PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacja modułów, komponentów na webd.pl POMOCY!!!



nowy232
22-02-2008, 12:35
Witam!
Wykupiłem hosting na webd.pl, zainstalowałem joomla 1.0.13 i wszystko jest niby ok. Jednak gdy w panelu administratora chcę zainsatlować jakilowiek moduł czy tez komponent niestety wyskakuje taki komunikat: Failed to create directory "/home/login/public_html/components/com_akobook/"

Sprawdzałem prawa dostępu i są ok dla tych folderów więc co mam teraz zrobić, żebym mógł normalnie mógł instalować te składniki joomli???

Proszę o pomoc

inkos
22-02-2008, 13:20
Sprawdzałem prawa dostępu i są ok dla tych folderów więc co mam teraz zrobić, żebym mógł normalnie mógł instalować te składniki joomli???
Polecam kontakt z Twoim administratorem i przedstawienie mu problemu. W końcu kupiłeś u nich konto więc masz prawo do wsparcia technicznego. :)

nowy232
22-02-2008, 20:34
Tak jak radziłeś skontaktowałem się z administratorem a raczej wysłałem mu kilka wiadomości ale od godz. 14 nei otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Natomiast zauważyłem coś innego, że gdy zmienię prawa folderów z 755 na 757 to wszystko działa tak jak powinno. Sprawdzałem na darmowym hostingu yoyo.pl i tam taki problem nei występuje tzn. foldery mają prawa dostępu 755 i wszystko działa.

Dlatego mam pytanie czy jak zmienię prawa dostępu do folderów na 757 to bedzię niosło to za sobą jakieś konsekwencje??? I co może być przyczyną opisanego przeze mnie problemu???

Z góry dziękuję za pomoc:)

inkos
22-02-2008, 20:44
Prośba numer jeden - nie pisz taką czcionką źle się ją czyta. ;)

Tak jak radziłeś skontaktowałem się z administratorem a raczej wysłałem mu kilka wiadomości ale od godz. 14 nei otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Szczerze. To źle świadczy o firmie z której usług korzystasz. Odpowiedź nawet w stylu "to nie nasz problem" to zawsze coś w porównaniu do wielogodzinnego milczenia. Warto zastanowić się czy ta firma jest godna Twojej uwagi.

Dlatego mam pytanie czy jak zmienię prawa dostępu do folderów na 757 to bedzię niosło to za sobą jakieś konsekwencje??? I co może być przyczyną opisanego przeze mnie problemu???
Zbyt duże prawa zawsze niosą pewne niebezpieczeństwo. W tej konfiguracji dajesz pełne prawa dostępu do użykowników zewnętrznych więc raczej nie proponuję takiego ustawienia. Chyba że chcesz mieć nieproszonych gości. :eek:

Ewentualnie wyjście numer dwa: Na czas instalacji zmieniasz prawa na większe ale później wracasz do ustawień 755 jednocześnie testując czy komponent działa prawidłowo na takich ustawieniach (powinien). :)

Ostateczność. Rezygnacja z usług tej firmy w myśl zasady: "co tanie to drogie". Czasem nie warto kupować hostingu za który za rok można zapłacić sms-em. ;)