PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatki do zrealizowania "małego CRM"



przemekjj
20-02-2008, 16:01
Dzień dobry,
Zaczynam zabawę z Joomlą i chcę w jakiś rozsądny sposób zrealizować poniższe zadania . Proszę o pomoc lub wskazówki.
1.Szukam dodatków/dodatku, który pozwoli mi na rejestrację oraz logowanie userów, przypisanych do odpowiednich grup, które sam zdefiniuje(userzy nie posiadają dostępu do panelu admina).
Chodzi mi oto, aby udostępniać pliki przez www inne dla danej grupy tylko po zalogowaniu.
2.Również chciałbym mieć możliwość wyświetlania firm/produktów dla danej grupy userów, tzn każdy user posiada wielu klientów/produktów i będzie mógł ich rejestrować, edytować.
Dany klient widzi tylko swoje firmy.
Po długich poszukiwaniach znalazłem SOBI2, ale nie wiem jak przypisać firmy do odpowiednich userów, oraz zablokować dostęp dla innych.
Z góry dzięki,
Pozdrawiam,

inkos
20-02-2008, 16:12
Zaczynam zabawę z Joomlą i chcę w jakiś rozsądny sposób zrealizować poniższe zadania . Proszę o pomoc lub wskazówki.
Zastanów się czy te wszystkie zadania musisz wykonać za posrednictwem Joomla czy też możesz to zrobić bez niej wykorzystując inne OS-owe systemy CRM.

Jesli musi to być Joomla to poczytaj o CiviCRM na temat któego było parę wątków na tym forum.

przemekjj
20-02-2008, 21:01
dzięki za szybką odpowiedź,
nie realizowałem jeszcze takich projektów w Joomla i nie wiem jak się do tego zabrać,

CiviCRM - czytałem trochę o nim, i nie rozwiązuje mi to problemu userów i podziału na grupy, poza tym muszą mieć chyba(?) dostęp do Backend admina,
Musi być joomla, ponieważ jest to serwis informacyjny a myślałem że te dodatkowe funkcje da się "doinstalować" w komponentach,
rozważałem nad tymi opcjami:
1) rozważałem użycie Community Buildera oraz Sobi,
2) lub może dostosować sklep internetowy (np virtuemart) do potrzeb ps. średnio to widze
3) est opcja postawienia portalu w joomli, a CRM niezależnie w innym systemie i podlinkować odpowiednio z homepage do naszego CRM-u, np: sugar lub inny?
Proszę o podpowiedź - które wyjście jest najlepsze, może są jeszcze lepsze rozwiązania,
czekam na info, pozdrawiam