PDA

Zobacz pełną wersję : problem z menu



rajcho
20-02-2008, 18:00
naprawde nie moge znalezc odpowiedz na forum.
mam problem z menu. Wszystko dzialalo fajnie az nie wysypal mi sie edytor. Udalo mi sie to naprawic zmieniajac w congiguration.php pozycje live site na taka w www:) ale teraz wszystkie pozycje menu powariowaly i nawet powrot do ustawien w con...php nie pomagaja. Po kliknieciu na pozycje zamiat linka typu: index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=
otrzymuje tylko cos taiego: content/view/4/10/
tak jakby parametry zmiennych bralo za katalogi? mozecie pomoc?

Niewazne juz, znalazlem rozwiazanie na forum przy okazji innego sta. Wlaczylem SEO w konfiguracji witryny i wszystko powrocilo do normy. To terz tak przy okazji moglby mi kts wyjasnic czemu tak dziala po wlaczeniu tej opcji? i co zrobic aby po jej wlaczeniu witryna dzialala poprawnie??

idek
21-02-2008, 12:15
to tak zwane przyjazne linki w połączeniu z jakimś np. OpenSEF dają świetne możliwości pozycjonerowi stron w wyszukiwarkach...

aby Ci poprawnie chodziło po włączeniu musisz zmienic nazwę pliku hatcess.txt na .hatcess (pisze o tym przecież przy włączeniu tej opcji w konfiguracji witryny)

aha i najważniejsze! serwer musi obsługiwac mod_rewrite

rajcho
21-02-2008, 17:53
czytalem o tym pliku i byl zmieniony na .htacces ale nie dzialalo wiec mozliwe ze mod_rewirte nie dzialal choc wydaje mi sie, ze gdzies w testach bylo, ze jest ok. serwer mam na home.pl wiec pewnie dziala. Ale coz wrocilem do starych ustawien i jak narazie wszystko jest ok.