PDA

Zobacz pełną wersję : "Bloki"



linksworld
07-11-2005, 19:36
Strasznie nie podoba mi się "bloczek Popularne".

Czy można manipulować (usuwać, zmieniać, dodawać) takie bloczki, o różnych treściach, niezależnych od zainstalowanych komponentów?

Joomla User
07-11-2005, 19:46
Można

linksworld
07-11-2005, 20:37
Może mi ktoś napisać, gdzie można to edytować?

Joomla User
07-11-2005, 22:12
To może najpierw napisz co ci się w tym module nie podoba, dlaczego i co chcesz uzyskać.

P.S. Najpóźniej po mojej głupawej odpowiedzi powinienieś był się zorientować, że i twoje pytanie było niezbyt ok...

linksworld
07-11-2005, 22:18
Chcę zintegrować phpBB z Joomlą! (zainstaluje sobie taki komponencik, który znalazłem) i chciałbym "wyrzucić" bloczek "popularne artykuły" i zastąpić go bloczkiem "ostatnio na naszym forum...".

Jeszcze jedno: czy bloczki mogą być wyświetlane na każdej podstrone, a nie tylko na str. głównej?

linksworld
07-11-2005, 22:19
Co mi się w nim nie podoba? Mój serwis będzie miał zapewne oglądalność 5 razy / tydzień, więc popularny = najnowszy.

Po co mi 2 razy widzieć to samo, kiedy można to zastąpić czymś nieco użyteczniejszym?

zwiastun
07-11-2005, 22:50
Wolałbym nie udzielać takich odpowiedzi, żeby nie zniechęcać. Ale też nie sposób, zebyśmy tutaj, na forum zaczęłi robić wykłądy z podstaw. Od tego są podręczniki. Lamerem ma prawo każdy być, ale lamerstwo to , hehehe, prawo i obowiązek. Obowiązek poczytania.
adresy:
pomoc.joomla.pl
joomlademo.pl
Jak na razie różnice między joomla a mambo niewielkie, więc prawie wszystko, co o Mambo w wersji 4.5.2 odnosi się do joomla!

Na początek polecam poradnik Anny Calahan.

A te "bloczki" nazywają się moduły.

Joomla User
07-11-2005, 22:56
Te "bloki" o których wspominasz to moduły. W panelu administracyjnym wchodzisz w ">> modules >> site modules" gdzie masz wykaz wszystkich modułów. Tutaj możesz każdy z modułów włączyć bądź wyłączyć (opcja "published") - wystarczy kliknąć na obrazek folderka przy nazwie modułu, ew. na czerwony krzyżyk. Możesz też kliknąć na nazwę modułu i tam (zde)aktywować moduł. Jest tam ponadto zazwyczaj także wiele innych opcji do ustawiania. To na razie tyle elementarza...

linksworld
08-11-2005, 15:46
Dzięki: i tak na dokładkę, nie mogę zainstalować Joomla! ze względu na błąd domniemanego obciążenia, powie mi ktoś tak krok po kroku w punktach, jak ręcznie zainstalować i/lub skonfigurować?