PDA

Zobacz pełną wersję : 1.0.13 PL sesja wygasła( triki za bardzo nie pomagają)



tomek83
22-02-2008, 22:58
witam. zanim napisalem ten post, troche poszukalem odpowiedzi na moje pytanie. niestety nie do konca sie sprawdzaja :/ oczywiscie chodzi mi o problem, ktory wywala mnie z panelu admina i nie pozwala ponownie sie zalogowac ( sesja wygasla). odpowiedzi na te pytanie byly takie :
- utworzyc na glownym katalog tmp
- wyczyscic w bazie jos-session
- w pliku configurate.php zwiekszyc session limit na 1800

ogolnie po zrobieniu tego, nie ma natychmiastowego efektu :/
ponadto jak juz po jakims dluzszym czasie zaloguje sie i popracuje troche nad witryna, wyskauje mi uwaga. nie mozna czegos zapisac lub odczytac w katalogu tmp ( w lini 0 ) po czym wyrzuca mnie z panela i nie pozwala sie ponownie zalogowac. pomozecie poczatkujacemu ? prosze pytac a ja postaram sie odpowiadac. pozdr

tomek83
22-02-2008, 23:08
jak nadac katalogowi tmp prawa 777 ( pamietam ze to kiedys mialem na linuxie :/)
czy w pliku .htaccess wskazac folder tmp ?

inkos
23-02-2008, 00:58
jak nadac katalogowi tmp prawa 777 ( pamietam ze to kiedys mialem na linuxie :/)
czy w pliku .htaccess wskazac folder tmp ?
Jak dodać prawa - w zależności jaką metodę dostępu do konta preferujesz. :) Użyj np. Total Commandera - najszybciej i najłatwiej dla początkujących. Co do innych pytań - poszukaj na forum a znajdziesz odpowiedzi. To jest forum a nie helpdesk który odpowiada każdemu użytkownikowi na ten sam problem kiedy to został już omówiony w kilku wątkach które pojawiają się niemal codziennie. Naprawdę użycie opcji szukaj na forum albo google nie jest powodem do wstydu. ;)

tomek83
23-02-2008, 15:50
hmmm. poprzez TC wpisalem: chmod 777 tmp
jak wchodze do joomli to w systemie jest napisane ( Katalog sesji /var/www/tmp/ - niezapisywalny)
dodatkowo SAFE MODE JEST WLACZONE a ma byc wylaczone. wkurza mnie to bo czesto jestem wywalany z panelu a mam duzo pracy na zaliczenie.
dodatkowe inf systemu:
PHP działa na: Linux v2.yoyo.pl 2.6.18-6-amd64 #1 SMP Sun Feb 10 17:50:19 UTC 2008 x86_64 Wersja MySQL: 5.0.51a-1yoyo0-log Wersja PHP: 4.4.4-8+etch4yoyo1 Serwer WWW: Apache Interfejs serwera PHP: cgi-fcgi Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12


ponadto nie moge znalesc katalogu /var/www ( no chyba ze cala joomle mam wgrana do katalogu WWW ? )
ps
na czerwono mam tylko lub az safe mode oraz niezapisywalny tmp

inkos
23-02-2008, 17:17
hmmm. poprzez TC wpisalem: chmod 777 tmp jak wchodze do joomli to w systemie jest napisane ( Katalog sesji /var/www/tmp/ - niezapisywalny)
Proponuję kontakt z administratorami yoyo. :)