PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie do Panelu Admin. (sesja wygasła)



cichynetpl
22-02-2008, 14:27
Witam Forumowiczów,

Tak wiem, problem poruszany wielokrotnie, niestety żadne z proponowanych rozwiązań nie usuwa mojego problemu.

Konfiguracja:
Joomla 1.0.13 utf pl, serwer linux apache, php 5.2.5, mysql 4.1.22

O co chodzi:
Przeglądarka uruchomiona na nowym użytkowniku (aby wyeliminować pliki tymczasowe, cookies itp). Po wpisaniu loginu i hasła i naciśnięciu Zaloguj pojawia się ponownie strona logowania (żadnych komunikatów). Ponowne logowanie (tym samym loginem/hasłem) się udaje, jednak po kliknięciu na cokolwiek w panelu admina pojawia się komunikat "Sesja wygasła, zaloguj się."

Nie instalowałem żadnych nowych komp./modułów - jedynie dodawałem kategorie w WebLinks.
Hosting też nie przyznaje się do żadnych prac w ostatnim czasie.

Wypróbowałem kilka proponowanych na forum rozwiązań jak również z forum joomla.org (podmiana plików administrator/index2.php, includes/joomla.php), próbowałem też patcha joomla_1.0.13_admin_session_fix.zip (http://dev.amikelive.com/joomla1/component/option,com_remository/Itemid,5/func,select/id,2/) - nic nie pomaga.

Czy ktoś z Was drodzy Forumowicze wie, co zrobić aby przywrócić możliwość logowania się do panelu admina? A może ktoś wie, co jest (może być) przyczyną takiego zachowania się joomli?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam
Cichy

inkos
22-02-2008, 14:35
Czy ktoś z Was drodzy Forumowicze wie, co zrobić aby przywrócić możliwość logowania się do panelu admina? A może ktoś wie, co jest (może być) przyczyną takiego zachowania się joomli?

Adres strony, co to za hosting. Czy instalacja przebiegła poprawnie bez żadnych czerwonych pozycji? Czy do czasu dodania weblinków na zapleczu wszystko działało poprawnie i nie było problemu z wylogowywaniem się?

cichynetpl
22-02-2008, 14:57
strona www.agencje-nieruchomosci.info (http://www.agencje-nieruchomosci.info)
hosting: netstrefa.com.pl (używam od 1,5 roku - nie mogę narzekać)
Instalacja bez problemów, jedna "czerowna pozycja", którą widać po zalogowaniu się do panelu admina "Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’"
Stronka postawiona została na początku lutego i działała bez zarzutu do wczoraj wieczorem.
Aha, właśnie próbowałem się zarejestrowac na stronie i nie można założyć nowego usera (securityimages - niepoprawny kod) wcześniej działało ;-(
Istniejący userzy mogą się logować normalnie, zmieniać profil, pisać na forum itp

PS. Tak na szybkiego postawiłem w nowym katalogu i na nowej bazie joomla 1.0.13 utf pl i wszystko działa pięknie, więc chyba jednak nie hosting...

Wciąż liczę na pomoc...

inkos
22-02-2008, 15:26
Wciąż liczę na pomoc...
Register globals to inna sprawa - choć też ważna. Co i jak opisane zostało już na forum. :)
A czy serwer na którym masz stronę nie przechodził ostatnio jakiejś aktualizacji? Jaki masz czas sesji zapisany w panelu a konkretnie w pliku configuration.php. Jakie dodatki masz zainstalowane?

cichynetpl
22-02-2008, 21:25
Czas sesji w configuration.php standardowy (chyba) 1800.
Co do dodatków, to jest tego sporo:
com: artgbook, dfcontact, docman, estateagent, fireboard, joomlastats, pollxt, securityimages, aritoseo
kilka modułów do w/w komponentów
boty: adsense

Co do serwera, to tak jak pisałem, według ich "adminów" - nie było zmian.

Kurcze, szkoda trochę mojej roboty - jeśli już będę musiał stawiać wsio od początku, chciałbym chociaż wiedzieć, czemu taki "zonk" mi się zrobił, aby w przyszłości móc temu zaradzić.

W każdym razie dzięki "inkos" za zaangażowanie.
pozdrawiam
Cichy

inkos
22-02-2008, 21:37
Kurcze, szkoda trochę mojej roboty - jeśli już będę musiał stawiać wsio od początku, chciałbym chociaż wiedzieć, czemu taki "zonk" mi się zrobił, aby w przyszłości móc temu zaradzić.
1. Utwórz katalog tmp w głównym katalogu twojej instalacji Joomla i nadaj mu prawa 777.
2. Sprawdź logi serwera pod kątem prób nieuprawnionego włamania na serwer.
3. Sprawdź czy któreś z plików Joomla nie zostały zmodyfikowane w ostatnim czasie - jeśli tak to sprawdź ich zawartość czy nie ma tam jakiś dziwnych wpisów.
4. Sprawdź czy na serwerze nie pojawiły się jakieś "dziwne" pliki np. z rozszerzeniem .txt których nie powinno być (jak coś usuwasz wykonaj kopie)

Jeśli to nie pomoże to chyba pozostaje praca od początku. Dziwna sprawa. :confused:

kaleon
16-07-2008, 08:57
Witam. Miałem ten sam problem z wylogowaniem sesji
tutaj znalazłem rozwiazanie
http://www.wromanek.info/www/wygasanie-sesji-w-joomla-virtuemart.html

zwiastun
16-07-2008, 11:12
hmmm, pod latarnią ciemno: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=11431&highlight=virtuemart