PDA

Zobacz pełną wersję : Wygląd galerii realizacji.



cyberek
19-02-2008, 21:47
Nie do końca wiem, czy to dobre miejsce, ale może ;)
Staram się zrobić coś, co na jednej z podstron wyświetli listę projektów z podglądem graficznym (typu nazwa i obrazek) a z drugiej strony podgląd wybranego projektu (na początku np najnowszego) z opisem. By lepiej sobie wyobrazić:
http://www.templatemonster.com/website-templates/9858.html?&templ=9858&tab=61
Oczywiście rozkład nie istotny. I teraz się zastanawiam czy da się to w joomli osiągnąć. Może są potrzebne jakieś komponenty?

inkos
20-02-2008, 00:51
Oczywiście rozkład nie istotny. I teraz się zastanawiam czy da się to w joomli osiągnąć.
To o czym piszesz i link który podałeś prowadzi do... portfolio a stosowne komponenty w tej tematyce znajdziesz i w zasobach joomla.pl jak i na extensions.joomla.org. :) Może nie identyczne z tym przykładem ale myślę że spełniające Twoje potrzeby. Przeszukaj, zainstaluj, sprawdź jak wyglądają a może któryś zagości u ciebie na dłużej. :)

cyberek
20-02-2008, 22:20
Dzięki za podpowiedź... a ja już kombinowałem jak napisać dodatkowe menu z pozycjami obrazkowymi wyświetlane na stronei z portfolio i wczytujące odpowiednią podstronę z opisem danego portfolio ;).

To jeszcze zapytam o jedną rzecz ;)
Poszukuję rozwiązania, które na stronie głównej pozwoli mi umieścić najnowsze wiadomości w małym boksie, ale nie tak jak modół nowości tylko tytuł a tytuł i kilka wyrazów z początku artykułu.
Dodatkowo szukam też czegoś, co wyświetli najnowsze projekty z portfolio (np po jednym z różnych kategorii)...
To wszystko planowałem zrobić, zmieniając templatkę dla strony głównej i robiąc mały obszar na treść główną, po czym dodając miejsce na 3 moduły (można w sekcji modułów tworzyć nowe z zwykłą treścią i przypisywać do pozycji w templatce) i tam wstawiać ręcznie najnowsze projekty (znaczy przy pomocy edytora modułów i zmieniać im treść). Ale może jest na to lepsze rozwiązanie.
Ogólnie by pokazać o co biega... przykład:
http://www.templatemonster.com/website-templates/9858.html?&templ=9858&tab=178
Oczywiście tu jest tego więcej, ale chce uzyskać coś na kształt boksów:
latest works i what's new.
Wszelkie dodatkowe elementy strony głównej uzyskam opisanym wyżej sposobem, chyba że polecicie bardziej "eleganckie" rozwiązanie ;).

inkos
20-02-2008, 22:43
To jeszcze zapytam o jedną rzecz
REGULAMIN - jeden wątek jeden problem a nie tysiąc problemów cyberka z jego stroną na Joomla w jednym poście!!! :mad::mad::mad::mad:

cyberek
20-02-2008, 22:45
Drugie pytanie po części łączy się z pierwszym (wyciągnięcie najnowszych projektów), więc bez niego nie miało by większego sensu... taki przynajmniej z mojego punktu widzenia to wygląda ;).