to dalej też nie będzie przeszkadzać. Można ją też ukryć za pomocą CSS (display:none). W 1.0 możliwości nadpisywania szablonem nie ma.

mi-ki
07-04-2010, 12:52
Pytanie dotyczy Joomla 1.5, poradziłem sobie trochę metodą "małego Kazia" ale z efektem, zamieniłem new.png na nowy wielkości 1px i automatycznie jej nie widać, a wyłączając ikony pojawia się napis nowy.

zwiastun
07-04-2010, 13:13
Jeśli to jest 1.5, to:
- zły dział forum
- nadpisywanie szablonem (zobacz na wiki), szablon listy kategorii