PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc, bo zabiję się własną pięścią - POLSKIE ZNAKI



yahreck
20-02-2008, 16:47
Przed założeniem nowego tematu sprawdziłem w Regulaminie jakie powinien zawierać informacje, a także czy temat nie był wcześniej poruszany. Autorytatywnie stwierdzam, że rozwiązania mojego problemu nie znalazłem. Przerzuciłem masę postów nt polskich znaków na tym forum i albo nie umiem szukać, albo nie ma jeszcze takiej odpowiedzi.
Już raz zainstalowałem Joomla! 1.0.13 JIE-utf8 i problem był tylko z polskimi znakami w menu archiwum.
Zanim problem rozwiązałem serwer przestał świadczyć usługi, więc zainstalowałem na innym serwerze dokładnie w taki sam sposób jak poprzednio. Teraz, żeby było lepiej, w menu archiwum mam angielskie nazwy, a cała strona bez polskich znaków. Kodowanie stron utf-8, kodowanie bazy utf-8_unicode_ci. Próbowałem ręcznie zmienić polski znak diakrytyczny, ale baza z powrotem zmienia go na ?. Z zaplecza też nie można zmienić w artykule żadnego polskiego znaku.
Przed instalacją miałem info o ewentualnych niezgodnościach, może tu tkwi przyczyna:

Tymczasowy katalog sesji Niezapisywalny
/var/lib/php5

Ustawienie Zalecane Bieżące
Display Errors WŁ. (ON) WYŁ. (OFF)
allow_url_fopen WYŁ. (OFF) WŁ. (ON)
short_open_tag WYŁ. (OFF) WŁ. (ON)

Czy ktoś pomoże mi rozwiązać ten koszmar, bo powoli mam już dość tych wielokrotnych instalacji....
Z góry dziękuję. I proszę na mnie nie krzyczeć, bo głowa mnie już rozbolała, a poza tym nie cierpię hałasu.