PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniki wyszukiwania w google...



stasio
19-02-2008, 22:02
Witam... temat związany nie tylko z joomlą ale i z innymi serwisami... Chciałbym się zapytać jak przygotować kod strony aby wynik wyszukiwania wyglądał tak jak tutaj http://www.google.pl/search?q=total+commander&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
chodzi o pierwszą pozycję i wymienione pod strony. Czy to w kodzie sie robi czy jakoś inaczej...

inkos
20-02-2008, 00:47
jak przygotować kod strony aby wynik wyszukiwania wyglądał tak
Szczerze to chyba pomyliłeś forum. ;) Zadaj to pytanie raczej na forum o wyszukiwarkach. Chyba że ja nie zrozumiałem Twoich intencji. ;)

Natomiast słowa kluczowe i opis witryny można skonfigurować na zapleczu administracyjnym swojej strony joomla w konfiguracji witryny.

stasio
20-02-2008, 01:41
nie nie pomyliłem forum :) po prostu tu jest miła atmosfera i chciałem zapytać czy ktoś sie może orientuje... :D bo chyba nie potrzeba forum o jajecznicy żeby zapytać jaka kto robi w domu jajecznice ;)
Bardzo mnie to ciekawi jak to jest zrobione... wiem gdzie można konfigurować meta dane w joomli :D

idek
20-02-2008, 14:54
nie daje głowy, ale wydaje mi się, że takie coś, to jest dla wybrańców, którzy królują na szczytach wyszukiwań, bo szczerze to chyba nikt nie widział, żeby takie coś było na innym niż pierwsze miejsce w wyszukiwaniu...

tego też raczej się nie ustala w kodzie, bo zaufaj mi, że gdyby tak było, to każda strona by tak wyglądała, wtedy w wynikach wyszukiwania byłby po prostu syf...

dla pewności zapytać na jakims forum pozycjonerskim..
zastrzegam, że powyższe wypociny, to tylko efekt indywidualnych przemyśleń ;)

szczerze to sam jestem ciekaw jak jest naprawdę.. bo chyba wątpliwe jest, aby google dla "każdej" strony przygotowywało takie coś oddzielnie... (?)

stasio
20-02-2008, 16:37
hmmm czyli ogólnie jesli moj portal jest na Szczycie wyszukiwarki to powinno w nim dać to sie zrobić... ale nie mam tego :(
coś oni kombinują w tym google... to jest tak samo jak z wejściem na strone bez podania www i pl jak dasz wp odrazu cie wrzci gdzie trzeba na www.wp.pl ale jak dasz np zdenekmeteoryt to za cholere nie wjdzie ci na www.zdenekmeteoryt.pl nawet jesli by istniała ta strona... zauważyłem to u siebie ze po roku podajac nazwe strony bez ww i pl wchodzi automatycznie ale np drugi portal jest jeszcze dłuzej i jeszcze wiekszy i ni cholery wchodzi w google...

inkos
20-02-2008, 18:27
jak dasz np zdenekmeteoryt to za cholere nie wjdzie ci na www.zdenekmeteoryt.pl (http://www.zdenekmeteoryt.pl) nawet jesli by istniała ta strona... zauważyłem to u siebie ze po roku podajac nazwe strony bez ww i pl wchodzi automatycznie ale np drugi portal jest jeszcze dłuzej i jeszcze wiekszy i ni cholery wchodzi w google...
To czy działa z www czy tylko w wersji bez zależy takze od konfiguracji serwera a nie tylko Joomla.

stasio
20-02-2008, 22:18
nie chodzi o nie używanie www np wp.pl tylko samego wp bez .pl bez.com itd... po wpisaniu w pasek adresu "wp" (poza google) przekierowuje na portal wp.pl mozna to zauważyć przy wp idzie do wp.pl automatycznie jak dasz "prv" idzie do wyszukiwarki google zamiast na prv.pl i to samo było u mnie portal był i jak dawałem sama nazwe w pasek adresu wyszukiwał mi w google wyniki, teraz (od roku) jak podaje samą nazwe prowadzi mnie prosto do portalu mimo ze na świecie jest takich domen wiele...
Z kolei drugi portal jest wieszy od pierwszego i dłuzej ale jak daje jego nazwe to idzie do wyszukiwarki...
Hmmm od czegoś to zależy... i to chyba sie automatycznie akurat dzieje nie wiem jak właśnie z tymi kategoriami... bo mam portal na "szczytowaniu" i nie ma takiego fajnego bajeru a bym chciał :D

idek
24-02-2008, 13:12
HA! udało mi się odkopac ten temat, a to dlatego, że mam ciekawe spostrzeżenie.. ciekawe dla mnie.. mam portal, który już jakiś czas (przeszło 20 tygodni) jest na szczycie i co? i mam takie cos.. nieco uboższe, bo tlko 4 podlinki mam, ale są.. i z tego co się domyslam chodzi tutaj o najczęściej wyszukiwane słowa z frazą główną...

podam przykład.. http://www.google.pl/search?q=tylko+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
to moja strona na szczycie..
i jak widac, ludzie wyszukujący często wpisywali "tylko miłość streszczenia", albo "tylko miłość galeria"

wniosek : to się musi jednak dziac automatycznie i być uzależnione od wyników wyszukiwania i ilości wyszukań - na tą stonę z google wchodzi ok 500-800 ludzi dziennie

stasio
26-02-2008, 21:25
hmmm do mnie wchodzi okołu 2 - 3 tyś dziennie i tez wyszukują danych słów (wg statystyk strony ) i **************** blada... ja masz zrobione meta dane?

stasio
26-02-2008, 22:33
Ło.... ale zonk... kurde wywołałem teraz w google moj portal i tez mam to :D po słowach kluczowych pokazuje :D