PDA

Zobacz pełną wersję : Zoom Media Gallery - problem z instalacją



miron_68
03-04-2006, 15:26
Witam,

mam problem z zainstalowaniem na localhoście komponentu Galerii. Wyświetla m.in.
Warning: file_get_contents(c:\wamp\www\joomla_108\media\ins tall_4431119daba99\lib\minixml) [function.file-get-contents (http://function.file-get-contents)]: failed to open stream: Permission denied in c:\wamp\www\joomla_108\includes\domit\xml_domit_li te_parser.php on line 1087

i że nie utworzył kilku katalogów.
W czym tkwi problem?

zwiastun
03-04-2006, 15:37
Poczytaj jakiegoś opracowania o prawach dostępu

miron_68
03-04-2006, 16:09
Dzieki za wyczerpująca odpowiedz. Nie takiej sie jednak spodziewalem.
Z chmod'ami sie juz w zyciu zestknalem. Na wlasnym serwerze moge jedynie ustawic atrybut "do odczytu", "ukryty" itp. To juz problowalem wczesniej zmieniac i nic nie dalo.

Rybik
03-04-2006, 21:30
na localhoscie nie bedacym w pelni rasowym appachem zawsze beda jaja z komponentami ktore wymagaja wlasnych dotepow itp, to tak jak z safe mode. Zwykle nie rozwiazujemy problemow localhostowych ze wzgledu na spora ilosc bledow w oprogramowaniu serwerow pod winde, lub braku umiejetnosci poprawnego skonfigurowania takiego serwera. To nie jest zarzut - tylko luzna uwaga. Na localhostach sie dzieja rozne rzeczy i czesto sie -nascie godzins pedza zeby jakis dups znalezc.

Nie podales danych (serwer, joomla, php, na czym masz to offline ?)

miron_68
03-04-2006, 21:58
Dzieki Rybik za zainteresowanie. Taki mialem plan zeby po przerzuceniu do netu jeszcze raz tam zainstalowac ta galerie.

Tak myslelem, ze nie wszystko na localhoscie moze poprawnie chodzic, chociazby z podgladem stron we wraperze - te z dysku nie widzi, ale jak sie przerzuci FTP-em do netu wtedy sie sprawa rozwiazuje.

Moja konfiguracja to wamp5, w tym Apache 1.3.33, MySOL 5, php 5.1.1., Joomla 1.0.8, czyli nie najszecześliwsza.

Wychodze jednak z zalozenia, ze jak sobie rozwiaze wiekszosc problemow pod ta konfiguracja, to potem na przyszlosc bede "mądrzejszy" :-).

P.S. Krasnal jakoś mi nie leżał. Już nawet nie pamietam jakie z nim mialem problemy.

Jeszcze raz wielkie dzieki, bo potwierdziles moje przypuszczenia.
Za to klikne na zolta buźkę.

miron_68
03-04-2006, 21:59
Dzieki Rybik za zainteresowanie. Taki mialem plan zeby po przerzuceniu do netu jeszcze raz tam zainstalowac ta galerie.

Tak myslelem, ze nie wszystko na localhoscie moze poprawnie chodzic, chociazby z podgladem stron we wraperze - te z dysku nie widzi, ale jak sie przerzuci FTP-em do netu wtedy sie sprawa rozwiazuje.

Moja konfiguracja to wamp5, w tym Apache 1.3.33, MySOL 5, php 5.1.1., Joomla 1.0.8. Konfiguracja, jak widac, nie najszecześliwsza.

Wychodze jednak z zalozenia, ze jak sobie rozwiaze wiekszosc problemow pod ta konfiguracja, to potem na przyszlosc bede "mądrzejszy" :-).

P.S. Krasnal jakoś mi nie leżał. Już nawet nie pamietam jakie z nim mialem problemy.

Jeszcze raz wielkie dzieki, bo potwierdziles moje przypuszczenia.
Za to klikne na zolta buźkę.