PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją JCE 1.1.8



tom67
22-02-2008, 18:38
Mam problem z instalacją JCE 1.1.8. Zainstalowałem JCE Admin, prawa zapisu też są, a zawsze przy instalacji bota pojawia sie komunikat "FNie można utworzyć katalogu"

Może zna ktoś rozwiązanie problemu?

inkos
22-02-2008, 19:17
Może zna ktoś rozwiązanie problemu?
Skąd ściągnąłeś tą paczkę czy z zasobów Joomla.pl czy z innego miejsca? Jeśli nei z zasobów to ściagnij ją stamtąd i ponów próbę instalacji.

tom67
23-02-2008, 11:45
Wszystko było z zasobów Joomla. Component poszedł bez problemu a bot juz niestety nie.

inkos
23-02-2008, 13:19
Wszystko było z zasobów Joomla. Component poszedł bez problemu a bot juz niestety nie.
Czy ten problem występuje tylko przy instalacji tego bota czy też innych?

tom67
23-02-2008, 13:28
Tylko JCE, tylko rożne komunikaty, były już brak instalatora XML, było tez brak pliku instalacyjnego zależy którego próbowałem. Oryginał tez nie wchodzi

inkos
23-02-2008, 13:46
Tylko JCE, tylko rożne komunikaty, były już brak instalatora XML, było tez brak pliku instalacyjnego zależy którego próbowałem. Oryginał tez nie wchodzi
A czy jesteś pewien że ten dodatek ma taki sam system kodowania jak Twoja Joomla i jak samo JCE? Moze przy ściąganiu pomyliłeś sobie wersje i ściągłeś bota nie do tej wersji kodowania co edytor ? ;)

tom67
23-02-2008, 14:43
Tez tak pomyślałem i dlatego instalowałem i iso i utf na różne sposoby. Udało mi się teraz zainstalować bota ale i tak jest problem z wyglądem narzędzi edycyjnych na górnym pasku. Zawsze są te same niezależnie od tego na który edytor zmienię (mosce czy JCE)

inkos
23-02-2008, 14:56
Zawsze są te same niezależnie od tego na który edytor zmienię (mosce czy JCE)
:confused::confused::confused: A nie masz włączonego jakiegoś cache? Naprawdę dziwne to co piszesz?

Jdwind
25-02-2008, 21:13
Miałem taki sam przypadek, ale jak pisze Inkos - było to wynikiem różnicy kodowania znaków. Poszukaj raczej tutaj przyczyny.

tom67
26-02-2008, 09:48
Dzięki wszystkim za pomoc.
Zostawiłem sprawę na weekend i samo sie zrobiło.

Nie mogłem zainstalować bota a w poniedziałek poszło i działa, wprawdzie w menager jce znaki nie są polskie ale to nie wpływa w żaden sposób na prace w edytorze i rozwiązanie się znajdzie.

Przypuszczam że problemem może być serwer (mam OVH), do zmiany na JCE 1.1.8 skłoniło mnie błędne działanie starszej wersji (JCE 1.0.4), zamiast obrazka miałem "proviev", sądziłem że coś skopało sie z edytorem ale po problemach z instalacją nowego dochodzę do wniosku że to może był problem serwera.

Czasem warto chyba odczekać kilka dni i sprawdzić czy się naprawiło samo.

Jdwind
26-02-2008, 23:06
W to, że coś się "samo naprawiło" jakoś trudno mi akurat uwierzyć ;) Ale.. oby więcej takich cudów, przyda nam się na pewno.