PDA

Zobacz pełną wersję : ustawienia domyslne...



maxdesign
22-02-2008, 11:58
Witam

zwracam sie do szanownych forumowiczów z prosba o odpowiedz na moje (jak zakladam proste) pytanie! a oto one:

w jaki sposob przywrocic domyslne ustawienia tresci, ukladu i zawartosci strony?

po zainstalowaniu jomla usunalem czesc modolow oraz pozmienialem tresci artykulow. Chce teraz przywrocic pozatkowe ustawienia ale po usunieciu wszystkich danych z serwera i przy ponownej probie instalacji jomla, zmianie temlatki uklad i tresc strony jest taka sama jak po wykonaniu przeze mnie zmian. ba! usowajac wszystkie dane z serwera i probie ponownej instalacji jomla instalator zahowuje sie tak jak by jomla byla juz zainstalowana!

jak to wszystko zresetowac?

dziekuje za uwage

inkos
22-02-2008, 12:21
jak to wszystko zresetowac?
Dziwne. :confused: Wyczyść cache przeglądarki bo jeśli usunąłeś wszystko z serwera wraz z bazą danych to tylko jakiś cache może powodować takie zachowanie.

maxdesign
22-02-2008, 12:32
witaj Inkos, dzieki za odpowiedz! musze jednak sprostowac jedna rzecz, otoz nie robilem nic z baza danych i to pewnie jest przyczyna.
No a skoro jestesmy juz przy bazach... jaki typ danych (jakie tresci z jomla) przechowywany jest wlasnie w bazach i jak poprawnie usunac z nich dane?? czy trzeba usowac cala baze czy mozna ja tylko "wyczyscic" i pozostawic pusta bez zmiany nazwy??

pozdrawiam serdecznie

inkos
22-02-2008, 13:14
No a skoro jestesmy juz przy bazach... jaki typ danych (jakie tresci z jomla) przechowywany jest wlasnie w bazach i jak poprawnie usunac z nich dane?? czy trzeba usowac cala baze czy mozna ja tylko "wyczyscic" i pozostawic pusta bez zmiany nazwy??
Możesz usunąć całą baze (prościej szybciej bezboleśnie:D ) albo tylko wszystkie tabele z przedrostkiem jaki określiłes w czasie instalacji Joomla. Domyślnie jest to "jos_" więc jeśli nic nie zmieniałeś to aby wyczyścić bazę danych z danych dotyczących tylko Joomla musisz usunąć wszystkie tabele zaczynające się od "jos_"- a jest ich tam trochę. :)