PDA

Zobacz pełną wersję : dwa CMS



butek
21-02-2008, 09:52
Mam na swojej stronie postnuke i chciałbym przejść na joomla . Czytałem tu że nie ma żadnego skryptu który to by robił. Zatem czy mogę mieć dwa CMS zainstalowane i po prostu "kopiowałbym" elementy z jednego CMS-a do drugiego ?

Dylek
21-02-2008, 10:28
Zadaj inne pytanie, ktore da mozliwosc sensownej odpowiedzi - bo poki co to odpowiedz brzmi: to Twoj serwer, wiec rob sobie na nim co chcesz :)

butek
21-02-2008, 10:38
OK
Na home.pl (bo tam mam zainstalowany postnuke) powiedzieli mi że mogę joomla mieć zainstalowanego w podkatalogu . Tylko wtedy ścieżki w pilkach instalacyjnych nie będą odpowiadać tym które są pierwotnie wyprodukowane . Co z tym zrobić ? W jakich plikach należy pozmieniać te ścieżki ? Czy można zmianę ścieżek to jakoś zautmoatyzować ?

Dylek
21-02-2008, 12:10
Instalator Joomli sam sobie popodklada potrzebne sciezki, po instalacji joomli bedziesz ja mial pod adresem www.twoja_domena.pl/katalog_z_joomla (http://www.twoja_domena.pl/katalog_z_joomla)
Pamietaj tylko o tym, ze jak masz jedna baze danych - musisz uzyc prefixu, zeby nie wykasowac danych z Twego aktualnego CMSa - wiec NIE ZAZNACZAJ przy instalacji opcji "usun tabele". Chyba, ze instalujesz na osobnej bazie - wtedy luzik.

butek
21-02-2008, 13:27
Poszło

butek
21-02-2008, 18:22
Drąże jednak temat dalej
Jak pisałem mam na stronie głownej postnuke na tomiast w podkatalogu joomla
Chcę przejść na joomla ... ale to wymaga czasu. Tzn. będę po cichu sobie uaktualniał joomla po zrobieniu joomla (zdjęcia , artukuły itd. chcę usunąć postnuka, ale jak zrobić przekierowanie ze strony głownej do podkatalogu joomla. Oczywiście mogę położyć link do joomla , ale jak to zrobić aby odwiedzający moja stronę był przekierowany autmoatycznie.

inkos
21-02-2008, 20:18
jak to zrobić aby odwiedzający moja stronę był przekierowany autmoatycznie.
Zmienić ustawienia swojej domeny tak aby wskazywała ona na ten katalog w którym masz Joomlę. :)