PDA

Zobacz pełną wersję : JoomFish 1.8.2 + Joomla 1.0.13 krzaki



metmusic
20-02-2008, 20:56
Witam,

Mam następujący problem:

Zainstalowana wersja Joomli to 1.0.13JIE-pl-utf .
Strone mam domyslnie po angielsku jednak potrzebuje takze wersje polska.

Dodajac tlumaczenia np menu w JoomFish wyswietlaja mi sie krzaki.
Probowalem juz wszystkiego - zmiana strony kodowania w plikach jezykowych z utf-8 na 8859-2
ale JoomFish zapisuje do bazy juz z bledem. zagladajac w baze mam wpis "?" zamiast "ł".

Co z tym zrobić?
Ma ktoś jakiś pomysł?

Z góry dzięki za pomoc
Marcin

metmusic
20-02-2008, 22:05
już rozwiązałem problem - złe kodowanie w bazie danych.

babinka
28-04-2008, 16:53
ja też mam krzaki, nie wiem jednak jak zmienić kodowanie i gdzie?
Możesz mi pomóc? Pozdrawiam, babinka

zwiastun
28-04-2008, 17:11
1. Ojojoj! Idziesz do lekarza i mówisz: mnie też boli? Może mi pan dać lekarstwa?
2. Problem krzaczków to kilkadziesiąt postów na forum, wystarczy w szukajkę wpisać "krzaczki"
3. A w ogóle zacząć proszę od lektury regulaminu!

babinka
28-04-2008, 22:07
Witaj zwiastunie złych wiadomości,
to fakt, nie przeczytałam regulaminu, być może za chwilę zetniesz mi głowę za nie przestrzeganie nie przeczytanego. Miło byłoby wiedzieć, czym zgrzeszyłam? Pytaniem? Prośbą o pomoc? Myślałam, że to forum po to jest. Chyba przeczytam ten regulamin...
Choćbym nie wiem ile przeczytała na forum to i tak nic nie da: ja jestem użytkownikiem, administratorem, nie jestem informatykiem, większość pojęć używana przez forumowiczów jest mi obca. I co z tego, że dowiem się, że trzeba zmienić kodowanie, kiedy nie wiem jak, ani gdzie?
I ostatnia sprawa, a u Ciebie pierwsza: tak, właśnie myślałam, że znajdę na forum lekarstwo na mój problem.
powiedz mi proszę w takim razie: po co powołano to forum?
Pozdrawiam, B.

zwiastun
28-04-2008, 22:10
Forum, żeby pomagać, regulamin żeby stosować. A w regulaminie piszą, co post powinien zawierać, żeby można pomóc!