PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja komponentu modułu joomap



Xsawras
22-02-2008, 17:24
Temat wielokrotnie poruszany.
Mam dziwny przypadek, w panelu komponenty wskazuję na katalog na serwerze w którym znajduje się moduł "joomap" po kliknięciu instal wysakuje "Nie znaleziono pliku instalacyjnego:"
Próbowałem także instalację z pakietu i to samo.
Czy ktoś pomoże?

inkos
22-02-2008, 17:48
Czy ktoś pomoże?
A nie mógłbyś mieć "innego" problemu. ;) Tylko taki "standardowy" aby nie powiedzieć "dyżurny" temat od kilku miesięcy na tym forum. Czyli widać i Ciebie tak jak wszystkich ciągle prześladują te braki pliku. :D:D

A forumowa szukajka wyrzuca już setki odpowiedzi w tym temacie, a przecież one są tak proste jak ta zasada: masz Joomle na UTF instaluj dodatki kodowane w UTF, a jak masz ISO instaluj ISO. Ot i cała filozofia i błęda tego nie zobaczysz już nigdy. ;)

Xsawras
22-02-2008, 18:41
Szukałem w Konfiguracji globalnej i nie doszukałem się jaką mam wersję UTF czy ISO. szukałem w informacji o systemie i też nic. Gdzie to można sprawdzić?

Xsawras
22-02-2008, 18:54
Jeszce jedno. W plikowni nie jest podane jaka wersja ISO czy UTF jest do ściągnięcia, to tak na chybił trafił mam próbować?

inkos
22-02-2008, 19:22
Jeszce jedno. W plikowni nie jest podane jaka wersja ISO czy UTF jest do ściągnięcia, to tak na chybił trafił mam próbować?
W każdym pliku .xml dołączonym do dodatków w pierwszej linijce jest deklaracja kodowania więc nie musisz instalować w ciemno. :)

Xsawras
22-02-2008, 19:47
O! Pojaśniało. dzięki :) To już wiem jakie mam kodowanie strony, teraz wystarczy tylko znaleźć joomap w UTF
Pozdrawiam

Xsawras
22-02-2008, 20:41
Ściągnąłem paczkę joomap w ISO zmieniłem pierwszą linijkę w joomap.xml na: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
Zainstalowałem i działa tyle że bez polskich znaków.
Co jeszcze można zrobić?

inkos
22-02-2008, 20:46
Ściągnąłem paczkę joomap w ISO zmieniłem pierwszą linijkę w joomap.xml na: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
Zainstalowałem i działa tyle że bez polskich znaków.
Co jeszcze można zrobić?
Przekodować pliki językowe aby wszystko wyświetlało się jak trzeba. Co jak i gdzie należy zrobić zostało już wielokrotnie opisane na tym forum.;)

Xsawras
22-02-2008, 20:56
Plik językowy jest tylko jeden w katalogu "language > polish.php"
Czy wystarczy wpisać w pierwszej linijce kod "<?php version="1.0" encoding="UTF-8"?>

inkos
22-02-2008, 21:10
Plik językowy jest tylko jeden w katalogu "language > polish.php"
Czy wystarczy wpisać w pierwszej linijce kod "<?php version="1.0" encoding="UTF-8"?>
:eek: Ufff.... Litości... Ja już wysiadam. Czy ty wiesz aby co piszesz???? Czy znasz takie pojęcia jak różne systemy kodowania znaków? Czy wiesz że wogóle coś takiego istnieje? :confused:

Zmianę kodowania plików można wykonać za pomocą np. programu Gżegżółka albo innego sposobu które są omówione na tym forum. Poszukaj dokładnie i dopiero zadawaj pytania. Wyszukiwarka na forum a także po prostu Google są naprawdę dobrymi przyjaciółmi którzy potrafią pomóc tylko trzeba umiejętnie ich o to zapytać. :)

Naprawdę aby zabrać się za niektóre rzeczy trzeba mieć opanowane podstawy w co w Twoim przypadku wątpię. Bez urazy ale zapoznaj się z zasobami pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl a także jakiejś dobrej książki na temat stron internetowych. Będzie Ci z pewnością łatwiej.

Xsawras
22-02-2008, 21:41
Wystarczy że podpowiesz jak przekodować ten plik językowy i kończy... na dzisiaj :)

Xsawras
22-02-2008, 21:52
He he! Dreamweawer wysiada przy notatniku
Dzięki inkos za pomoc i do następnego

inkos
22-02-2008, 22:14
He he! Dreamweawer wysiada przy notatniku
Dzięki inkos za pomoc i do następnego
Taki mały a potrafi ucieszyć każdego. :)
Problem rozwiązany więc pora kończyć ten wątek :)